Pojďte pane, budeme si hrát (1965) (seriál)

Miliju to! Nejvíc. Jedinej animák, kerej mě dokázal vytrhnout z toho komančskýho marastu. Fascinujcí Rudolf Dejl.

Bok po boku (2012)

Filmové porno pro filmaře. Vaši oblíbení filmaři kecaj vo filmu a vo digitálu, a o tom jak je to osvobozuje nebo omezuje při tvorbě filmu.

Let (2012)

Jenom ten trapně nereálný záběr katastrofy z mobilu kazí jinak veledobré dílko.

Avengers (2012)

Totálně nevyvážená partička super hrdinů, kde zcela jasně vede současný pantáta Železňák a nejzoufalejší je předpotopní klučina s puglicí. Záhadou mi zůstaly nadpřirozené schopnosti Černý vdovy, ale to bude asi tím že neznám původní komix a film mě nedokázal natolik upoutat abych po tom pátral. Nakonec jsem dospěl k závěru že tam byla kvůli kozám tak jsem cumel aspoň na ně. I rtíky krásně špulila. Víceméně sotva se jednotliví hrdinové představí co jsou a co umí, tak film končí trapnou destrukcí ošklivounů z jiného světa, kteri si asi zapomněli ve vesmírném železářství dokoupit detektory našich zbraní. Trošku pech, ale scénáristům se to rozhodne hodilo do krámu. :) Velke plus má strejda Hulk za pěkný štouchanec do Thora a fajnou hlášku po souboji s jeho bráškou. No s radostí zapomenu na tyto vyčpělé prahrdiny i s jejich hrdinskejma cancama a činama a budu se tešit na další pokračování pantáty Železňáka, který jedinej dokáže pobavit.

Nedotknutelní (2011)

Velmi příjemný film, kterému spousta zahořklých lidí říká utopie. No asi jsou v životě o hodně věcí ochuzeni. Zřejmě jsou všechny ostatní filmy natočený o nich a o tom jejich "opravdovém reálném" světě. :) Skvěle a s citem natočeno, herci nemusí trhat oponu, režiséři nás ušetřili od klišé a stupidních sladkobolně sentimentálních scén a za to jim dík.

Erin Brockovich (2000)

Nebejt to vod Soderbergha tak se na to asi nikdy nepodívám jakej sociální doják by z toho udělal kdokoliv jinej. Pěkně to natočil chlapík jeden.

Sucker Punch (2011)

Trailer, fotky i všechny řeci o tomdle filmu jsou zavádějící, todle je potřeba vidět. Vizuální fantazie a vizuální efekty par excellence ... akorát ten scénář slábne a slábne a slábne. Skvělá kamera, svícení, výprava, triky. Prostě tohle musí bejt nedostižná pastva pro oči lidí, kteři se taky snazi delat film. Kéž by dokázali dostat do svého filmu byť i jen desetinu toho co tu viděli. Toto jsou ty vizální filmové orgie o něž se všichni snaží, ale jenom pár vyvolených je dokáže zhmotnit. Velmi oceňuji, že skoro není poznat ´hranici mezi efekty a realitou a to dokonce tak že místy neni potřeba stříhat a taky to neomezuje kameru. Chvílemi mi to připomínalo Baz Luhrmannův svět Moulin Rouge. (Kupodivu vizualni efekty u obou filmu dělala stejna spolecnost - Animal Logic.) Takhle to dopadá, kdyz režiséra zavřou do hračkářství pro režiséry.

Red (2010)

Celkem slušně to začalo, ale tou rádoby švandou mezi kontejnerama to zabili. Škoda, že to neuměj udělat s takovým nadhledem jako byl Muž z Acapulca.