Poldové (2010)

Kevin Smith si myslí že je asi Tarantino, ale není. Skládá jeden nesmysl za druhým, sem tam vloží rádoby vtipnou hlášku, ale výsledek je jen hromada trapností.

Fantom Paříže (2001)

Pěkné vizálně, celkem napínavá atmosféra a pak to celý podělaj nějakou nadpřirozenou krávovinou. Nechápu co s tim ty francouzi pořád maj? Stejnou deux ex machinou to podělali i u Arsena Lupina, Bratrstva vlků a stejně zoufale to nefunguje ani u Belphegora: Fantom Louvru. Když už to použil i Luc Besson ve svém Tajemství mumie tak už jsem pojal podezření že jsou ty frantíci asi opravdu postižený :D

Armageddon (1998)

Trapné i zabavné + spousta amerického klišé. :)

Mocný vládce Oz (2013)

Jak jsem si myslel, že mě to nebude bavit, tak mě to docela bavilo. Příběh měl smysl, akorát to provedení bylo moc disnejovsky psychedelicko-cukrkandlovo vypulírováné a přemejkapované. Mila Kunis začala bejt sexy až teprve v zeleném vydání, Rachel Weisz hrála zajímavě. James Franco je velmi málo charizmatický na to aby byl hlavním hrdinou. Johny Depp by tam sednul líp, ale ten už je vobehranej jak nikdo. Tadle pohádka kupodivu měla určité kouzlo pohádky, ale zůstala jen na půli cesty. A ta zrzavá nevýrazná vopice mi fakt lezla na nervy :)

Muž z prvního století (1961)

Příjemně úsměvný příběh z národního podniku Strakonické raketárny.

Bitevní loď (2012)

Další snímek pro prosté mariňáky s IQ měňavky co jsou daleko od rodin na podpoření jejich morálky a vlastneckýho ducha. Kino, který jsem ale teda vůbec nechtěl vidět, pak na to civěl na starý rozplizlý tv protože v letadle nebylo kam utýct a ke svému zděšení jsem se na to podíval doma ještě jednou protože mě zaujali ty vizuální efekty. Se dějou věci. :)

Nikita (2010) (seriál)

Nic zajímavýho. Seriál podle příručky. A Nikita? To je spíš magazínová babrína pro 10tiletý děcka z nějakýho plejstejšnovýho vodvaru, prostě tahák na diváky.

30 minut po půlnoci (2012)

Finchera bych nechal natočit vše před akcí a akci bych použil tu vod Kathryn. Naprosto skvěle natočená akce přepadení Usámovy "vily". Žádný debilní klišé ani další lekce povinýho americkýho patriotismu. Máte autentický pocit, že jste tam s nimi a sám si musíte poskládat co se vlastně zrovna děje. Žádný polopatický vysvětlování zabalený do zbytečnej efektních záběrů nebo matoucího střihu. Tady se jedná o tak špičkovou organickou filmařinu, kdy zapomenete že se na nějaký film vůbec díváte. A to včetně dění před vilou. Skvěle to Kejtrin vyfoukla Hollywůdu díky tomu, že film byl v půlce natáčení, když dostali Usámu, takže stačilo přepsat scénář a nikdo to nestih natočit dřív a ani vítězstvím stále ještě opilá americká propaganda a politická lobby už nestihla film ovlinit. Taky je to pak vidět na pěkně nasranejch reakcích z řad senátorů, lidí ze CIA a i dosti novinářů kůli tomu, že už neměli čas pořádně zmanipulovat americký masy. Che che, Kejtrin má bod. Kdokoliv to teď natočí po ní, udělá už jen trapnej vodvar. Ale stejně mi néni jasný, jak se daj přes půl planety sledovat pozice neviditelných klikoheptýr, který letěj skrytě na nejtajnější akci století do cizího státu tak, aby je Pakistánci nevyčenichali a přitom stačej ještě posílat phone home signál i když by měli mít totální rádiovej klid? :D A taky jsem línej si dohledat všechny ty zkratky co tam k tomu používaj.

Proroctví zkázy (2011) (TV film)

Spousta lidí chce natáčet ty holywůdský bijáky,.... ale jen málokomu se to opravdu podaří. Někdy, ale ty i nejvíc nepovedený kousky inspirují k zajímavým věcem.

Soupeři (2005)

Ta stylovost některých scén mě uchvacuje, jejich nasvícení, kompozice a barvitost. Takto bych si představoval nejlepší způsob převedení komiksové vize do filmu, ale bohužel zůstává jen u toho. Herecké výkony jsou pravzláštní a hlavní hrdninka prapodivně křečovitá. Kameramanovi a stylizaci scén však vysekávám hlubokou poklonu. Filmová nedokonalost, která mne velmi zaujala. Prosil bych o remake ze kterého by se mi mohl tajit dech z hereckých výkonů i zápletky a nemusel bych se smát trapnostem jako ve filmu Tygr a drak.