• Mysteriózní

Blade 2 (2002)

Přišel Toro a s ní dávkou bizarností a možná i díky tomu se jako celku povedlo zachovat stejnou kvalitu jako u předchozího dílu. Perlman a Norman taky pomohli a odnašejí si společnou s nejdrsnějším lovcem upírů - EVER - ode mně 3 hvězdy, uvidíme jak dopadne trojčička - 70 %

Cesta do zatracení (2002)

Druhý snímek komety Mendese na mě zapůsobil víc než prvotina. Krásná kamera, působivost obou Newmanů - jak hudba Pana skladatele, tak i herecký um Kmotra Paula, tradičně dobrý Tom a pocit melancholie, možná to bude Samův benchmark, jen tak dál - 90%.

Cypher (2002)

Zajímavá myšlenka v zajímavém prostředí - až trochu paranoidní, nicméně vyústěná v naprosto neuspokojivý závěr. Dalo by se namítnout, že z nízkorozpočtové sci-fi, se holt jen výjimečně podaří vykouzlit něco víc než nízkorozpočtové sci-fi. Ale ta Lucy je prostě kouzelná - 50 %

Červený drak (2002)

Třetí, chronologicky, ale první ze sbírky kanibalových dobrodružství. Tentokrát to až tolik na ďábleském doktůrkovi nestojí, odtáhnou to v pohodně Ed a ( hlavně) Ralph, který si tuto roli mimořádně užil, aspoň v mým očích. Mělo to kvalitu vysokou, hodnotím stejně jako u Ridleyho Hannibala - 80 %.

Dnes neumírej (2002)

25 Bondovka a Brosnanovo loučení mě velkou dobut bavily, ovšem musím vytknout nepovedené digitální triky, snahu o hláškování v momentech, kdy to zavání trapností a topornou Halle Berry ( jinak kočička ). Přesto oceňuju Tamahoriho snahu o pořádnou, nekončící akci - 65 a těším se na dalšího představitele Bonda - 65 %

Doba ledová (2002)

Řékejte si co chcete, ale já mám prostě pro ty novodobé animáky slabost. Ice age je pohodová podívaná, pro celou rodinku s přijatelně vtipnou smečnou hlavních postaviček, Koho nepobaví Scratovy eskapáday s lískáčem nebo Sidovy ptákoviny ? Mě teda rozhodně - 80 %.

Equilibrium (2002)

Oringinální, příjemná a svižná sci-fi-akční sonda do světa, kde jsou zakázány emoce a vládnou rychlé ruce Chrise Balea. Já se bavil královsky. 80 %.

Firefly (2002) (seriál)

Rozhodně inovativní, zvláštní počin na seriálovém nebi ve vodách sci-fi/westernu prošpikovaný čínským klením. Kupodivu dobrě vypadající triky ( většinou ), několik dobrých hlášek, nicméně pašerácká posádka složená ze všemožných existencí mi nijak zvlášť k srdci nepřirostla, s vyjímkou drsného kapitána Mala a miloučké Summer a kvalita dílů hodně kolísá, možná i to byl důvod ukončení. Uvidíme, jak dopadne Serenity - Firefly dostává 65 %

Frida (2002)

Nejspíš životní role krásné Salmy, nebo lépe nejlepší herecký výkon, který jsem u ní viděl. Do ztvárnění malířky Fridy, vložila spoustu mexického temperamentu, jako muž nedokážu zřejmě dostatečně docenit/pochopit její pocity, bolesti a proměny. Kupodivu dobře jí doplňuje Alfred, a pomáhá dobrá hudba a hezké kostýmy. Myslím, že dnešní emancipované ženy byly nadšeny, teda kromě toho huňatého, srostlého obočí - 75 %

Gangy New Yorku (2002)

Scorsesovská sonda do ne moc ( aspoň pro mě ) známe historie New Yorku a jeho osidlování, bojmi o území mezi takzvanými starousedlíky a převážně irskými přistěhovalci. Herecký ansámbl si Martin přizval skvělý, nad všemi ale ční démonický řezník Daniel, který si tu zápornou postavu snad užíval, prostředí a atmosféru té doby se podařilo vykreslit na jedničku, režisérská ruka je pevná. Místy trochu rozvleklý děj a tím pádem i delší stopáž jsou jediné skrvnky, ve výsledku pro mě o něco málo slabší než Casino, takže dávám 90%.