Childhood's End (2015) (seriál)

Z minisérie mám zmiešané, no viac pozitívne pocity. Prvé pozitívum je námet, idea a hrubý príbeh. Už len z traileru a krátkeho popisu mi bolo jasné, že to chcem vidieť. Ďalším je celkom reálne zobrazenie toho, ako by sa v takomto prípade zachovalo ľudstvo, alebo niektoré spoločenstvá. Obzvlášť cirkev, ktorá sa jednoducho musela rozpadnúť, teda až na tých najviac presvedčených. Tretie pozitívum pre mňa boli chvíle, ktoré ma skvele pobavili, opisovať ich nebudem, každý si tam niečo nájde. Skvelý bol koniec prvej epizódy a ako sa v tom momente išlo pár ľudí udusiť prekvapením. Negatív tu však tiež nie je málo. Najviac mi prekážalo akési naťahovanie, najmä citových pasáží. OK, miloval ju, umrela mu, nech sa s tým zmieri, nech miluje terajšiu živú ženu a nemusí na to spomínať 10 minút v každej epizóde... No ale nevadí, aj keď bez toho mohlo ísť o príjemnejších 3x80minút. Ďalej mi vadilo niečo, čo filmom neodpúšťam - nezmysly. Naozaj by ľudstvo v utopickom svete prestalo spievať, maľovať, robiť umenie? Tvrdo pochybujem. Nakoniec mi tam chýbalo celkové vysvetlenie toho všetkého. OK, toto sa s nami malo stať, toto vám bolo rozkázané, ale prečo? Lebo medveď... nie, to je málo. Nuž, uvažoval som nad tromi, ale nakoniec dávam 70% - 4*

Superman: Red Son (2020)

Ak pri tomto animáku očakávate pohľad druhej strany na súboj "Komunizmus vs. Demokracia", nezabudnite - stále to točili amíci... Teda nie je to proti môjmu presvedčeniu, ale tá miera, v akej celý dej doslova smrdí trápnym vyzdvihovaním amerického štýlu života, dokonalosťou demokracie (aj keď priznali že s chybami), ma sakramentsky iritovala celú dobu pozerania. Tož však asi všetko, čo sa týka negatív. Naozaj, ale že fakt dobre som sa bavil. A to nielen na trápnosti a predvídateľnosti vyššie spomínaného, ale napríklad aj na alternatívnom rozmiestnení známych postáv z DC univerza v príbehu - Batmana na prvom mieste :-D Celkovo, ak sa vyprdneme na trápne pokusy o zodpovedanie otázky "Bol by komunizmus relevantný a účinný, ak by mal na čele dokonalého vodcu?", na ktorú asi aj tak poznáme odpoved, dokážeme si ten príbeh vcelku dobre užiť. Odporúčam prívrženocm oboch politicko-názorových klubov, a samozrejme aj fanklubu DC - 78% - 4*

Extra Ordinary (2019)

Nemôžem povedať, že by bol film zlý, alebo že by ma nebavil. Zdal sa mi len taký nemastný neslaný, postavy mi neboli sympatické, humor mi nesadol a atmosféru to malo nevýraznú. skrátka celkom normálny film za nízky rozpočet. Pochváliť by som mohol len dej, scenár a konečnú scénu s démonom. K tretej hviezde mu chýbal len kúsok. Nakoniec 2*-48%

Poslední semestr (2018)

Veľmi príjemne smutný snímok. Vlastne by som kľudne dal aj 4* pretože J.Depp to zahral výborne. Jeho výkon a humor, ktorý jeho postava v tejto vážnej téme predvádza je jeden z troch pilierov, na ktorých film stojí. Bohužiaľ ako jediný sa u mňa nezlomil. Druhým pilierom bola hra na city, ktorá veľmi nefungovala, a tiež neviem, či by ľudia okolo neho vždy v skutočnosti reagovali tak ako reagovali. Tretím pilierom boli všade prítomné múdrosti, ktoré chrlil či už študentom, blízkym, alebo len tak do vzduchu. Aj keď myšlienky to neboli zlé, no mám pocit, že väčšinu z nich by mi vypľul akýkoľvek náhodný generátor zrnka múdrosti na internete. Viac už k tomu nemôžem povedať, ani vyčítať. Napriek nižšiemu hodnoteniu odporúčam. Pohodová tragédia. 66% - 3*

The Huntress: Rune of the Dead (2019)

Švédske lesy cez deň, švédske lesy v noci. Záhadná atmosféra a pomalé, ale fakt pomalé gradovanie napätia s tým, že v pozadí sa neustále niečo zlé skrýva. Slepý dedo, matka, veľká dcéra, malá dcéra. Čakajú, kedy sa ich otec vráti z vikingskej výpravy. Je preč už dva roky a ony ako tak prežívajú. Potom nájdu raneného bojovníka a dozvedia sa pár vecí o tatkovi. Super, tešíme sa, no niečo stále nie je v poriadku... Verím, že divák, ktorý má rád pomalý vývin deja, trpieť až tak nebude, ale na mňa to bolo moc. Vlastne okrem zopár divných snov a vidín sa nedeje nič extra až do posledných cca 20 minút. A aj tá akcia podľa mňa za veľa nestojí. Musím síce uznať, tvorcovia do toho dali zopár pekných vikingských rekvizít, vierohodné kostýmy a ani herci neboli až takí hrozní až na to, že to ich mumlanie sa nie vždy dalo nazvať angličtinou. Celkovo idea Viking vs Zombie má potenciál a štipku originality. Ale museli by to spracovať oveľa lepšie. Tiež vymyslieť trochu lepší koniec. Slabšie 2* - 44%

Aladin (2019)

Príbeh je total gýč, vlastne tuším ani raz ma ničím neprekvapil. Klasická rozprávka s klasickou zápletkou, záporákom a koncom. CGI mám rád, a v moderných rozprávkach má svoje miesto, ale z Wilka Kováča podľa mňa spravili nového Blue Lantern, pretože CGI telo mu vôbec nesadlo a pôsobilo moc moc rušivo. Podobne aj opica a papagáj, s tými sa grafici mohli oveľa lepšie pohrať, prípadne im dať viac priestoru. Herci inak sympatickí a asi nikto mi neprekážal. Muzikály nemám veľmi rád a prekukol som snahu urobiť zo "Speechless" ďalšiu "Let it go". Silu a energiu pieseň má, je vložená do dobrej situácie a dobre zaspievaná, čiže uvidíme. Ale, čisto IMHO: podľa mňa týchto femme++ piesní už ani veľa netreba, časť chlapov už toto dávno pochopila, a tá druhá časť sa pesničkou určite presvedčiť nedá. Akurát môžete naďalej búšiť do dcér, nech sú silné a do synov, že s dievčatami sú si rovní. OK. Už som silent. Celkovo nie som sklamaný, ale inak ako s deťmi už si to asi nepozriem. A prisahám, ešte jedna pieseň a uberiem ďalšiu hviezdu. Dovtedy 62% - 3*

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Odporučili mi, čitať najprv knihu. Bolo to správne rozhodnutie, pretože neviem, ako by som seriál vnímal, ak by som ju nečítal. Logicky, v seriáli museli strihať, vynechávať. A vynechali toho veru dosť, no stále má seriál more dobrého Pratchettovského humoru. Veľké plus je teda pre scénáristu, za to, že z "vývaru" knihy dokázal vytĺcť tak veľa. Ďalšie veľké plus je za herecké výkony. Sheen hrá svojho anjela perfektne autenticky a nezaostáva ani Tennant ako démon, či ostatní herci. Je pravda, že pri čítaní si postavu človek nejako predstaví a herci nie vždy splnili moje predstavy, no stále do svojich rolí sadli dobre. Plusom je tiež voľba úvodnej skladby a tak trochu celej atmosféry seriálu, ktorá je skrz naskrz napáchnutá Pratchettovskou groteskou. Preto sa seriál pozerá úplne pohodovo. Jediným mínusom, napriek snahe scénáristu, je pre mňa sklamanie z kopy vynechaných vecí z knihy, najmä vtipov. Možno ešte vzhľad a rola SMRTi. Ale od piatej hviezdy odo mňa seriál nemal ďaleko 89% - 4*

Mandy - Kult pomsty (2018)

Neviem ako, ale po toľkých sračkách, do ktorých Johnny stúpil, konečne zavítal na odvykačku Braňa Mojseja. Nanešťastie po návrate odtiaľ nielen že potreboval exnúť fľašu pálenô, ešte sa tam aj vrátil ozbrojený a nasratý. Teraz reálne. Psychedelický a nudný film, na ktorý som sa mal asi pripraviť dávkou LSD. Moja chyba. Trestom je, že som to musel dopozerať triezvy. 24% - 1*

Life Like (2019)

Dnes asi nie je deň na dobré filmy. Ani nie pred hodinou som si natrel čelo, a už ho mám znova červené. Nemohol som si pomôcť. Tak začnem od začiatku. Prvých 20 minút som mal chuť kopnúť tú večne nespokojnú ženskú, ktorá nevie čo chce a núti svojho manžela nech jej to "neviem čo chcem" splní, do prdele. A to nie preto, že mi od začiatku bola nesympatická. Potom som chcel kopnúť aj toho manžela za žo, že je taký slaboch, slepý a tupý že mu nedošlo, kde je problém. Potom už sa tá tuposť rozdelila rovnomerne medzi nich oboch... Celý film sa vyzerá, ako nejaký pokus o stvárnenie toho, ak sa niekto pokúša na štýl Pygmalliona učiť A.I. láske a ľudským citom. Ak to však robí párik tupcov, ktorí majú problém jeden z druhým a sami so sebou, môže to dopadnúť len a len zle. Obidvom bolo na začiatku vysvetlené, že ak bude robot robiť problémy, môžu urobiť niečo ako "factory reset" (aspoň tak som ja pochopil). Keby to spravili pri prvých náznakoch, všetko by skončilo inak... ale nechcem spoilovať. Najviac by si asi zaslúžil nakopať prdel scenárista, pretože práve ten mi teraz bude dlžný celú tubičku indulony. Mnoho krát obohraná pesnička o vzťahu A.I. a človeka, nelogické reakcie, zle zostavené profily postáv a jedna totálne zbytočná dejová línia o jeho novej práci... úplne zbytočné naťahovanie stopáže. Radšej mohli dať scénu o tom, ako Henry číta japonskú literatúru, bushido a sek pupku, to by pomohlo aspoň jednu vec vysvetliť. Nuž a konečné vyvrcholenie bolo nečakané, ale len preto, lebo bolo také nezmyselné a trochu nasilu. Nie, neodporúčam. 27% - 2*

Dokonalé repliky (2018)

Už od začiatku som vedel, že viac ako dve hviezdy tomu nedám. Začiatok gýčovitý, trápne účelový, absolútne neprirodzený a teda som mu neveril. Čo nasledovalo ma takmer donútilo film nedopozerať. Logické chyby, zbytočné scény (WTF, scény so sledovaním a resuscitátorom na klinike). Ale aby som len nekritizoval, základná idea je ok, aj keď nie úplne originál. Posledná časť filmu sa už celkom dala a herci mi ani trochu nevadili, ale to je asi všetko. Scénár je asi najväčšou slabinou, bol odfláknutý. Idem si nakrémovať čelo, lebo ho mám po tomto snímku riadne oplieskané dlaňou. Za mňa 38% - 2*