O pokladech (2012) (TV film)

Pohádková magie nulová, umělohmotné kostýmy skřítků z vixvajlantu a linoleové klopy u Davida Švehlíka naprostej děs. Polášek a skřítci vyloženě nekomičtí speciální v "tranďácké" poloze. Z Heřmánka nejde strach ani omylem, vobčas mu v tom nepomáhá ani nasvícení. Drama nebo napětí při plnění úkolů veškeré žádné a úkoly samotné tam snad byli jenom tak do počtu asi protože se to v pohádkách vyžaduje. Přímo strašná polysterenová sklaní věž jak z ochotnickýho představení včetně efektů. Poklad dosti nepokladoidní. Celkem příjemné, ale nevyužité pevnější dobové zasazení do empíru a průmyslové revoluce, bohužel nakonec narazilo na neslučitelnost se světem kouzel, nadpřirozených bytostí a přirodou. O magičnosti nízkorozpočtového tv filmu Zaslaná pošta s podobným mixem historického stylu a dobového industriálna si tvůrci této pohádky můžou nechat jen zdát. Nemůžu si vzpomenout na jediný slušný herecký výkon. Filmaři prolezli scénařem s dost vodřenýma zádama, vodfajfkovali si všechny kolonky a tím to zhaslo. Bohužel. ____Hodnocení filmů bych dovolil až po odvysílání, ať už to někdo viděl nebo né, aspoň nebude dopředu kazit zážitek jinejm a filmu dá stejnou šanci u diváků.

Princ a Večernice (1978)

Brzobohatý jako Mrakomor, jeden z nejlepších záporáků co máme.

Micimutr (2011)

Libuška alá rádoby hipizajda teda působí jako pěst na voko. Té fakt děsivý.

Mission Zero (2007)

Dáme tam rychlý auta, bouchačky a ňákou hvězdu. Jasně. Jo a taky bazuku a pořádný exploze. Jó jasně. A celý se to bude vodehrávat v Kalifornii. Ok. A musí to bejt super cool. ... Hmm.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

"Miláčku!" Nejlepší skloubení komiksu a filmu vůbec. Naprostá kultovka.

Bones Brigade: An Autobiography (2012)

Skvěle natočený dokument Stacyho Peralty o historii nejlepšího týmu ve skejtové historii tzv. Bones Brigády. Jeho hvězdy Tonyho Hawka, Steva Cabalera, Lance Mountaina, Mike McGilla, Tommy Guerrera a Rodneyho Mullena, Peralta sám vybral, sponzoroval, manadžoval a stvořil pro ně naprosto nový koncept "sportovního" týmu s revolučním mediálním imidžem a přístupem k věci. Historie tohoto týmu je zároveň historií vývoje moderního skateboardingu a všech přelomových triků které navždy změnili tvář nejen samotného skateboardingu, ale i snowboardingu, surfingu, wakeboardingu a dalších sportů. Vyvrcholením Peraltových snah bylo to, že s nástupem videí a videokazet sám popadl kameru a postuně natočil sérii skejtových videí Bones Brigade, kterých se prodalo stovky tisíc kusů což odtartovalo vlnu podobných akčních videí, která trvá dodnes. (pozn. ze stejného podhoubí vzešel i režisér Spike Jonze) Peralta je sám legendou skateboardingu 70. let.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Atmosféra, kostýmy, zoufalé efekty a scenérie u 12 měsíců, 12 nepřesvědčivejch strejdů, Vojtkova paruka, repliky, civilní projev, socialistická písnička - body dolu. Jediná Žilková a trošku i Maruška bod nahoru. Kamera: Martin Preiss

Kapitán Alatriste (2006)

Pěknej film o španělském d'Artagnanovi s občas nádhernou atmosférou jak ze starých obrazů Rembranta, Velazqueze či Vermeera. Bohužel dánský řidič tiráků Viggo Mortensen podává dost nemastný neslaný výkon. Sice je jako postava vizuálně zajímavej, ale jinak to celý zabíjí svým studeným severským (ne)výkonem. Zde Španělé dost přehmátli. Slušnej štřih i spád děje. Zajímavé je naprosto neokázalé až nulové vykreslení královského dvora či samotného Madridu. Postavy jakoby vypadli z Velázquezových obrazů. Skvělé kostýmy s reálnou patinou. Jenom ten hrdina je na můj vkus až móc nesmrtelný. Kamera: Paco Femenía. p.s Až teprve v ostatních komentářích jsem si všimnul, že má film delší stopáž. Při sledování mi to vůbec nepřišlo.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Jak mě může bavit zrovna tahle už 4. nástavba Smrtonosné pasti od které očekáváte jen ten americkej "entertainment" to fakt nechápu. Rozhodně nejsem fandou ani jednoho z předešlích dílů, ale na tenhle jsem se rád podíval dvakrát. Když vezmu v potaz, že je to plné filmového klišé které naprosto nesnáším a že se tam sestřeluje letící helikoptéra autem což už považuju za megahovadinu i na tento typ filmů a každýho scénáristu bych za to vyhodil, tak se pořád divím že mi to zrovna tady nevadí. Ale asi to bude velmi dobře zvládnutým filmovým řemeslem nebo čím. Atˇ si kdo chce co chce říká v Hollywoodu jsou prostě profesionálové. (Mimochodem i to sejmutí helikoptéry bylo dobře udělaný a pobavilo mě.) Kamera: Simon Duggan (Já robot, Underworld, Mumie 3, Proroctví)

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Slušně natočená hříčka o cestování časem se srandovně velkejma bouchačkama a pár scifi proprietama. Bohužel z výrazu Josepha Gordon-Levitta nepoznáme jestli se šklebí, něco hraje nebo takhle vypadá od narození a z výrazu dědy Bruce Willise poznáme už jenom to že je to Bruce. Ale to nás v poslední době nepřekvapuje. Film na nedělní odpoledne na kterej si v pondělí už moc nevzpomenete. Kamera: Steve Yedlin