Mr. Robot - d3.0_usporny_rezim.h (2017) (epizoda)

No, tretia séria sa nám rozbieha veľmi sľubne. Uspokojivo poskytli odpovede na zopár malých otáznikov, pričom stále ponechali dosť, aby mal divák záujem pozerať ďalej. Nechýba ani kus akcie. Prekvapivo dobrý dojem na mňa urobila aj nová postava "uh-huh" pohodového týpka. Dúfam, že sa zasa nepotopíme príliš hlboko do priepasti Elliotovho vnútra a naozaj to v tomto tempe bude pokračovať. Zatiaľ total spokojnosť 95% - 5*

Génius (2017) (seriál)

Seriál je vynikajúci z mnohých strán. Herci sú výborní. Dej nie je vôbec nudný. Na prvé miesto by som dal, že sa tvorcom podarilo divákovi predstaviť Einsteina viac ako len smiešneho vlasatého vedca, a autora teórie relativity či e=mc^2. A teda ako zásadového človeka, ktorý mal reálny život s reálnymi problémami, a ktorý žil v ťažkej dobe. Divák tak spozná jeho osobu hlbšie a uvidí tie časy z jeho pohľadu (nižšie postavenie žien, rivalita vedcov, politika, nástup fašizmu...). Divák má tiež často chuť dohľadať si k tomu viac (palec hore, National Geographic). Druhé miesto patrí spoznaniu celej škály teórií, ktoré Einstein skúmal, a s ktoými obrovskou mierou prispel k modernej vede. Z tejto strany je seriál niečo ako vzdanie úcty. Je fajn, že sa nezachádza až do úplných detailov, takže aj z podporou grafického znázornenia sú jeho teórie ľahko zhruba pochopiteľné pre každého. Seriál má iste aj zopár chýb, ale moje hodnotenie nijako výrazne neznížili. Niekedy beží príliš rýchlo. Ako už spomínal Fabe, postavy sa objavujú a miznú, spoločenské udalosti (napr. vojny) sa dejú niekde v pozadí, potom strih, a sme 5 rokov dopredu... trochu rušivé a človek má pocit, že určite niečo dôležité vynechali. Druhá chyba je, že človek nevie, nakoľko tým informáciám v seriáli má veriť. Napríklad o jeho žene Mileeve sa veľa nevie a viacmenej sa dočítame len dohady. Taktiež neverím, že filmári videli do jeho hlavy (aj keď mozog teoreticky vidieť mohli)... Takto mi po pozretí zostáva pocit, do akej miery šlo o fakty a kde začínajú dohady, či dramatizovanie tvorcov. Napriek tomuto všetkému seriál určite odporúčam vidieť. Skvelých 90% - 5*

Resident Evil: Vendeta (2017)

Animácia skvelá, až na tú poslednú vec, ktorú Japonci nie a nie doladiť a to je mimika tváre. Príbeh je typický REvilácky, [[SPOILER]] vírus, zombíci, cez ktorých sa treba prebojovať až k bossovi, toho zabiť, aplikovať liek na nakazených a vyhrali sme (to, že zmením naspäť na človeka zombíka, ktorý práve dojedol posledný kúsok tváre svojej starej mamy, to už je jeho problém) [[/SPOILER]] Teda príbeh nenadchne a hlavne takmer ničím nevynikne. Zvuk a hudba je ok, ale tiež nič, čo by som si šiel zháňať. Najviac mi tu vadili drobné chyby, najmä ku koncu. [[SPOILER]] Nelogická streľba z 1 metra, ktorá trafí hádajte koľko. Ak som obor na streche mrakodrapu, kam hodím nepriateľa, ktorého mám v rukách? No predsa do múru! Tu máš bastard! Potom, keď chcem zachrániť princeznú (lebo jej dekolt s hnusnými čiernymi žilami nie je taký pekný), tak si najprv pozriem ohňostroj... no a zopár ďalších... [[/SPOILER]] Ale bolo tu aj zopár prekvapení. Pár znovu použitých vecí z iných RE, jedno podivné prekvapenie (spiderman? WTF?), a jedno príjemné (Gauss??? WOW!!! Vystreľ ešte raz, prosíííím). Celkovo to nie je zle strávená hodinka a pol, ale ak nie ste zarytý fan RE, pripravte sa, že... meh. 64% - 3*

Mr. Robot - Série 2 (2016) (série)

Viacmenej súhlasim s ostatnými komentármi, DaViD'82, Spiker01, MartinezZ... Keďže Elliota je v tejto sérii o pár % menej (a aj keď tu je, viac rieši svoje psycho problémy, než hacking, a tiež sa menej rozpráva so mnou), páčila sa mi táto séria menej. Mind-f*cky by som ešte rozchodil, nečakané zvraty tiež, no niektoré časti doslova šliapli vedľa a vôbec ma nebavili. Koniec samozrejme trošku prekvapil, trošku uspokojil a trošku tiež nasr.. naštval a neubránil som sa pocitu, že tretia séria bude tak trochu nasilu. No nechajme sa prekvapiť. Stále verím a ostávam pri tesných 4* - 70%

Mr. Robot - d2.8_skr7ty_pr0ces.axx (2016) (epizoda)

Jedna s najviac zapamätateľných častí, hlavne vďaka koncu. Vlastne všetky posledné časti mávajú tendenciu eskalovať dej vyššie, ako tie predošlé. Inak, mne to síce nevadí, ale hudba v posledných minútach mi pripadá ako "požičaná" od Daft Punku. Konkrétne zo soundtracku pre Tron Legacy, skladba "Armory".

Duch ve stroji (2017)

Originál som videl už dávnejšie, no mnoho scén mi zostalo v pamäti. Dopomohol k tomu aj videoklip od Wamdue Project, hit roku 99 (tuším). Ako prvé je treba spomenúť, že scény, ktoré tu z toho anime originálu pretavili do CGI (a nie je ich málo) sa im podarili nielen zachytiť, ale aj značne vylepšiť. Ono vlastne možnosti CGI a kreslenej animácie ani veľmi nemožno porovnávať. Ako druhú musím vyzdvihnúť úžasnú atmosféru (videné v kine na SuperScreen). Počínajúc pri dokonale podivnom a do detailu prepracovanom prostredí a končiac pri excelentnom soundtracku, ktorý sa k deju veľmi hodil. Miestami sa doťahoval aj k môjmu favoritovi, soundtracku na Tron Legacy. Scarlett sa do svojej role Majorky perfektne hodila a hrala veľmi dobre. Medzi ostatnými tiež nebolo badať nejaké chyby. K negatívam by som dokázal nájsť len detaily. Trochu rušivý bol maskovací kostým Majorky. Javil sa ako guma, ohýbal sa a pridával jej na tvar postavy všelijaké faldíky. Alebo napríklad to, že z dávky z dvoch UZI predsa nemôže ten zlý trafiť dobrého, všetko ide napravo a naľavo od neho. Ale to sú ozaj len drobnosti. Film som si užíval od začiatku až po koniec. Bez váhania 90% - 5*

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Taký celkom zdravý mix spokojnosti, sklamania, hnevu a radosti. Na jednej strane bol prehnaný strih v kombinácii so zlým svetlom, čiže divák mohol kľudne zatvoriť oči a o nič by neprišiel. Aj tak ledva stíhal sledovať. (Videné v kine, 3D, nič extra). Ľakačky boli také klasické a niekedy očakávateľné. Dej viacmenej predvídateľný a nemálo logických a fyzikálnych prešľapov. Na strane druhej bol slušný návrat ku kvalite jednotky, a k pár rekvizitám odtiaľ. Z vizuálnej stránky úplná spokojnosť. Potvory tiež nesklamali, aj keď tu už IMO hrali len taký komparz v pozadí. Z príbehu a jeho zakončenia mám zmiešané pocity. Je fajn, že z toho bordelu, ktorý si predošlými dielmi navarili dokázali vytvoriť aspoň nejaký viacmenej zmysluplný koniec, no ostal som z neho taký nekompletný. Z hlavných postáv nesklamala Milka (aj keď už má predsa len trošku viac rokov ako kedysi), dobrý bol aj záporák v oboch verziách. Ostatní... no, keďže je to horror, niekto predsa musí aj umierať. Celkovo film hodnotím dobre, len je asi zbytočné ísť do kina (3D a ešte aj prehnane ozvučeného, čiže ľakačky boli viac praskačky bubienkov). Lepší priemer 61% - 3*

Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

Čo som čakal, dostal som. Úchvatná animácia a detaily postáv, mnoho krát až na nerozoznanie od živých. Nespočetné prvky fantasy a sci-fi v krásnej harmónii. Hrdinské bitky, obrovské monštrá na strane dobra aj zla... Iste, snímok má kopec nedostatkov. Ako prvý je vždy prítomný japonský chaos, na ktorý si našinci buď nevedia, alebo ani nechcú zvyknúť. Divákovi, ktorý nepozná FF a nevidí do hĺbok tohto univerza, jednoducho k tomu celému bude chýbať podstata, vyšší cieľ. Potom záleží už len na jeho trpezlivosti, koľko hviezd dá tomuto snímku dolu. Toto som cítil na začiatku a tiež vo finálnej bitke. Druhý nedostatok, ktorý mi vadil ešte viac ako prvý, bola maximálne odfláknutá mimika úst a pohyb postáv (škoda pri tej grafike a ostatnej animácii). Ústa skoro vôbec nesedeli s rečou a postavy sa pohybovali tak... umelo. Napriek tomu neľutujem. Bolo to veľmi príjemné pozeranie. 79% - 4*

ISRA 88 (2016)

Ako celok to nie je zlé, no ak čakáte vesmírne sci-fi, tak možno budete sklamaní. Áno, chlapi sú vo vesmíre a cestujú na jeho koniec, ale väčšina scén sa odohráva vo vnútri vesmírnej lode. Nápad je to celkom zaujímavý, herci sú v pohode, no myslím si, že zážitok zabilo strašné naťahovanie. Zrejme tomu chceli pridať atmosféru kľudného psychologického sci-fi. Dosť mi tu tiež vadí, že film pokladá veľa otázok a dáva málo odpovedí. Mierna nespokojnosť - 38% - 2*

Tenkrát na Phuketu (2011)

Viacmenej som z tohto sklamaný. Kladne hodnotím len dve veci. To, že som sa pár krát príjemne zasmial a to, ako dobre obsadili hlavného hrdinu. Chlapík toho trubiroha zahral celkom dobre. Ostatné postavy, možno ešte okrem Georgea už sa veľmi nevydarili. Možno je to ale iba tým, že nie som správne orientovaný na "švédsku" krásu. Ešte viac, ako postavy, ma však iritoval scénár. Tak umelé, neprirodzené a silené činy a reakcie som už dlho nevidel. Všetci sa správali tak neprirodzene, hlavne nech výsledok zapadne do príbehu. Vďaka tomuto sa mi často niečo vtipné až tak zábavné nezdalo, pretože to tam vtisli nasilu. Príbeh samotný tiež nemal čím prekvapiť. Možno to nešlo presne podľa šablón, ale nahrubo bol príbeh dosť dobre predvídateľný. Zážitok aj keď s úsmevom, ale nič moc. 38% - 2*