Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

No, kdybych měl říct naprosto narovinu, co si myslím o tomhle díle, tak bych řekl, že je nejhorší, nejnudnější, nejutahanější ze všech doposud natočených dílů. Abych řekl pravdu, ani jednu knížku jsem nečetl a ani mě to nijak neláká, ale když se řekne Harry Potter, tak očekávám něco, co jsem prostě od tohodle dílu nedostal. Myslím, že by série měla gradovat a ne ji takle zaříznout šestým dílem. Jinak tedy abych jen nekřivdil, tak vizuální stránka byla stejně jako u předchozích dílů stylová a herecké výkony stejně dobré. Co říci na závěr? Víc jak 3* si to prostě nezaslouží a nejsem si jistý, jesli jsou ty 3* celé...

Andělé a démoni (2009)

V případě The DaVinci Code jsem nejdříve viděl film a až pak jsem četl knihu. V tomto případě to bylo naopak - nejdříve jsem četl knihu a až teď jsem viděl film. A možná právě proto je to hodnocení takové, jaké je. Ve filmu mi spousta důležitých a zajímavých věcí naprosto chyběla a možná proto jsem se většinu z těch 2 hodin nudil. Bohužel celkový dojem nezachrání ani herecké obsazení, ani vizuálně výborně zvládnutý Vatikán a ani hodně zajímavě pojatý výbuch antihmoty. Pokud si chcete tento příběh opravdu naplno užít, doporučuji spíše sáhnout po knížce, než si kazit dojem tímto špatným filmem.

Poslední cesta (2009) (TV film)

Film o cestě dvou vojáků. Jednoho, který padnul za svou vlast a jednoho, který ho na jeho poslední cestě doprovází (výborný Kevin Bacon). TV film kanálu HBO ukazuje, jak lidé dokáží uznat a soucítit s někým, kdo za ně nasazuje život. Jedno podívání a 4*.

Spirit (2008)

Ačkoliv se tento film přirovnává k sin city, tak mě to tak nepřipadá... Oproti Sin City je tento film strašně statický, nudný a ani po vizuální stránce není dobře zvládnutý. Musel jsem se nutit, abych film dokoukal. Jediné, co bych považoval za klad filmu, je herecké obsazení. Doufejme, že Sin City 2 dopadne lépe... 2* a ani o kousek víc.

Milionář z chatrče (2008)

Jediná věc, která stojí za zmínku, je prostředí, do kterého je film zasazen. Jinak je to jedna velká s prominutím hovadina, která prvoplánově útočí na lidské emoce. Připouštím, že je to odvyprávěno celkem slušně, ale 90% příběhu je pohádkvé cliché o tom, jak se přes noc stane chlapec s pohnutým osudem miionářem. 5/10

Město duchů (2008)

Romantická komedie, která rozhodně neurazí. I když se bojíte zubaře, tohle byste si neměli nechat ujít. Ricky Gervais se zhostil role perfektně a i další herci se snaží bavit celých 100 minut. Nebýt toho, na můj vkust až moc sentimentálního konce, dal by se tento kousek považovat za 5-ti * komedii ;-)

Pátek třináctého (2009)

Dávám 2* Jasonovi za to, jakej je to frajer (viz. scéna s házením sekery :D). Jinak "film" jako takovej nepřináší nic nového. Předvítatelné, často nudné a herecky nic moc. Chtělo by to změnu ;-)

RocknRolla (2008)

Pecka od začátku až do konce. Britové znovu dokazují, že jejich produkce je opravdu na hodně vysoké úrovni. Now I gonna be the real Rocknrolla! See U soon.. Nejen za ploužák (:-D) 10/10

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Povinnost pro ty, kteří milují ulítlé komedie. Seann William Scott, kterého si určitě většina lidí spojí s Prcičkami, se do role perfektně hodí. Ačkoliv bych tento kousek zařadil spíše do kategorie B, tak se dokáže vyrovnat (a mnohdy i předčit) Ačkovou produkci. Takže si připravte bránice a směle do toho.

Výměna (2008)

Kousek, u kterého budete od začátku do konce přikováni k obrazovce, ale tentokrát ne kvůli akčním scénám (jako tomu bylo u Ageliina posledního trháku Wanted), ale především kvůli poutavému příběhu, kterému dodává na síle ještě ten fakt, že je natočen podle skutečné události. Angelina Jolie zahrála na výbornou (za což je také nominována na Zlatý Glób) a i ostatní herecké výkony byly velice slušné. John Malkovich se svou tradiční (někdy až přehnanou) artikulací jakožto bojovník za práva a na druhé straně Jeffrey Donovan, kterému jsem měl skoro po celý film chuť vytáhnout pistoli z pouzdra a trefit ho mezi oči :-D . Pro mě rozhodně jeden z nejsilnějších filmů, který jsem viděl. 8/10