• Mysteriózní

Smrt v patách (1988)

Svérázný průvodce Berenger a drsnej černej agent Sidney, městský povaleč, vyráží kanadskou divočinou, aby lapili nebezpečného vrahouna a lupiče, který si navíc jako rukojmí vzal průvodcovu kost. Slušná krimi, která předvším boduje díky vzájemnému chladnému vztahu agenta a průvodce a hezkou přírodou, ale hodně ji sráží sterilní zakončení - 70 %

Vánoční prázdniny (1989)

Rozhodně nejpovedenější z komedií o bláznivé rodince Griswoldových i díky spoustě vydařených nejen vánočních gagů, postavy Quaidova nejvesničtějšího burana a grimas Chevyho Chase. Tohle je klasika, která se neomrzí a vždycky zaručeně pobaví - 80 %

Cars Toon: Burákovy povídačky (2008) (seriál)

Devět doplňujích minipříběhů Burákových a McQueenovských eskapád. Pixarovská klasika o rezounově ukecaném předkusu - párkrát jsem se pobavil - Lajtnant Beduín, WC DR a lamač srdcí. driftování - "Nekecám, Fakt ! " 70 %

Hra o přežití (1994)

Parta ujetých bělochů má zajímavý choutky, čas od času uspořádat hon v lesích na nýmanda. Teď jsi vybrali homelesáka ICE-T, ale to ještě netušili, že se negr jen tak nedá a začně je kosit jednoho po druhým. No průměrný béčko, s mým oblíbeným bludným Holanďanem ( kkterý zde pomalu začal svůj ústup ) a králem slizáků Gary Buseym - 55 %

Zámotek (1985)

Rodinná, ve spielbergovském duchu, podívaná s prvky sci-fi a partčce starřoušků, kteří v zapomenutém bazénu najdou ztracený životní elán. Povedená herecká squadra, dobře zpracovaný námět, Horner máýlokdy zklame, prostě pohodová podívaná, která neurazí. Takový zamoteček by se mohl hodit, až polezu do důchodu, no jestli vůbec tam dolezu - 75 %

Ve stínu gangu (1993)

Blízký příbuzný Stone Cold s obtloustlým, vousatým Sheenem a pupkáčem Madsenem. Tentokrát jde spíš o krimi než o akční orgie jako u mladšího motorkáře se slušným příběhem, dobrými hláškami ( "Drž hubu, čůro" nemá chybu ) a perel z života dvoukolového gangu třeba pochcání křiváku :-) - 65 %

Sběratel kostí (1999)

Průměrná adaptace knižní Deaverovi předlohy o geniálním ochtnutém detektivovi Lincu Rhyemovi. Chybí tomu víc napětí, větší nahánění, gradace na konci. Denzel toho moc nenahrál při tom válení se na kanapi, kupodivu jeden z mála snímků, kde mi Angelina nelezla krkem, takže za těch pár slušných scén dávám 60 %

Devátá brána (1999)

Další Polanského rozpačitost, kterou alespoň částečně zachraňuje Depp. Je to mdlé, ta základní linie příběhu je nedotažená, bez pořádné atmosféry a ten konec - no chudák Frank, vyznělo to hrozně komicky, hrozná zplácanina. Romane, pomalu začínám věřit že u Pianisty Tě políbily všechny můzy světa - 55 %

Sjezd abiturientů (1999) (TV film)

Televizní dráma o temné stránce muže, který cití vinu z mládí. Povedená squadra herců v čele se Schitzerem, dobrý mladým přeedstavitelem hlavního hrdiny a v neposlední řadě Lábusem, který zase jednou ukázal, že není jen pitvořícím komikem a dokáže střihnut dramatickou roli s vší parádou a vážností - 70 %

Bytost (1982)

Mně se tato Bytost dlouho obloukem vyhýbala, ale když jsem tuhle dnes už 30 let starou aktivitu viděl poprvé asi před 10-ti lety, úplně jsem čučel, jak dobrej duchařskej thriller to je, který u mě rozhodně snese srovnání s první Paranormal Acitivity. Sugestivní podívaná, s výborně atmosféricky zvládnutými scénami znásilnění sexuchtivým démonem podpořenou děsivými zvuky ( myslím trochu ironicky ), a působivým výkonem i tělem Barbary. No zlatá stará škola, některé dnešní duchařské pokusy můžou jen tiše závidět - 75 %.