• Mysteriózní

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Člověk je tvor nevděčný a věčně nespokojený a je mi toho pana Jacksona trochu líto z pohledu toho, že měl tu drzost natočit Pána Prstenů o pár let dřív a způsobit fanouškům fantasy dechberoucí zážitky. Nebudu opakovat, co jsem už napsal u předchozích dílů co se týče kvality předlohy a její délky ani dechberoucího vizuálu. Nedopadlo to průserem, z čehož jsem měl krapet obavy, nicméně je to rozhodně nejslabší díl z celé trilogie, protože vše podstatné bylo řečeno v předchozích partech a vaří se z vody a ucpává se to vatou, kde to jde. Ušmudlanou, ochozenou, opálenou čtvrtou hvězdu nakonec dávám, ale je to fous. Pete, zkus už nechat Středozem odpočívat v míru a zkusil zase něco ze své hlavy - 75 %

Houdini (2014) (TV film)

I love HBO - opět jedna z vynikajících minisérií - tentokrát o nejslavnějším mistrovi útěků, extravangtním mystifikátorovi, podvodníkovi, i oohdalovači podvodů a zejména nadmíru ctižádostivému člověku - Harry Houdinimu. Andrien Brody si opět po dlouhé době střihl hezkou roli a v mých očích podal velmi dobrý výkon a podle mě si to dost užíval, stejně jako já -fanoušek tohoto druhu umění - 80 %

Chraň nás od zlého (2014)

Takové čekání a kruté zklamání, Scotte, po potvrzení kvality V moci Ďábla v Sinisteru jsem si myslel, že se budete s Wanem jako Messi s Ronaldem předháněť, kdo to dokáže vyšroubovat výš, leč bublina splaskla, musím smutně konstatovat. Je to pomalé, s okatými a zbytečnými lekačkami bez efektu a nejvíc mě točila ta zamýšlená přednost ( ale nepovedená ) naroubování krimi a "exhorcist hororu" dohromady. Myslete si, že jsem zpátečník, ale vymítání se dá natočit daleko líp a mrazivěji, zvlášť když to má být vrcholná scéna ( už zmíněné V moci ďábla nebo původní Vymítač, The Conjuring ... ) Nakonec je smutné, že nejlepší stránkou filmu je ozvučení, včetně The Doors. Sorry Scotte, ale tohle nevyšlo, ve světle předchozích strašáren je to slabé a tady na lepší 2 hvězdy a doporučuju vybodnout se na Bruckheimera - 45 %

Interstellar (2014)

Přemítán, přemítám, jak se k hodnocení dalšího Nolanova nejočekávajšího snímku postavit, protože pocity jsou smíšené. Je jasné, že Nolan je jinde, ale mám dojem, že variace na Kubrickovu Odyseu je rozpačitá hlavně proto, že mě Interstellar skoro 2 hodiny nutil zívat a dovolil těkat z obrazovky všude kolem díky nekonečným slovním dialogům protagonistů. V třetí hodince mi to sice bohatě vynahradil bombardováním svým vizuálem, emocemi a samotnou pointou ( ikdyž tušenou ) jako meteorickým deštem, přesto když se na film snažím dívat nezaujatě, komplexní u mě není ( zatím) a do Počátku nebo předchozích thrillerů má pár světelných let daleko - další projekce v blízké budoucnosti nevyhnutelná - 80 %

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Dechberoucí animace, neskutečná, opravdu z toho člověk sedne na prdel, Pixar a další konkurence můžou jen tiše závidět, jsou daleko, předaleko vzadu. Trochu vlažnější příběhová první polovina ( včetně ne zrovna povedeného vysvětlení důvodu exodusu rodinného príslušníka ) masakruje polovina druhá, která má všechno a dokonce se i přitvrdí, na animák nevídané, ale pro tento snimeček tak nějak sedící - Loni to vyhráli Croodsovi, letos Draci - Dreamworks prostě šlapou - 90 %

John Wick (2014)

Těšil jsem se na pořádnou akčňárnu, na povedejšího Max Payna, ale po zkouknutí jsem tak nějak na vážkách. Krví se nešetří, bitky slušné, Baba Jaga tvdej jak skála, ale ten Příběh se zápletkou je fakt absurdní mizérie. Hotýlek pro assasíny se mi ale moc líbil :-) Škoda, předškoda - 60 %

Labyrint: Útěk (2014)

Zajímavý námět a samotnou přitažlivou myšlenku labyrintu ( Kostka ), bohužel utrpěl trpkou porážku v podobě odfláknuté zápletky a stupidní pointy v postapokalyptickém světě společně s trapnou sondou do psychologie mladistvých citlivých duší. Dalších slov nemám s vyjímkou smutného konstatování prodrbaných 2 hodin - 30 %

Na hraně zítřka (2014)

Takhle mělo vypadat Elysium - čistokrevná sci-fi, které nechybí výborný s časem manipulovativní nápad, koulervoucí military akce, humor, skvělé triky, sakra nemám moc co vytknout, čert vem těch pár logických chyb. Tomík v exoskeletu výborný, ale překonává ho Emily, tak ta je ostrá jako břitva. Dougu, konečně jsi se zase pochlapil, od Bourna už uběhl nějaký ten pátek, režie skvělá, hluchých míst minimum, bavilo mě to - 85 %

Neutečeš (2014)

Cha - to zase bylo dílko k pohledání, aneb co všechno nemůže jeden chytit, když si chce vrznout. Jinač nepovedené, amatérské, nelogické s koncem, který jen potvrdí marnost předchozích minut a nemůže fungovat ani jako sexuologický výúkový materiál pro nadržené adolescenty - 30 %

Noe (2014)

Zpátky ke kořenům - mnou nedočkavě vyhlížený snímek, i když kvůli režisérovi i trochu s obavami, přesto dopadl nad očekávání dobře a já byl tou biblickou záchranou potěšen. Vizuál zajímavý, časosběrné sekvence dechberoucí, herecky standartní Gladiátor, přesto musím vyzvdvihnout Jennifer, která mi svým nefalšovaným rozhorčením a zoufalstvím při proslovu k Noemu na arše o nenávistí a spravedlnosti úplně vyrazila dech. Takže jsem rád, že můžu říct. že Darren umi, i když baletní kus a Rajská fontána byly šílenosti, které mi nic neříkali. Noe, i když nejsem bůhvíjaký příznivce Bible, ode mě dostává 75 %.