Hon na čarodějnice (2011)

Sleduje se to lehce, nepotřebujete nad tím přemýšlet a ani tam neprobíhá znásilnění žádného historického faktu. Vlastně je to asi nejmenší zlo, ve kterém se Cage v poslední době zjevil. Po většinu času jsem se bavila a konec mě kupodivu úplně překvapil. A jak mi vadila úvodní křižácká bitva (kde sami rytíři vypadali jako Bratrstvo kočičí pracky útočící na Rychlé šípy), tak jsem při závěrečném rituálu téměř trnula. Ron Perlman je vážně zábavná držka.

Snídaně (1994) (pořad)

Ráno vstanu, vypiji si svou černou kávu, vyčistím si zuby, namaluji si na ksicht nějaký ten obličej a během té hodinky tupě a s ospalkami v očích sleduji Snídani s Novou. Zjistím, jestli má cenu brát si s sebou do školy deštník, dozvím se, co se děje na dálnicích a vyslechnu rozhovor s nějakou méně důležitou osobou. Když to tak vezmu, Snídaně s Novou je naprostá ptákovina, ale zároveň i nesmírně geniální show. Jistě bych mohla sledovat něco inteligentnějšího, ale v těchhle ranních hodinách jsem většinou ráda, že vůbec něco vidím. Je to laciná zábava, která v tu dobu obvykle úplně stačí mně a stejně tak i většině populace. Moderátoři většinou čiší hloupými vtípky, co víc si přát? Ráno se chci probudit, ne zjistit, jak je na tom tokijská burza. Snídaně se stala u nás doma tradicí, bez které naše vstávání určitě ztratilo něco ze své příjemné lenosti. A ano, je to absolutní blbost, která nemá žádný smysl. Vím to. A je mi to jedno, sledovat to budu dál.

Hancock (2008)

Hancock je asi nejsympatičtější ze všech superhrdinů. Nebere si servítky, nepodřizuje se názorům okolí a to nejlepší - není narvaný v žádném odpudivém latexovém kostýmku. Ničí vlaky a chlastá, je jako reklama na drsňáka. Tenhle začátek ve mně vzbudil nadšení, ale jakmile se tam objevila hezká blondýnka, bylo mi vše jasné. On nakonec totiž nebyl vůbec jiný než ostatní hrdinové. Tu romantickou linii jste mohli klidně vynechat, stejně jako jste mohli Hancockovi nechat na tváři strniště. Možná byste byli dostali i čtyři hvězdy, ne slabé tři.

Very Potter Musical, A (2009) (divadelní záznam)

Zbožňuji, zbožňuji, zbožňuji, zbožňuji, zbožňuji. AVPM for the win! Nikdy bych neřekla, že se mi může americký muzikál parodující mého Harryho vážně líbit. A hle! Darren Criss vezme kytaru, rozezní struny a hlasivky a je z toho parádní jízda, která mě nutí rvát si vlasy smíchy (berte to doslovně, při scéně se Snapeovou bombou v dortu to pár pramenů odneslo). Naprosto inteligentní humor, který dokonce ani nepohanil originál. Nejbombastičtější je rozhodně Snape a jeho grimasy, poté následuje hnusný, hnusný, hnusný Voldemort a Draco Malfoy se svojí raketou mířící na Mars. Sice je to často zamotané a míchání všech sedmi dílů dohromady možná nebyl nejlepší nápad, ale ve srovnání s velkolepým zbytkem to není nic, co by stálo za pokárání. Pokud vás baví Potter, muzikály a amatérští umělci, sedněte si k YT a bavte se.

Smrt čeká všude (2008)

Když vidím hodnocení ostatních, nějak mám pocit, že jsem to asi tak docela nepochopila. A pokud pochopila, tak je to podle mého názoru hodně přeceňovaný snímek, který sice má hustou atmosféru a donutí vás dokoukat se až dokonce, nicméně příběh výrazně pokulhává (pokud tedy rovnou nepadá ze schodů). A to by u oscarového filmu asi neměl... Jak říkám, asi mi muselo něco uniknout.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Vcelku dobrá parodie na kdysi úžasného Asterixe & Obelixe. Počkat, nebo to snad neměla být parodie? Ať už je to jak chce, nadšená nejsem, přestože Alain Delon je hvězda jasná (vidět ho jak se natřásá před zrcadlem, to bylo k nezaplacení). Bylo to vyloženě nudné, vtipy vyčpělé a já se pousmála asi dvakrát. A u Teutatise, proč to muselo mít dvě hodiny? Polovic by stačila. Ach, jak hloupé ode mě - to by na to nikdo nešel, že. Ale prckům se to stále ještě líbí, tak proč jim to brát...

Gympl (2007)

Tohohle snímku jsem se nejdřív prakticky bála, ale nakonec z toho vyšel poměrně solidní výsměch vzdělávacímu systému. Není to dokonalé a neřvala jsem smíchy, scénář to také nemá ze zlata, ale ústřední dvojice odrostlých fakanů to táhne vcelku slušně (ten Mádl je nějaký dobrý!). Divák si v podstatě ani nevšimne, že film nemá žádnou linii příběhu. Poměrně jsem se bavila, poměrně jsem se děsila, že to snad takhle v nějakém ústavu může vážně fungovat, postavy jsou všechny solidní - z party kantorů ani nevím, jakého tragéda vyzdvihnout dřív. Graffiti rozhodně nefandím a kdyby mi někdo někdy namaloval nějaký bordel na zeď a já ho přitom viděla, hnala bych ho svinským krokem až na hranice, ale vy těm dvěma frajírkům přeci jen tak trochu fandíte. Oba to nakonec mají doma svým způsobem těžké. Uznávám, že je to blbost. Ovšem koukatelná blbost.

Železná lady (2011)

Zklamání! Čekala jsem pětihvězdovou parádu, ódu na mou oblíbenou Maggie, ale dostalo se mi táhlé, lepkavé žvýkačky, která se snaží zapůsobit ze všech stran a úhlů, nicméně se jí to pořádně nepodaří ani jednou. Uznávám herecké schopnosti Meryl Streepové, které tahle role sedla jako hrnec na pozadí, ale to je zhruba vše ke kladným stránkám filmu. Výborná herečka v hlavní roli. Levičácký průšvih, konec. Možná jsem měla přehnaná očekávání, ovšem určitě jsem nebyla jediná. Zhruba 50% úspěch, protože Meryl.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Zoufalé manželky to mají v životě opravdu nesnadné, ale aspoň se nikdy nenudí. Já se při sledování také nenudím. Není to jen bezduchá komedie, ono to má šmrnc. Je to svižné, baví vás to a někdy vám i zatrne, když se stane nějaká ta vražda, požár či nevěra se sousedkou. Povedený seriál, který zkrátka říká, že my všechny jsme svině. Co naplat. Pánové jsou zase prasata...

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Amíci opět dokázali, že jsou schopni zesměšnit úplně cokoli. Izraelský agent s tajnou zálibou ve vlasové stylistice by sám o sobě byl téměř za odpad, ale poníženě uznávám, že to své vtipné momenty mělo. Nebýt těch pokusů o přetvoření podprůměrné komedie v mizerný akční film, bylo by to jen špatné a ne hodně špatné. Neuchvátilo to, nezabilo to, život jde dál. Z Adama Sandlera s chrochtavým přízvukem snad mít noční můry nebudu.