Soldier's Heart (2020) odpad!

Možno, keby film mal štvrtinovú stopáž a bol 4x lepšie natočený, bol by odo mňa dostal hviezdu. Natočené totálne amatérsky, odfláknutý scenár, réžia, aj obsadenie. Nepomohla tomu ani blonďavá AnaLLynne McCord a jej botoxové pery, ani modrookí chlapi, ba ani dedo Kilmer. Aby som bol teda špecifickejší. Aspoň 10 krát som si trieskal dlaň do čela, čo asi húlila tá ktorá postava, keď urobla niečo totálne nelogické. Scenárista asi niečo húlil, alebo to celé napísal za jedno ráno po huliparty. Film absolútne nemal atmosféru westernu, ani 19. storočia. Čakal som kedy tam príde niekto na motorke, prifrčí vrtuľník, alebo niekomu zazvoní mobil. "Herecké" výkony ani nehodnotím, lebo žiadne neboli. Hudba hrala hrdinská vtedy, keď hrdina cválal. Ale nikam, len tak niekam z bodu A do bodu B, tak mu hrali hrdinskú, lebo je hrdina a lebo cvála... OMG. Nie, nepozerať, nevedieť o tom. Zabudnúť na čas, ktorý som mohol lepšie stráviť napríklad zbytočným čakaním na zastávke. 6% - odpad.

Hnutí odporu (2020)

Slaboško, bojko, obyčajný človek, a predsa hrdina. To je základná idea filmu. Ak neviete, nechcete alebo nie ste schopní bojovať zbraňami, bojujte srdcom. Nie zabíjať vrahov, ale brániť možné obete. Aj keby to bola len kvapka v mori preliatej krvi, ktorá nevytečie. Spýtajte sa tých stoviek či tisícov životov, ktoré tento obyčajný človek zachránil. Netvrdím, že je to najlepší film s WW2 vs Židovskou tématikou, ale podobne ako slávny Pianista, Chlapec v pruhovanom pyžame a ďalšie, zanechal vo mne príjemný pocit, že aj v pekle sa našli takí, ktorí bojovali za životy iných. Eisenberg hrá výborne a rola mu sadla. Záporák bol síce tak trochu ako Joker bez mejkapu, ale OK. Veľmi dobre tu pracujú s atmosférou. Občasné chvíľky falošného bezpečia strieda napätie, keď ani nedýchate, aby ich náhodou neodhalili a nechytili, plne uveriteľné city medzi deťmi a ich ochrancami, či Marcela s otcom. Toto všetko z Resistance robí veľmi kvalitný snímok, ktorý si iste ešte niekedy rád pozriem. 79% - 4*

G-Loc (2020)

Film sa snaží nevyzerať ako B-čko. Teda ak by sa nesnažili navodiť beztiažovú atmosféru plnou rotáciou kamery, aj by som im tú snahu odpustil. B-čko to je, ale napriek obsadeniu viacmenej neznámymi hercami nie je vôbec zlé. Síce, ako sa dalo očakávať, animovaných sekvencií je dosť málo a väčšina deja prebieha v interiéri lode. Tiež je dosť iritujúce, ako sa tu objavujú prekážky. Tvárime sa, že keď prekonáme prvú, vec je vyriešená, no potom hups, ešte toto treba. No a potom ešte toto, a objaví sa tamto... No ale OK, aby som len nekritizoval. Celé to do seba celkom sadlo, nápad je fajn, a aj postavám som po čase začal celkom veriť. K trom hviezdam ma ešte posunul chutný holografický A.I. panáčik. Určené len pre fanúšikov vesmírnych sci-fi B-čiek, inak asi nie. Aj tak OK. 51% - 3*

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Aké to je, narodiť sa na nesprávnu stranu katastrofy? Každý deň len prežívať a počúvať len to, že je všetko v poriadku. Príbeh malého dievčatka, ktoré žije na nesprávnej strane hrádze, keď hladina svetových vôd stúpa, sa snaží diváka presvedčiť, že je to fajn život. Zlyháva, no presne tak to aj tvorcovia chcú. Divák má pocítiť, že tvrdohlavosťou si môže len ublížiť. Aj keď si z filmu neodnášam takmer nič, stále mi to nedá, aby som ho nehodnotil dobre. Niečo na tom je, kopec detailov, ktoré sa mi vryli do podvedomia. Pekná práca, 71% - 4*

Ledové sny (2010)

Povedzme si na rovinu, na ženské krasokorčuľovanie je radosť sa pozerať. Najmä, ak dievča na ľade naozaj predvádza pekné kúsky plus to napätie pri každom skoku, či spadne alebo nie. To je však asi všetko, čo ma pri tomto filme potešilo. Hlavný problém filmu tkvie v dvoch veciach. Scénár je totálny kus klišé, kedy každý, kto videl alebo prečítal aspoň 5 romantických filmov / kníh, vie, čo sa môže stať a následne posr*ť. Áno, a presne to sa aj stane a pos*rie... Druhý problém je v ne-hercoch. T.Firth je zrejme krasokorčuliarka a je to vidieť aj na jej herectve, ostatní okolo nej sú prinajlepšom rovnako ne-herci. Hlavne som neveril mladým zaľúbencom ani jediný moment "lásky". Skôr som sa za nich hanbil, ako keď som prvý krát sledoval seba na videu zo stužkovej... Nenene, toto možno bol pekný poh-ľad na-ľad, ale nie na to ostatné. Slabota 25% - 1*

Dítě číslo 44 (2015)

Filmu musím pochváliť, že sa mu podarilo na mňa preniesť úplne všetko z tej doby. Bezmocnosť, udavačstvo, každodennú neistotu, nedôveru a vôbec celú tú pochmúrnu atmosféru. Pripúšťam, že to s vykresľovaním toho všetkého mohli aj prehnať, ale možno ani nie. Prvá polovica filmu je hlavne krutý a ponurý obraz doby a toho, čo ľudia museli podstupovať, aby sa dožili ďalšieho dňa. Divák len celý čas čaká a háda, čo bude ďalej, kedy to zlo skončí a začne sa diať niečo pozitívne. Leo nie je hrdina, ale obyčajný muž, ktorý v tomto prostredí robí svoju prácu nech je aká je, ale aspoň s ľudskou tvárou. To však len dovtedy, pokiaľ sa režim neotočí proti nemu a nezrazí ho na kolená. Paradoxne vtedy sa mi prvý krát trochu uľavilo, od dna sa dá odraziť. Objavilo sa svetlo na konci tunela, nádej, že sa z týchto sr*čiek dostane, vyrieši záhadu a dostane to monštrum (aj to druhé). Nebudem spoilovať, každopádne film ma úspešne hnusil (to bola jeho úloha) a teda bavil až do konca. Herci vrátane Noomi zahrali svoje role bravúrne, plus ten ruský akcent bol úplne úžasný. Klobúk dolu. 81% - 5*

Wendy (2020)

Celkom milá a realistická adaptácia príbehu Petra Pana a všetkých tých ideí za tým, ako napríklad "najlepšie je nikdy nevyrásť" a podobne... Pozor však, pre menšie deti to asi vhodné nebude, ak nechcete aby vám skákali na vlak túžiac po dobrodružstve. Žáner fantasy to síce je, ale na môj vkus ho do reality vsadili dosť nešikovne. Diery v logike by som odpustil, ak by sa týkali tej vymyslenej časti, no ak sa týkajú reality, nene. Nakoniec ale uznávam, stálo to za to vidieť. Príbeh je fajn, aj odkaz v ňom sa mi páči. S hercami až tak spokojný nie som, no u detí človek nemôže čakať výkony. Na Petra Pana by som asi vybral iného chlapca, kľudne aj černoška, ale tento mi jednoducho nesedel. Wendy fajn, jej dvojbráško tiež. Taký lepší priemer. 63% - 3*

Sexy párty (2002)

Keď som sa k tomuto vrátil asi po 15-tich rokoch, pocity sa zmenili len mierne. Stále ponechávam svoje hodnotenie. Tu som spoznal sympatického Reynoldsa ako herca a odvtedy filmy s ním s obľubou vyhľadávam. Jeho humor a postavy mi jednoduco vyhovujú. Ide o celkom klasickú crazy-teen-komédiu, ale s tým rozdielom, že tie ostatné, napríklad American pie, by som už dnes vidieť nechcel. Niektoré vtipy stále rozosmejú, postavy bavia a hrajú dobre, možno s výnimkou T.Reid. Teraz mi pripadala dosť umelá (pričom predtým mi nevadila, nuž dospievame :) Tiež ma pobavio, ako sa tam na chvíľu objavil Howard z teórie veľkého tresku, či chytila nostalgia pri počutí Sugarbomb - Hello na konci. Určite si to ešte niekedy rád pozriem. 80% - 5*

Blood Machines (2019)

Nedá sa to nazvať inak ako videoklip s náznakom príbehu. Ak patríte k milovníkom SynthWave, DarkWave, ak sa vyžívate v svetelných efektoch (aj na privátnych miestach), máte radi pohľad na ženské prsia (veľa maličkých a nakoniec jedny gigantické), ak vám nie je zle z predstavy sexu so strojom, prípadne ak ste na strane boja za rovnoprávnosť žien, mali by ste zvážiť pozrieť si to aspoň s pretáčaním. Dej tu nie je skoro žiadny, a aj ten, čo je, nedáva veľký zmysel, herci teda nemusia veľa hrať, a nemajú veľmi čo pokaziť. Úžasná je tu atmosféra, distopická až humusná budúcnosť, naháňanie holého zadku vesmírom, krvácajúce stroje a ich pomsta. Dáva Vám to zmysel? Ani mne, ale užil som si to. Nezdravá uletená audiovizuálna synth-emócia. 76% - 4*

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Prvé, čo človeka zaujme, je námet. Na prvý pohľad možno tuctový sci-fi nápad, no keď sa zamyslím a zapozerám, otvorí sa mi nespočetne veľa možností a smerov, kadiaľ by sa dala tá idea rozvíjať. Verte, či nie, tvorcovia mysleli na väčšinu z nich a s radosťou Vám ich ešte teplé streknú do tváre, pričom nezabudnú na pravidelný bonus - vždy malé vajíčko s prekvapením. Toľko k námetu a scenáru. Postavy sú IMO vynikajúco prepracované. Vzťahy, orientácia a umiestnenie v takto vytvorenom prostredí, charakterové vlastnosti... a to všetko veľmi kvalitne stvárnené hercami, z ktorých som spoznal snáď len boháča Bancrofta a vtipálka Carnage :) Faktom je, že radšej mám čistejšie sci-fi, menej násilia a krvi, menej humusáckych nápadov, ktorých je tu fakt že neúrekom, no s radosťou sa zbavím predpojatosti a vychutnám si, čo (mimo týchto "chýb") mi seriál prestrie na stôl. V skratke - veľká spokojnosť - 82% - 5*