Tarzan (1984)

Tak napřed mě zarazilo chování opic, které se drží kolem ramen, objímají se, hladí, hubičkují, mezi nimi pobíhá Tarzan, který svými skřeky spíš než opici připomíná retardovaného občana - uvědomuju si, jak obtížné je takovou postavu věrohodně zahrát, jiná tarzanovská zpracování neznám, takže nevím, jestli ho někdo ztvárnil lépe, určitě však nepoměrně věrohodněji působilo např. Truffatovo Divoké dítě. Ve druhé fázi si zase Tarzan nějak moc rychle navykl životu v tehdejší civilizované společnosti. Možná filmu křivdím a jiná zpracování jsou horší, ale knižní předloha je úplně někde jinde.

Vždy věrný (2001) (TV film)

Propagandistická obskurnost, vedle níž i Chlapci a chlapi blednou závistí, Olověná vesta převrácená naruby, mimořádně uplakaný závěr zvyšuje šanci, že se přece jen jedná o parodii (s touto variantou jsem se nakonec ztotžnil a vyplývá z toho moje shovívavé hodnocení). Český dabing je ohyzdný.

Manon od pramene (1986)

Pointa filmu celkový dojem jakž takž vylepšila, jinak se na to takřka nedalo koukat. Hezkých obrázků z Provence a líbivé hudby jsem se dostatečně nasytil v prvním díle a druhý nenabíází nic víc než hodně jalový scénář a několik otřesných hereckých výkonů (ještě úděsnější než Auteilova postava Kohoutka či ústřední postava Manon mi přišla postava učitele - který šel do hor sbírat vzácné horniny a potkal tam krásnou pastýřku...(

Bullittův případ (1968)

Celý film kolem mně zcela nevzrušivě prošuměl, na čemž má hlavní zásluhu Steve McQueen, který za celý film ani nepohne brvou a evidentně ho jeho role nebaví.

Zákon přitažlivosti (2004)

Nemuselo to být špatné, Pierce Brosnan je tu celkem zábavný a na Julianne Moore se dívá o mnoho příjemněji, než je u ní obvyklé. Scěnář je však hrubě odfláknutý, nechutnou třešinkou je irská epizoda plná těch nejkýčovitějších obrázků.

Sanjuro (1962)

Třetí film, který jsem od Kurosawy viděl, opět černobílý historický, opět samurajové, opět své repliky vřeštící herci s patřičně vypoulenýma očima (s výjimkou tentokrát obdivuhodně uměřeného Toshira Mifuneho). Tentokrát jsem navíc ještě většinu času neměl ůplně přesnou představu, co se zrovna děje, což může být i moje chyba. Každopádně s Kurosawou už asi končím.

Koncert na konci léta (1979)

Poměrně nudný snímek, nesourodý děj a podivné dialogy. Mám drobné podezření, že tento film Forman svým Amadeem malinko vykradl.

Panika (2000)

Dvě hvězdičky za to, jak se Macy, Sutherland a Campbellová dokázali popasovat se slaboučkým scénářem. Nebýt tam tihle tři, díky nimž si občas ani nevšimneme, jak banální (případně trochu nesmyslné) dialogy mezi sebou vedou, bylo by to asi nekoukatelné. Takhle slabší průměr.

Bazén (2003)

Nakonec jsem se rozhodl jenom pro dvě hvězdičky hlavně proto, že nemám rád, když se film tváří, že je víc, než ve skutečnosti je. Jak už tu někdo napsal, hudba, kamera i herečky jsou solidní, dost nevěrohodná e však motivace jednání postav. Celkově lepší dvě hvězdičky.

Smrtící epidemie (1995)

Zcela nenápaditá kamera, velmi nevěrohodné dialogy a nepřesvědčiví herci (hlavně Dustin Hoffman mě už poněkolikáté nepříjemně překvapil) řadí tento film k podprůměru.