• Mysteriózní

Komando (1985)

Akční klasika 80. let, kdy frčely podobné filmečky. Arnoldovi bylo tohle ušité přímo na míru, kosí jednoho jihoameričana za druhým, všemi možnými způsoby. Přece jen, je to s velkou nadsázkou, ale zase s vtipnými hláškami. Pro mě osobně pokud Arnold z těchle let, tak radši Conan nebo Terminátor - 70 %.

Útok z hlubin (1999)

Inteligentní zubounci si pochutnávají na svých stvořitelých a ( Chudák Sammy ) přilehlém personálu výzkumné podmořské labolatoře. Ještě, že měli černýho kuchaře s kanárkem, který jim ukázal jak na to, pak už to šlo ráz na ráz :-) No je to béčko jak vyšitý s krásně digitálními nenasytními parybami - pár procent dávám navíc za soundrack, hlavně Deftones a jejich My Own Summer - 35 %.

Hartova válka (2002)

Dramatický soudní proces v německé zajateckém táboře. No těžko uvěřit se by se s tím náckové tak párali, poté co jim nedělalo problém střílet do hlav, skoro jsem se divil, že si nešli začutat a pak na kávičku a štrůdl ...no a nesmí se zapomenou na závěr plný patosu. Bruce mi připadal že ho to moc neba ( možná to byl nový výraz nezůčastněného nadhledu ), z Collina naopak může něco vyrůst - 60 %.

Test (2003)

Zajímavý nápad se utopil se snaze vytvořit co nejšokující závěr, což vedlo k častým střídáním stran a celé finále se mi moc nelíbilo. První třetina hodně dobrá, potom to padá a padá, ani Colin ani náborář Al to nezachránili - 60 %

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Frajírek nad věcí, který se jednoho dne beznadějně zakouká do kočičky - no kolikrát jsme to tady už měli ? Celé je to postavené na libých způsobech námluv, což samo o sobě mělo vtip, nicméně postupem času se to nějak vytrácelo až skoro do ztracena. Wille. tyhle role bych na tvém místě vynechal, máš na víc - 60 %.

Nepřítel státu (1998)

Velmi povedená hyper zběsilá, barevně nafiltrovaná akční jízda, z prostředí vysoké politiky o zneužívání sledovacích zařízení tajnými službami v tradičně velkopelepé produkci Jerryho Bruckheimera- no nezní to skvěle ? Na rozdíl od Baye, Scott umí taky trochu vyprávět, modelovat příběh a záletka mu není cizí, navíc rozhodně má i lepší vkus na herce, jak Will tak Gene výborní. Sakra, technologie jsou až na zaražející úrovni, člověk aby se bál jít na záchod :-) - 80 %

Přátelé (1994) (seriál)

Kdo by neznal a nechtěl mít takovou bandu Přátel jako byli tihle New Yorkští ? Naprostý vrchol sitcomového žánru, samozřejmě nešlo sice udržet 100 % kvalitu každý díl, ale po drtivou většinu dílů to byla zábava a zábava. Už napořád si budu pamatovat Jemenskou 1, Vánočního pásovce, Je m'appelle Claude, tloustou Monicu za mlada a Rose s afrem :-) - 90%.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Nádherná ukázka komiky, improvizace a originality v balení typického britského humoru se stala kultem a mně se nikdy neomrzí, protože si i po tolika letech rád připomenu a vychutnám některé ztřeštěné epizody - není moc co dodat, pro mě jasná volba - 100%.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jsem nadšen, něco takového jsem dlouho postrádal, tleskám HBO za odvahu pustit se do zfilmování tohodle rozsáhlého eposu, po druhé sérii už to vypadá že to nevzdá ... Martinův fantasy svět je v současnosti mimořádně dobrou a atraktivní předlohou, až na malé vyjímky se casting myslím hodně povedl a tištěnou atmosféru se taky až na pár odchylek v druhé sérii povedlo naladit taky skvěle. Navíc jedna sezóna v podobě 10- ti dílů je pro mě naprosto vyhovující, co víc si přát než to, aby to pokračovalo dál ve stejných kolejích - 95 %.

Temné vody (2005)

Atmosféru takového stale přítomného napětí měly Temné vody výbornou možná i díky hezky odpudivě nafiltrovanému paneláčku na New Yorkském ostrově - příběh samotný není žádná nepředvídatelná originalita, místy to skřípe, ale přesto jsem si to užil, navíc Jennifer je kočka a vylekanou, ztrápenou matku zahrála přesvědčivě. Mohlo se víc tlačit na pilu a trochu víc mě postrašit, ale i tak se mi to jakžtakž líbílo - 60 %.