Cherrybomb (2009)

Já bych tomu dala 3* plus. Hudba a kamera( /obraz) super, herecké obsazení špičkový (Robert je v podstatě pořád Nathan, ačkoliv je to jeden ze slibných mladých talentů!! Rupert se prokázal, že opravdu umí a Kimberley jsem viděla hrát poprvé a její roli jsem jí ráda baštila). Rupert a Robert tvoří bezva dvojku opravdových přátel, ale díky všeobecnému chlapskému egu se částečně stávají i nepřáteli. Celkem povedenej skotskej akcent celému filmu dodává takovou zvláštní příchuť, skoro jako když vaříme,přidáme něco, co v receptu není, chutná nám to,ale ani v podstatě nevíme proč. Popisek filmu tady na csfd je uplně mimo mísu a žádná feťácká mega jízda s vykrádáním obchodů a aut se vážně nekoná, tedy .. já bych tento popis nepoužila. Nicméně na mě finální celek udělal celkem dojem, jen škoda, že postrádá takovou tu silnou pointu, která nám zůstane v hlavě a nedá nám spát. Kdyby nebylo této patrné chybičky, mohl to být celkem dobrej béčkovej trhák :)

Trainspotting (1996)

And the reasons ? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin ? // Geniálně zahraná, pravdivě popsaná klasika.

V pasti (2005)

Wow. Hořce napjatá psychárna, kterou drží jen dvě perfektně propracované postavy na téměř jednom místě. Kdybych měla zvolit slovo, představující pro mě tento film bude to slovo - ostří- . Patrick a Ellen táhnou celej film v naprosto úchvatném stylu plných neočekávaných zvratů. Husí kůže vás rozhodně nemine.. a abych nezapomnela ...Ellen je bez debaty oskara hodna ! Dalsi hvezdy za kameru a celkové propracovani jak technicky,tak psychologicky.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Konečně jsme se dočkali dlouho očekávaného dílu a bohužel (-pro nás milovníky) je Sága u konce, ale víte jak .. forever. Mě osobně se líbilo už jen prvních pár minut, kde ještě stále jedou titulky. Typicky Twilightovsky tak,že nás všechny to dostalo do té pravé atmosféry. No, to, že je tam moc kýčoových líbacích a vůbec přeslazených scén Belly a Edwa , to je pravda, nicméně Vy Hateři byste si měli uvědomit, že celá sága je fantasy pohádka o nekončící lásce ... Ve filmu mě chyběla scéna,která byla v traileru, kde je vidět,jak se Jacob do Renesme otiskne a Bellin hysterickej záchvat mi přišel na tuhle pohádku trochu přitáhnutej za vlasy,nicméně aspoň nám Bella ukázala svůj nejdramatičtější výkon. Pozitivně hodnotím 'nové' upíry,spousta z nich dodala filmu potřebný šmrnc něčeho nového a zajímavého.A teď konečně řeč o té bitvě -Podle mě nejlepší scéna z celého filmu (SPOILER). Ve chvíli, kdy nám i Belle dojde, že jedinej,kdo přežije je Renesme a Jacob se mi začínál svírat žaludek,ale pořád se držím. Pak ale Aro drží Carliseho hlavu a napětí ve mě začně neskutečně sílit.Další na řadě je můj miláček Jasper a to už se mi začíná mlžit před očima a už jen čekám,kdo bude další. Musím říct, že mě jelikož se vyžívám ve viditelným psychickým utrpením a bolesti,tak reakce Esme a Alice na smrt jejich životních lásek mě pohltila. Netrpělivě čekám,jak to všechno dopadne a hle - ona to jen Alicina vize !!! Zatraceně, tenhle moment zjištění je prostě ESO celého filmu! Geniální !!! Ták a je konec, všichni jsou spolu a šťastní, nikdo nezemřel, vlci a upíři táhnou za jeden provaz a máme tu Happily Ever After. Zakončení filmu listováním stránek poslední knihy celé ságy a zaostření na slovo FOREVER,dodalo filmu tu pravou třešničku na dortě a vytvořilo perfektní konec této pohádky a v titulkách uvedení všech postav,i z prvního a druhého dílu, jen všechny ujistilo, že to je celek patřící k sobě a že už je vážně konec a že to všechno za to celé letité čekání rozhodně stálo.Nakonec přikládám palec nahoru za soundtrack a ještě bych chtěla dodat, že můj komentář je promyšlený a rozhodný. V kině jsem na Breaking Dawn Part 2 byla dvakrát za sebou s hodinovou přestávkou a měla 7mi hodinový spánek než jsem to teď sepsala.

Válečný kůň (2011)

No, typický silný snímek, který se dal očekávat.. ALE ...Očekávala jsem trochu víc. Nejsem teda fanda válečných scén,takže nemůžu říct, že jsem si ty scény užila,ale z pohledu kinematografie to byla bomba. Jen celý film by mohl být o něco kratší, některé z těch scén mi přišly až přehnaně nepotřebné, ale jinak je neuveritelny a fantasticky, ze v hlavni roli je v podstate kun a zvlada to levou zadni. Přechod scén z vlny na pole je jak již bylo řečeno v předešlých komentářích prostě geniální.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

No, pamatuju si, kdyz jsem to videla poprve, ze jsem byla trochu zklamana, jelikoz ty dily krom jednikcky mi přišly až moc scifi, nicméně ted jsem to právě dokoukala ...a ..... zkratim to .... Řekněme, že se budu považovat za pomatenou fanynku, protože ať jsou ty všechny díly jakýkoli, já je miluju ...

Navždy spolu (2012)

The Vow je jeden z těch povedených romanťáků. Z těch hlubokých, který nás prostě pohladí na srdci. Víme,co se stane, a potom,co se to stane, NEJSME zklamaní. Kritizovat a mít natáhnutou hubu ( s pominutím) za to, že je to sladká romantická komedie plná lásky a má určitým způsobem happy end a že takovýhle filmů je spoustu, je fakt váš trapas, jelikož se to dalo očekávat a podle mě v dnešní době je celkem hardcore vytvořit romantickou komedii, která by byla naprosto originální a lišila se od všech (ovšem neříkám, že takové nejsou) . U mě za 4* hlavně za Rachel a Channinga, pro mě jsou na správné cestě a v nadcházejících letech o nich určitě uslyšíme.

Méďa (2012)

No.... na to, jaký má tento film ohlasy, mě teda celkem zklamal. Sem tam jsem se zasmála, ale žádnej extrém. Asi jsem čekala moc nebo že by chyba v tom, že mi nepřijde automaticky vtipný vše, co se týká nadávek,drog,sexu a v podstatě jedním slovem YOLO .. ? Za mě za tři a to ještě s odřenejma ušima.

Jump street 21 (2012)

Pro mě jedna z nejlepších komedií posledních let. Má to šťávu, je na co koukat, akce nechybí a vtipnými scénami se to jen hemží. Doporučuju

Vášeň a cit (2007)

Naprosto souhlasím s uživatelem/kou *novoten* ... Ano, pokud jste viděli (stejně jako já) Pýchu a předsudek první, asi vás nic nepřekvapí, protože některé scény jsou naprosto totožné s výjimkou výměn herců, nicméně já tu vášeň a ten cit vidim zřetelně. Herecké obsazení je skvělý, takže výkony mě nečekaně uchvátily. Co dodat, prostě se vás to dotkne nebo ne.