Proroctví (2009)

Filmy hodnotím 4* jen, pokud mě vážně osloví a líbí se mi,což znamená, že je ráda uvidím znova. To ovšem není případ tohoto filmu. Něčím se mi totiš strašně nelíbí, a přitom jsem od něj neodtrhla zrak za celou dobu a napětí ve mě vydrželo až do poslední minuty. Takže si stojím za 4* i přesto. Nicolas Cage je výbornej herec a Rose Byrne už ukázala, že umí hrát ve filmu Wicker Park. A ještě bych se poklonila před dětmi ve filmu,protože ty byly také skvělí.plus malá vsuvka - obdivuhodná podobnost Rose a Lary !! O.o ... Vizuálně se mi to momentama zdálo celkem kýčovitý, ale na druhou stranu kdo z nás má na to vymyslet a udělat, jak bude vypadat konec světa do úplných detajlů, hm ? Ještě bych přihodila pochvalu za hudbu, až na vyjímky ta hudba obohatila scénu, jak se patří. No, jsem typ, co kouká na mysteriozni thrillery a psycho horory, přesto, že je posranej až za ušima, takže musím přiznat, že jsem byla vážně napjatá a dokonce jsem si i párkrát zakryla ty oči a koukala jen škvírkou. Ale abych to ustručnila - dávám 4hvězdy za to, že mi ten film uvízl v hlavě, přesto, že můj styl filmu to není. Takže bych řekla, že ti, kteří tenhle styl mají rádi, tak si celkem pošmáknou :)

Michael Jackson's This Is It (2009)

Váhala jsem mezi 3* nebo 2* a nakonec dávám jenom 2*, ikdyž mě to mrzí a to velice. Jakožto velký a navíc dlouholetý obdivovatel Michaela jsem se na tenhle film maximálně těšila a nemohla se dočkat, jak si příjemně vzpomínkově popláču. Od jeho biografií jsem nemohla odtrhnout oči, jeho hudba mě léčila, když mi bylo zle a proplakala jsem nejednu noc kvůli jeho smrti. Bohužel musím říct, že tenhle film mě nezaujal, dokonce jsem u něj usínala a žádnej pláč se ve finále nekonal.Film This is it nemá žádný tvar,směr nic, dokonce mi i přijde, že to bylo spíše o lidech, co s ním spolupracovali a jeho tanečníci ho ve většině scénách i zastínili. Michael byl úžasný člověk, perfektní tanečník a geniální zpěvák s naprosto jedinečným úchvatným hlasem. Tento "film" se jeho úrovni perfekcionismu nemůže absolutně vyrovnat. Je mi to líto, ale nebýt to spojené s MJ, tak ten film nestojí za nic ....

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Rozhodovala jsem se mezi 4* a nebo 5* , nakonec dávám za čtyři , s tím, že mohlo být méně násilí a závěrečná scéna více propracovaná,s porovnáním dokonalosti celého filmu. Ale jinak si myslím, že Sweeney Todd je velmi povedený a výborný muzikál a co se týče toho zpěvu, nemyslím si, že by na tom Johny Depp byl nějak špatně, jak se píše v předešlých komentářích, dokonce si ani nemyslim, že Burton z toho chtěl mít přepychovou operu ;-). Hýřila bych superlativy, kdybych měla popsat herecký výkon každého hrdiny, takže to shrnu - nemám jedinou výtku. Film jsem zaujatě pozorovala od začátku do konce, písničky jsem si užívala a Helenu s Johnym vychutnávala na maximum. A za zmínku stojí samozřejmě i výkon pana Rickmana.

Spálené vzpomínky (2007)

Tak upřímně mě tenhle film vůbec neoslovil. Drama to je, o tom není pochyb, ovšem bez cíle či směru, takže vlastně ani nevím,co tím chtěl básník říct. Tady se někdo snažil narvat do jednoho snímku příliš,až z toho vzniklo chudé nic. Drogová závislost, schopnost nového přístupu a pomoci nebo vyrovnání se smrtí blízkého či milovaného ? Těžko říct, co byla hlavní pointa. Nicméně musím zmínit, že Benicio Del Toro jakožto těžký narkoman byl skvělý a scény trvdého absťáku zahrál briliantě, takže jedna hvězda hlavně za něj a celkově herecké výkony.

Hačikó - příběh psa (2009)

Film inspirován skutečným příběhem věrného psa Hachika, který svého pána miloval natolik, že pro něj nikdy nepřestal existovat. Opravdu nádherný a dojemný snímek, který snad ani nejde popsat tak působivě, jako doopravdy je. Podle mě výborně natočený ( střídat pohledy Richarda Gera barevně a Hachiho černobíle byl skvělej tah ), výborně dosazení herci a výborně vybraná hudba. Na tenhle film opravdu stojí za to si ten čas udělat. Nemluvě o tom, že psí "herci" předvedli briliantní výkony .

Drive (2011)

Drive – Jeden z minima filmů, kterým dám 5* a dala bych i víc, bylo-li by to možné. Přestože je to akčňák s nějakou tou krví, což není můj šálek čaje, nemám absolutně NIC, co bych tomuhle filmu vytkla. Příjemný napětí panuje až do poslední scény, kde od momentu 1h a 32minuty přichází závěrečná scéna, kde první minuta ve mně vyvolala husí kůži a zbylé minuty nádherný těžký oddech. Herecké výkony, scénář, kamera, režie, hudba – bez jediné chyby. Jen v málo kterých filmech můžeme narazit na scény, ve kterých není znázorněn jasný obraz toho, co a jak máme pochopit a přesto to pochopíme – funguje to vlastně skoro na bázi knížky, kde máme prostor, vytvořit vlastní představu a tím se nám děj, ať v knížce nebo filmu, dostává automaticky pod kůži. Drive je film, který nám tuto šanci dává a servíruje nám scény tak, že si je vychutnáváme jako náš nejoblíbenější dezert, který máme možnost sehnat jen jednou za rok, a abychom dotáhly do výše největší slasti a uspokojení, přidáme čokoládovou polevu, zastupující soundtrack k tomuto filmu. Tak a teď si nechte chutnat, protože dílo je hotové a je 100% dokonalé. / ... and a real hero real human being.... / mi bude hrát v hlavě ještě hodně dlouho ...

Na hraně lásky (2008)

Téměř ve všem souhlasím s předešlým komentářem od Rentona, akorát já dávám filmu 3* a to zejména za Keiru (na začátku mě vážně herecky ohromila) a emocionální momenty Sienny MIller, herecký výkon zbylých dvou postav je průměrný. Myšlenka filmu se mi zamlouvá, ovšem roztahané a "o ničem" scény kazí celou reputaci filmu. Možná jsem tak zklamaná, protože jsem se na to těšila až moc, možná jen režisér neměl "své" období .

Hory mají oči (2006)

Na tento film jsem se rozhodla jít do kina, odkud jsem po necelých prvních 20minutách zhnusená odešla. Asi po roce jsem si ho pustila znovu a tentokrát dokoukala až do konce. Myslím, že funkci hororu každopádně splňuje, nicméně bych ho doporučovala pouze těm, kteří si horory umí vychutnat a mají žaludek i na ty nejodpornější scény (znásilnění,kanibalismus,krve jak z vola..), protože v tomhle filmu jich je dostatek. Mě tedy neoslovil ..

Nezapomeň na mě (2010)

Nezapomeň na mě / Remember me – Sledujete film, který sice není výrazně originální romantické drama, ale je lepší než průměr, hlavně proto, že se vyskytne láska hned na začátku, což každý z nás rád uvítá a taky proto, že pomalu zjišťujete, že Robert Pattinson dokáže zahrát i jiný charakter než jenom romantického Edwarda z Twillight Ságy, který si dává občas dost na čas se slovy. Také tu narazíte na téměř novou tvář ( Tate Ellington ), který mě osobně upoutal na první pohled, myslím, že herecký talent mu rozhodně nechybí. Film je poměrně bohatý, takže se při něm nenudíte. Náhle vidíte, že už zbývá jen pár minut do konce….. a vlastně ani konec nechcete, protože jste celkem spokojeni s tím, co vidíte a chtěli byste ještě chvíli s tímhle příběhem pobýt. Všechno se příjemně táhne do té doby, než vaše oči zbystří, co je napsané na té tabuli. V tom momentě vám to najednou dojde, celý příběh jako by se vám přehrál před očima v rychlosti znovu, protože už je najednou všechno jasné. Ale vy nechcete, aby to najednou bylo tak jasné a vlastně vůbec nechcete, aby tenhle konec filmu nastal. Proč ? Protože je to nefér. Ano, někdy život je velmi nefér a my nemáme šanci to ovlivnit.Asi takovouhle myšlenku to ve mně nechalo. ,, You once told me our fingerprints through people we meet from life we touch . Is that true for everybody? / Jednou jsi mi řekl, že naše otisky zanecháváme na lidech, které v životě potkáváme. Platí to pro všechny ?“ ….

Na dotek (2004)

Closer / Na Dotek - Příběh 4 občanů Londýna, které dá dohromady náhoda,která si pak s jejich osudy pěkně pohraje. Celý film je vlastně ukázka různých vztahů - o tom, že když si myslíme, že máme úplně všechno, můžeme mít z ničeho nic úplné nic. Příběh o lásce a pochybách,důvěře a zradě,lži a pravdě ,rozchodech a návratech,chybách a touze. Podle mě film je spíše pro náročnější diváky, kteří si dokázají vychutnat hořká psychologická dramata, protože na ostatní by to mohlo mít spíše špatný vliv a vyvolat nemalou depresi.Herecké obsazení je bezchybné - Natalie Portman,Julia Roberts, Jude Law, Clive Owen - jelikož každý z herců dokáže perfektně odhalit charakter jeho postavy. Snímek je pro mě dokonalé dílo,bez jediné chybičky ( a v mém osobním životě má velký význam ), přestože pointa ohledně lásky,která z filmu vyplývá, je naprosto kontrastní s tím, čemu nás učily od mala pohádky.