• Mysteriózní

Americký sniper (2014)

Další z povedených Clintových dramat sice nemá úplně ty nejvyšší parametry i přes atraktivní ( pro chlapy, co milují military ) a aktuální protiarabskou náladu, ale chybí mu po velkou většinu délky snímku silnější emoce. Technicky dobré, ale na staříka jen lepší průměr. Nemůžu si odpustit povzdech, jak život dokáže být ve výsledku ironický pro člověka, který nepřetržitě čelí smrti ve válečné zóně a skončí rukou pomatence v dobré víře při pomáhání obětem války - 75 %

Američan (2010)

Američan je strašně bez života, ospalý bez kvalitní akceakce, postavy se záhadně objevují a mizí, dialogy chabé. Nakonec co utkví v paměti je jazykové tornádo v podání Geroge pro Irinu a rozborka, sborka pištóle - 40 %

Amistad (1997)

Amistad byl mnou dlouho opomíjeným Spilebergovým snímkem, a jako kdybych tušil, proč že se mi do něj nechce, je totiž neslaný, nemastný a ukrutně uplkaný a až na jednu scénu na Amistadu při zbavování se nadbytečných těl nemá dramaticky moc co nabídnout. Velkými hereckými jmény se to jen hemží, ale pořádný kus prostoru nedostane ani jeden, zato třeba toho afrického brebentění bylo až moc a scéna, kdy kluci snědí objevovali Ježíše mě fakt dostala do kolen :-) Kdepak, Amistad u mě neboduje Steve, chtělo to fest prostříhat - 60 %

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Kdyby Iňárritu udržel kvalitu a tempo z první povídky bylo by to bez hvězd bez debat, bohužel se ale nepodařilo, hlavně díky povídce číslo 2. To ale nic nemění na faktu, že láska je kurwa ( často ) a nesnižuje můj celkový dojem z tohodle příjemného filmu. 80 %

Anakonda (1997)

A já myslel, že žánr vražedných přerostlých ( zmutovaných ) monster už je pasé a ona si přijde Anakonda !? Hrozný digitál tohoto plaza, příšerní herci ( teda až na skvělého Jona ) a děj plný klišé. Co proboha přimělo takového hereckého barda Voighta účinkovat v tomhle braku - asi zelené bankovky, podobně jako prdelatou Jenny ... Na další hadí dobrodružství nemám odvahy - 30 %

Andělé a démoni (2009)

Musím říct, že se mi Šifra líbila daleko víc než následovník. Prostředí Cernu i Vatikánské intriky zajímavé, leč způsob, jakým se zápletka odvíji, celé pátrání po náloži, finální rozuzlení a galapředstavení supermana Ewana mi vyloudilo několik pobavených úsměvů na tváři. Není to úplně špatný film, hodně vysoko ho drží Howardova režie a výborná Hansova hudba, ale já čekal po jedničce víc než její naklonování a průhledný scénář, Andělé ani Démoni nebyli přítomi :-) - 60 %.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Assimovská adaptace robotího příběhu v tradičně Columbovském rodinném hávu s notnou dávkou emocí všech druhů a cukrovinek kupodivu u mě zafungovala. Těchnická úroveň včetně trikové stránky a masek byla na hodně slušné úrovni, vybrat dobráckou Robinovu tvář byl výborný tah stejně jako povolat Hornera s jeho notičkama. Mně se to líbilo napoprvé i potom po letech úplně stejně, příjemně pobavilo a dojalo a navíc přineslo zajímavý pohled na podstatu a smysl lidství - 80 %

Angry Birds Toons (2013) (seriál)

Jako hra je to zábavné a nechce pustit, jako animák zábravné, hlavně pro ty nejmenší. Ve výsledku lepší než pozdější celovečerňák - 60 %

Angry Birds ve filmu (2016)

Tak se konečně junioři dočkali animáku svých oblíbených bojovných, skřehotajících postaviček, kteří si to rozdali s vajecchtivými zelenými čuňasy. Příběh i animace průměrné, Angry Brids Toons se mi líbily víc - 50 %

Annapolis (2006)

Docela slušný příběh o hošíkovi, který se chce stát námořníkem v Annapoliské akademii. Přes kočkování s instruktory, tréninkový drill se frajer snaží proboxovat k absolvování, mezitím si odskakuje zarandit s důstojnickou fešandou. Hlavní hrdina má docela charisma, celá ta námořnická akademická agitace mě tak vzala, že bych snad hned rukoval :-) - 70 %.