Nevědomí (2013)

Myšlienka už veľa krát omieľaná avšak napriek tomu celkom originálna. Nemohol som si pomôcť stým, že som tam videl určitú paralelu s filmom Moon nielen v klonoch hlavnej postavy ale aj v tom, že mi tam chýbala určitá rozvinutosť deja s pohľadu tých čo ich vytvorili. Celkovo ma to extra neoslnilo ale ani nesklamalo snáď na druhý krát mi to povie viac.

Muž z oceli (2013)

Ako fanúšik supermana musím len povedať paráda. Jediné čoby som vytkol bol pre mňa trošku slabší začiatok kde som čakal po príchode na Zem dáku časť rozhodovania sa a nie hneď taký hop do charakteru postavy aj keď časom a skákaným medzi dejmi sa k tomu režisér dostal. Avšak nedá mi nespomenúť perfektnú akciu. Ako pred tým ako som si vyšiel na tento film som sa nad tým zamýšľal ako by to mohlo vyzerať no moja fantázia bola voči realite slabý odvar. Tu by sa mal Marvell učiť pretože podľa mňa to skovalo všetky známe sci-fi trháčiky na čele s Avengers. Taktiež treba pochváliť obsadenie na čele s vždy perfektným Rusellom, ktorý sa podľa mňa narodil pre takéto role. PS Film celkom pekne vystihuje aj myšlienku ľudského zmýšľania a možný následok (Crypon a jeho zničenie zapríčinený ich nerozvážnym konaním) ... 5*

Matrix (1999)

Parádny film, ktorý metaforicky opisuje náš reálny svet a pridáva ktomu ešte kopec akčnosti aby diváka držal neustále vo vypetí. Jednoznačných 5*

Kazatel Kalašnikov (2011)

Prvom rade poklona človeku o ktorom je film druhom rade nie veľmi zvládnuté sfilmovanie. Úplne amatérsky začiatok pri ktorom som vôbec váhal či film dopozerám alebo ho vypnem, ďalej strašný pohľad na vieru a scény kde ľudia (grázlovia) zdvíhajú ruky k nebu zo zatvorenými očami je proste na smiech. Film si ma dostal až približne v polovici kedy už išlo ozaj o podstatu a dej. Potešilo ma aj obsadenie Gerarda Butlera nakoľko je to jeden z mojich tých obľúbenejších hercov. Celkovo by som to zhrnul tak, že film ktorý mal potenciál byť veľmi úspešný ale skončil dakde na pol ceste. 65%

Robin Hood (2010)

Je mi ľúto, že v snahe o lepšie predaje nazvú film podľa postavy všetkým známej. Film sám osebe je dobrý a nemám mu čo vytknúť akurát to čo už tu bolo viac krát spomínané a to že otočili celú legendu o Robinovi Hoodovi tak isto ako to bolo napr. aj pri filme Král Artuš. Ale inak filmu nemám čo vytknúť Russell je proste super nech hrá čokoľvek.

Bídníci (2012)

Na tento film som šiel stým, že ešte som nevidel muzikál, ktorý by ma nejako oslovil. A spravil som dobre, že som šiel práve na týchto Bedárov pretože klobúk dole pred režisérom ako spravil už z tak výborného románu výborný film, ktorý napriek tomu že je dve a pol hodiny čisto spievaný mňa ani na chvíľku nenudil dokonca pri záverečnom davovom speve ma až striaslo. Jediné čo ma trošku rušilo bola monotónnosť dialógových melódií a viac krát použitá melódia piesne "I dreamed a dream" (ktorá je síce super ale vo veľkom počte stráca grandióznosť) ale inak nadmieru spokojný a ľuďom z predsudkami voči muzikálom odporúčam

Čistá duše (2001)

Milujem filmy, ktoré sú natočené podľa skutočnej udalosti a ešte nesú taký príbeh ako táto snímka. Silný príbeh veľkého človeka, ktorý aj napriek tomu, že je chorý sa nevzdáva a ide si za svojím čo mu nakoniec aj vyjde a tým dáva príklad aj ostatným, ktorý takéto boje rýchlo vzdajú. Nedovolí mi ani nepozdvihnúť výborné herecké výkony hlavne Russella Crowesa. U mňa jasných 5*

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Keby mám tak o cca 6 rokov menej tak je to môj oblúbený seriál. Zaujímavý pohľad na všetkým známy rozprávkový svet. Som si vravel, že už tieto rozprávky nemajú čím prekvapiť a pozri me sa nato ako som sa mýlil. Keď som sa dozvedel, že je aj druhá séria veľmi som sa čudoval očom asi bude keďže odzačiatku bolo jasné ako to skončí no a pravdu povediacť predstavoval som si rôzne konce no ten, ktorý napadol tuna režiséra som ani vo sne nečakal. Klobúk dolu a už si len počkať ako sa vyvinie 2. séria :)

Tomorrow, When the War Began (2010)

Po dlhšej dobe som si chvílku posedel pri TV keby viem čo ma tam čaká tak by som toto čakanie predĺžil. Som myslel, že takéto kraviny sa točia len v USA ale na moje počudovanie aj v Austrálií pochytili ten divný obraz o vojne :D Jedno kviezdičku dávam hádam len za to, že na Caitlin bol pekný pohľad a mestami dobrá hudba inak do koša stým...