• Mysteriózní

Rocky V (1990)

Ve světle nabušené čtyřky, působí pátý Hřebec jako tápající nemluvně. Bezesporu nejslabší díl celé série, kdeže jsou časy 10-ti kolových pěstních přestřelek, ze Slye je troska a nakonec si to rozdá s neposlušným svěřencem před bárem ... No úplná ostuda to nebyla, ale přesto víc než dvě slabé hvězdy si nezaslouží - 35 % ,

Turbo (2013)

V záplavě daleko lepších animáků, pokulhává především v příběhu, který je slabý a tudíž v konkurenci Pixaru i domácké stáje Dreamworks zapadne do šedi průměru - 60 %

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Je vidět, že jde udělat chytrý animák pro odroslejší smráďata a to z něj dělá,společně s dobrými nápady, kopou vtipu a nádhernou animací, výbornou rodinou podívanou, která naprosto bez problémů pobaví a řadí se u mě na 2 místo letošních animo hitů, hned za vikingské draky. Škoda jen, toho konce, kdy už tvůrcům došel trocha dechu, ale jinak Francouzské, egyptské, italské a trojské časprostorové cestování vůbec nenarušilo mou pozorovací kontinuitu - 85 %

Hotel Transylvánie (2012)

Ale jo, Drákulova sebranka měla docela vtip, nevychovávala a animace standartně doubrá, jak už jsme si všichni zvykli. Ale nemá to pořádný příběh, skáče nám to od příšery k příšeře, velká škoda, že každá z nich je jen nakousnutá a pořádně nevyužitá. Solidní oddychovka, i hoši od Sony umí - 65 %

Karate tiger 2: Zuřící blesk (1987)

Pokračování Karáča bylo zábavné - Rudí Kmerové, Kambodža, hekající Cynthia s perfektním setřihem, Žána vystřídal bad motherfucker Hues ali Juri a povedl se casting v podobě Lorena, který že teda umí kopnout haksnou :-) Potom už to začalo jít dolů s kvalitou v této sérii, docela se divím, že vydržela skoro 15 let - 50 %

Chraň nás od zlého (2014)

Takové čekání a kruté zklamání, Scotte, po potvrzení kvality V moci Ďábla v Sinisteru jsem si myslel, že se budete s Wanem jako Messi s Ronaldem předháněť, kdo to dokáže vyšroubovat výš, leč bublina splaskla, musím smutně konstatovat. Je to pomalé, s okatými a zbytečnými lekačkami bez efektu a nejvíc mě točila ta zamýšlená přednost ( ale nepovedená ) naroubování krimi a "exhorcist hororu" dohromady. Myslete si, že jsem zpátečník, ale vymítání se dá natočit daleko líp a mrazivěji, zvlášť když to má být vrcholná scéna ( už zmíněné V moci ďábla nebo původní Vymítač, The Conjuring ... ) Nakonec je smutné, že nejlepší stránkou filmu je ozvučení, včetně The Doors. Sorry Scotte, ale tohle nevyšlo, ve světle předchozích strašáren je to slabé a tady na lepší 2 hvězdy a doporučuju vybodnout se na Bruckheimera - 45 %

Hory mají oči (2006)

Jestli dobrý horor dělá vrchovatá mísa zhanobených kanárků, pak se bude Aja líbit - nechuťáren je tam několik a to opravdu syrových - to asi fanda dobrého gore ocení, ale vystavět to jenom na tom u mě nestačí, i s přihlédnutím k faktu, že tyhle vyvražďovačky se zmutovanými humanoidy ať v poušti, v metru nebo jeskyni mě šíleně neberou. Hory mají oči nejsou vyjímkou - 45 %

Jak funguje katolícka cirkev (2007)

No jo Louie, vtipné to bylo, ale k popukání zase ne. Satira je fajn, ale nic světoborného v tomhle krátkém fláku nevidím - 60 %

Mama (2013)

Velmi dobrý duchařský horůrek s jednou zuřivou digitální mamčou. Velmi dobré lekačky, které sakra fungují, výborná práce se zvukem, bohužel scénář je od poloviny filmu, děravý, jak ta lesní chajda a to už vůbec nemluvím o tom dojícím závěru ... No ale vzhledem k tomu, že takové to domácí strašení mám rád a tady se mi ho dostalo vrchovatě, dávám lehký nadprůměr - 75 %

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Já Vám nevím, má to spoustu svých much, přesto to mělo něco do sebe ( že by to bylo Emilkou s brokovnicí ? ). Mám rád tyhle pokusy o sci-fi mimo hlavní proud blockbusterů, někdy se zadaří, někdy zase ne - člověk asi musí ocenit dobrý Johnosův nápad, i vizuál, i tu snahu moc se nebabrat ve vysvětlování zákonitostí časoprostorové kontinuity a naservírovat to polopatě, ale ještě se musí kluk trochu učit. Levitt je fajn, jsem rád, že i Brucík konečně zakopl o slušný kus na stará kolena, takže suma sumárum s přivřenýma očima ty tři hvězdy dám - 70 %