Já, legenda (2007)

Já věděl proč mě to nikdy nelákalo. Je to typickej bolestínskej preperskej naivní sen, Americká postapo hovadina, plná opuštěnosti, bouchaček, trapáckejch zombíků a naivní představy jak se uživěj z posbíranejch konzerv, furt jim poteče voda, elektrika bude furt v zásuvkách a že se nezkazí benzín. Prostě preperskej blahobyt. Až na to že je to úplná píchovina pro omezený mozky co chtěj vidět jen jednoduchej svět. Přesně tyhle lidi pak nejvíc knučej a požadujou totální nesmysly, když nastane skutečná pandemie. Film je céčko za větší peníze, ale s céčkovejma efektama. // Aha, tak to je jen odvar Omega mena s Charlsem Hestnemz roku 1971, kterej je zase odvarem Posledního muže na Zemi z roku 1964. Tím pádem pak odpovídá i ten naprosto slabomyslnej scénář. https://www.csfd.cz/film/19973-the-omega-man/prehled/.  https://www.csfd.cz/film/26523-the-last-man-on-earth/galerie/?page=3

Hrbáč (1997)

Svižná fajnovka. Bohužel místy až tak svižná, že ty skoky ve scénáři občas ani nestihnete. Občas to vypadá jak se koukat na seriál z rychlíku. Rozjezd je parádní, briskní a chytrý a sympatický až máte pocit že to bude pořádnej biják. Bohužel Lagardere na začátku působí až jako příliš jednoduchý prosťáček než by měl být, aby pak na konci byl jako liška podšitá? Trošku rozpor. No ač je mi sympatický, tak mi to jeho nevyrovnaný provedení celý film trochu kazí. Všem ostatním hercům věřím ty jejich postav víc. Jinak je to pěkně natočený, hezká výprava, exteriéry i stavby a skvělé šermířské souboje. Ale na takový klasický příběh bych čekal větší epičnost než takou operetku. ;-)

Hibernatus (1969)

Vždycky jsem tento film z nějakého důvodu ignoroval, ale nakonec mi připadal rozkoškný a zábavný. Nejvíc ovšem ta rozehraná část v minulosti. Skvělý Funes a skvělý dabing. Ostatní herci byli taky dobrý. Klidně bych si dal ještě další díl.

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda)

Trapný. Vodfláknutý. Zoufalej scénář, zoufalá režie, dialogy horší než Lukas. Celý je to statický a chce se po divákovi, aby věřil tomu že je zpátky v Jedi pohádce a že to má koule a atmoséru. Má to úplný prdlajz. Casting taky děs. Za tu těžce nezvládnutkou honičku s děckem bych režisérku vyhodil, ať si jde točit céčkový filmy i s tou Diznej produkcí, která tudle nepovedenost pustila na veřejnost. Navíc to děcko je nesympatický a šmajdá. To tam někdo protlačil svou dceru nebo co? Zbytek se utápěl v ochotnickým klišé nebo ve statickém nic nedělání. Uvedení do atmosféry nového příběhu se těžce nepovedlo. Na výpravě se dost šetřilo. Jedinej kdo mě trochu udělal radost byl Flea. | Teď koukám že ta režisérka natočila i ty ostatní epizody! No tak to je teda vopruz.

Halo (2022) (seriál)

Tu hru jsem nikdy nehrál, ale hrál jsem Marathon což bylo od stejnýho týmu a to mě dost bavilo. Takže bez zátěže gamesovýho fandy jsem si to pustil s ne přiliš velkým očekáváním, ale po počátečním klišé rozehrátí jsem byl velmi mile překvapen, protože scénář nakonec nebyl až tak povrchní jak jsem se bál a výprava i efekty byly přímo skvělé. Celkem rozvinutá zápletka i psychologie postav se mi líbila a navíc vše gradovalo až do konce. Marně jsem hledal 10. díl. :D Já jako negamer jsem spokojen.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Lara Croft, Superman a trošku vyšší nahrážka Ryana Goslinga ve vizuálně a hudebně vypiplaném dobovém kousku na nedělní večer. (Já to viděl za pátečního deštivého odpoledne). Scénář ani zápletka už tak vypiplané nejsou, ale zase jsou naprosto v duchu 60kových akčnáků, takže nakonec vlastně v pořádku. Kupodivu všichni aktéři hezky zapadnou do svých rolí a jejich hláškování nepřekročí mez rádoby cool trapnosti a je celkem slušné. Takže nebojte o hezkou porci zábavy je postaráno. Před prací kameramana, hudebního režiséra a střihače smekám. Ano, ten střihačsko komiksovej rozjezd zavěrečný akce je doslova pastva pro moje filmařské oko. Režie Guye Ritchieho se zde ukázala z té lepší vyvážené stránky, než jak je tomu u některých jeho posledních diznejovských hrůz. Za mě hodně dobrý 3,5 hvězdy.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Nabubřelé, ukecané, přeprodukované, ale přesto dramatické a zábavné. I při druhém natrefení v TV jsem to dokoukal, což mě překvapilo protože hvězdy jsem dával buhví kdy, ale recenzi až teď.

Mizerové (1995)

Užvaněná přitroublost u který jsem se nesmál ani moc nebavil. Vůbec mě to neoslovilo a to jsem vkládal naděje aspoň ve Willa Smithe. A nic.

Den patriotů (2016)

Jako film to celkem odsejpalo, ale jinak je to patriotské klišé s profláklým Wahlbergem od A do Zet.

Dívka v pavoučí síti (2018)

Ježiš to byla píchovina. Vizuálně i dějově mimo realitu. Čím víc ke konci už mě to sralo. Už to bylo jen jako přitroublá počítačová gamesa převedená do reality se všema svejma nesmyslnejma cool manýrama, co v reálu vůbec cool nejsou. Prostě slepenec klišé, který víc nudí než baví. Esence vytvořená Fincherem tam není ani za mák. Clarie mám rád, ale fluidum a zranitelnost Roonie Mara je o 100 pater jinde.