Zhulený bratři (2021) (seriál)

Njvíc si mi na tom líbili ty malovaný pozadí. Zbytek byl mix přežitku z doby zčazenejch hipíků a nějaká tádoby kritika moderní doby. Nejlepší byla jejich kočka namluvená vod Tiffany Haddish. Skvělej hlas. Zbytek je plonkovej.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Jéžiš to má tak příšernej soundtrack. To už jsem dlouho nezažil. Horší než muzika do výtahů. Totálně bez nápadu, totálně nepodporující děj. Ten co ho dělal byl taky na sedativech. Stejně ubíjejcí. Bylo to dobrý, ale to věčne pomalí tempo a čekání kdy někdo konečne odpoví a zda to bude mít emoci, bylo taky zptrochu ubíjejcí.

Emma. (2020)

Celkem fajn poťouchlá taškařice. Jen kdyby tvůrci tolik nepřecházeli do grotesky, tak by to mohlo být zábavnější. Z některých postav to pak dělá úplný idioty. Poťouchlý byl i casting. Výprava a exteriéry jsou fascinující. Škoda že režije nedokázal z herců a ze scénáře vymáčknout pořádné dialogy, které by rozjely pořádnej vztahovej a emoční vodopád než tuhle náznakovou polozabržděnost. Anna Taylor-Joy by zazářila ještě víc. Takové nadaní je dáno zřejmě jen pár režisérům. Kostýmy by zasloužili větší patinu. Takhle to bylo takové německy čisté.

Enola Holmesová (2020)

16tiletá holka hraje 16ti letou dívku a skvěle. Na film pro mládež docela dobrý. Velmi pěkná výprava. Ale kdyby půlku filmu nedělala hlavní hrdinka vypravěčku, tak by to filmu rozhodně pomohlo. Tvůrci trošku moc rozkošatili několik příběhových rovin, až se jim to nakonec horko těžko podařilo všechno splést dohromady a udělat z toho něco koukatelného. Bohužel ten hlavní důvod proč byla hrdinka vržena do pátrání přitom vyjde docela naprázdno a katarze nastane jen napůl. To bylo poněkud nedodělané.

Planet of the Humans (2020) odpad!

Další Moorova dezinformační sračka stavějící na zastaralých faktech které se se hidí do krámu předem dané agendě což je bohapustá klikbajtová manipulace a ne dokument. Navíc to nakonec z Youtubu na chvíli sestřelilo manipulativní použití ukradených záběrů a poškození autorských práv jednoho fotografa. Z Moora se nakonec stal miláček fosilního průmyslu a pravičáků. V Americe si myslej že ty jeho tendenční zábavný filmy jsou dokumenty. Lol. Je to jen klikbajtová manipulační show a žádná dokumentaristika. A přesto ho berou do diskuzí v televizích kde Mu naslouchají jako určité kritické autoritě. Lol. https://www.sciencenews.org/article/what-michael-moore-new-film-gets-wrong-about-renewable-energy

Pod vodou (2020)

Pěknej potenciál, totálně zoufalý záporáci a průměrnej scénář. S tím kasovní trhák neuděláte.

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

Vždycky mi na Star Treku vadil ten všeobjímající humanismus, nezbytně důležitá federace, přiliš čisté kombinézy jak z DDR, topornost a černobílost průhledných charakterů. V Picardovi už mi to naštěstí vadit přestalo. Velmi chytře napsané dialogy + super efekty nakonec dokázali převážit nad tím otravným poselstvým. Hollywoodské rozpočty filmových adaptací konečně udělali z toporného papundeklového seriálu to pravé intergalaktické dobrodružství, kde příšeráci jsou řádně odporní a ne jen směšný. Picard je vycizelovaná prácička od A do Z. Jediný co mi vadilo byla ta nemožná ufňukaná doktorka co jí ze všeho furt cukala brada jak natahovala moldánky. Taky ma tvar lebly Patricka Stewarta si ne a ne zvyknout.

Tenet (2020)

Konečně zase propracovanej biják co je narozdíl od jinejch filmovejch srágor vymakanej dějově, zápletkou, dialogama, střihem a parádní muzikou co to posouvá dopředu a nedělá jen vycpávku. Z klišé jsou tam jen lehký náznaky. Dialogy jsou cool až uber cool. Hlavní borec je borec a držky Pattisona v blbě padnoucím obleku mě celkem bavěj. Asi to bude tím že jsem ho ještě nikde neviděl hrát nebo si ho nevšimnul. Zápletka je skvělá s minimem okatých drahých počítačových efektů, jen děsivě pokřivená realita, něco s čím se muselo vystačit za starých časů, nebo s čím pracují dnešní nezávislý filmaři, když dělají scifi. Nolan z toho vytěžil maximum a ještě využil dějovou vychytávku z jinýho svýho nedávnýho filmu. Slušný. Todle mě fakt bavilo.

The Mandalorian - Kapitola 16: Záchrana (2020) (epizoda)

Konečně akce a super řežba, to bych chtěl v každým díle, ale pak to zazdí zoufalý melodrama. No fuj, úplně z toho tekl trapně uctivěj patos k předloze. Kurňa, SW jsou vo srandě, hravosti, lehkosti a vo hláškách a ne že se všichni posérou a čučej jak tvrdý Y páč dorazil ňákej ztuhlej hejhula. To bylo fakt trapný a vypadalo to jak z amatérskýho fanfilmu. Za to bych je nakopal. To mě fakt nedojalo. A já chtěl bejt dojatej. Jediný z koho šel trošku strach byl Giancarlo Esposito, ten to zahrál dobře.

The Mandalorian - Kapitola 9: Šerif (2020) (epizoda)

Moc pěkný až na ty ůsměvný scény s tou velkou příšerou které popírají základy fyziky látek. To byl nesmysl.