Silent Night, Deadly Night (1984)

Jako horor bych tomu dala jednu hvězdu, ale za pobavení musím dát druhou. Oceňuju, že režisér ušetřil následovníkům práci a natočil rovnou vlastní parodii :-)

Tomie Unlimited (2011) odpad!

Mám jednu otázku a přiznám se, že asi nechci vědět odpověď. Co to sakra bylo?

Kučisake onna (2007)

Horory hodnotím čistě podle míry napětí a strachu. Nemá cenu se zabývat občas směšnými dialogy, úsměvnými hereckými výkony nebo nelogickým jednáním hlavních postav; je jasné, že vše je tady podřízeno hlavnímu záměru: vyděsit diváka k smrti. To je definice hororu: film s primitivní nebo chybějící zápletkou, který má hlavně překvapovat a nahánět husí kůži. Většina hororů nezíská víc jak 60%, protože jim spousta lidí vyčítá právě výše uvedené nedostatky. Když chcete logický propracovaný příběh s oslnivými hereckými výkony, tak nekoukejete na horory, jsou to už z podstaty béčkové filmy :-) U mě si paní s rozřezanýmí ústy zaslouží 4 ****.

Saw 3 (2006)

Přibylo krve a vnitřností, zmizelo napětí. To nebyl thriller, to byly normálně jatka. Na čtyřku si nechám zajít chuť.

Phileine je to líto (2003) odpad!

Těžko najít v dějinách filmu pitomější zápletku a větší píču než je Phileine. (Poněkud mě uklidňuje, že pět hvězd tomu dávají jenom fanoušci seriálu Okouzlení, kteří M*A*S*H považují za odpad. Snad to není nakažlivé.)

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Nesouhlasím s podprůměrnými hereckými výkony. Kromě Medřické, Sováka a Vránové zazářily i Galatíková, Bohdanová, Bohdalová, Preissová, Šulcová a další. Žilková a Vladyka měli už tenkrát stejné charisma jako teď, a to umístěné v malíčku na levé noze, rovněž vypadali a hráli už tenkrát stejně blbě. Kdyby jejich role v seriálu nebyly nebo je aspoň zahráli menší tataři, hned by se ty tři hvězdy dávaly s lehčím srdcem. Jo a ani scénář není tak strašný, jde vidět, že to nepsal Dietl. Normální koukatelný seriál. Vždycky se radši podívám na reprízu než na jakousi cypovinu typu Ordinace, Rodinná pouta či Cesty domů.

Bubák Bubby (1993)

Psycho bizarní ďábelský řetězec událostí. Bubby, kterého týrá matka. Kočka, kterou týrá Bubby. Bubby, který zoufale napodobuje okolní svět. Svět, který napodobuje Bubbyho. Konečně originální film na téma "mentál" vs. "normální svět". Některé scény na ulici mi připomínaly Mechanický pomeranč. Jednak atmosférou, určitou časovou nezařaditelností (řekněme nadčasovostí) a taky utopickou představou, jak přežije ve společnosti jedinec, na němž byl spáchaný krutý experiment. A být 35 let zavřený v bytě s postelí a třema židlema a muset poslouchat na slovo a hodiny se nehnout z místa, určitě svým způsobem experiment je, i když to možná nebyl hlavní záměr. Buddy je zaseknutý v určitém modelu chování, z něhož se nedokáže vymotat, pročež se pro okolí stane nevychovaným úchylem i uctívanou modlou. Bylo to černé, víc než černé, vtipné, hudba moc fajn a Nicholas Hope je kombinace šarmantní ošklivosti mladého Nicholsona a Nicka Cavea :-)

Byl jsem při tom (1979)

Můj asi stopadesátýdevátý film, který je založený na interakci autistického/retardovaného/traumatizovaného/jinak zaostalého jedince, který je prostě "takový nějaký jiný", s "normálním" světem. Přičemž "normální" svět nemůže nikdy vyhrát a ukáže se jako ten zvrácenější, smutnější, divnější a méně pochopitelný ve srovnání se světem mentála. Mentál a jeho upřímnost, naivita, bezprostřednost a bezelstnost úchylnost našeho světa podtrhují, zároveň jsou situace z těchto vlastností nutně plynoucí humorné a občas i dojemné. Já mám na spodku žebříčku retarda, co sedí na lavičce a srovnává život s bonboniérou. Naopak určitou slabost mám pro Návrat idiota, Rain mana, Střihorukého Edwarda a moc se mi nedávno líbil film Bad boy Bubby. Being There jel podle očekávaného schématu, takže nepřekvapil a taky nijak zvlášť nedojal ani nepobavil. Vlastně dost nudil a někdy mi ta předvídatelnost lezla na nervy. I když herci jsou výborní. Nic naplat. Průměr.

Nástrahy velkoměsta (1984)

(Artemio sváděn vesničankou) "Nejsem krásná, ale jsem bohatá." - "Jenže já jsem slabej na žaludek." :-D

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

Doctor: "This was a particularly bad case of somebody being cut in half. I was not able to reattach the top half of his body to the bottom half of his body." Father: "Speak english, doc, we ain't scientists!" Doctor: "I'm sorry, he's gone." Mother: [hysterically crying] Možná je to často za hranicí dobrého vkusu, ale já jsem se bavila, napodruhé snad ještě víc, takže si ten svůj špatný vkus asi nějak budu muset odpustit a dávám čtyry hvězdy jak vyšité :-D Mimochodem, to je ale tlama ten Reilly :-D