• Mysteriózní

Tajemná řeka (2003)

Charakterové kriminální drama s dílny staříka Clinta. Sice řekl bych námětově trochu otřepané, ale nadprůměrnou podívanou z něj dělají herecké výkony Seana a hlavně Tima ( kterého jsem viděl po dlouhé době ) a pečlivě skladaná mozaika příběhu se zajímavým rozuzlením. 85 %

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Bylo mi předem jasné, že T2 tězko bude překonán, a i tak jsem k třetí díliu přistupoval, a proto jsem z T3 rozhodně zklamaný nebyl. Trojka si na nic nehraje, je to ve své podstatě jen akční jízda s výbornými efekty, zábavnými hláškami a zajímavým závěrečným rozuzlením. Ostudu rozhodně svým předchůcům neudělal - 80 %.

Test (2003)

Zajímavý nápad se utopil se snaze vytvořit co nejšokující závěr, což vedlo k častým střídáním stran a celé finále se mi moc nelíbilo. První třetina hodně dobrá, potom to padá a padá, ani Colin ani náborář Al to nezachránili - 60 %

Velká ryba (2003)

Jeden z mála případů, kdy se u mě Tim trefil do černého, je to těžké má svůj styl, a zřejmě si do ničeho nenechá kecat a za to má můj respekt. On umí vyprávět, ale je to tak fifty / fifty s konečným výsledkem. Rybka patří k té lepší polovině. Příjemná pohádka o prosťáčkovi sedmilháři a jeho životní cestě s kouzelnou atmosférou. Možná není špatným nápadem vydat se častěji cestou bez svého dvorního šáši Deppa - 85 %.

Výplata (2003)

Smíšené pocity mám z téhle podívané v režii Pána Holubic ( no tentokrát jen jedna :-) ) Našel jsem tam několik logických chybek, herecká squadra nic moc - typická Benova mimika, Uma tak trochu do počtu a vypadalo to, že ji to moc neba, no nejlíp z toho vyšel Eckhart. Akční sekvence jsou dobré, příběh má docela spád, ale přece jenom v tomto žánru jsou daleko lepší kousky. Johne, možná je čas vrátit se zpátky na východ a zase natočit pořádnou akční řežbu - 65 %.

Zlo mezi námi (2003)

Zajímavá švédska variace na Pána much :-) aneb kolik tváří může mít šikana zbohatlických synků na soukromé internátní škole a jak se k ní dokáže postavit z prvu zlobivý hošík, který v sobě najde, pro mě záhadným způsobem, dostatek trpělivosti a sebeovládání - čekal jsem ale větší nářez - 70 %

Zrůda (2003)

Stačí ráno nepoužít make-up a pár dní frčer na fast foodech a i z takový kočky jakou je Carlize se stane pěkná šeredka. Musím říct, že její proměna a to ne jenom fyzická, ale gestikulace, chůze a řeč těla, je opravdu pozoruhodná a za to si zaslouží respekt. Režisérce se poměrně povedlo vystthnout roztříštěnou osobnost Aileen, a když to tak sečtu a podtrhnu není toho moc co bych vytknul, minmálně 1 a 1/2 hvězdy dostává Carlize, která si svého Oscara zasloužila - 80 %.

Život Davida Galea (2003)

Velmi dobré drama s výbornými herci v čele s Laurou a samozřejmě Kevinem, který pomalu klepe na dveře mé TOP 10. Má to spád, myšlenkou, silné poselství a dobrou i když krapet neuvěřitelnou pointou. Narozdíl od Davida ale nejsem přesvědčený odpůrce trestu smrti, dokážu si přesto představit, že soukolí justice může pohřbít i slušného člověka - 80 %

21 gramů (2003)

Na první shlédnutí trochu chaotické díky dějovým přeskokům, na druhý pokus už výborné drama se skvělými hereckými výkony všech, zejména Benicia. Typické, několikeré Alejandrovy dějové roviny lemované emoční ždímačkou až do úplného konce. 90 %

Agent bez minulosti (2002)

Výborný špionážní akční filmeček s přesvědčivě chladným a zručným Mattem. Narozdíl od Bondů a Ethan Huntů je Bourne realistická, uvěřitelná postava posazená do známého Evropského prostředí, příjemný začátek série. 85 %