Velké vítězství (1992)

Hele todle byla velká bžunda a Tom Hanks tam vyšvih excelentní roli votrávenýho trenera. Až bude chtít zlepšit náladu pusťte si to. Klidně se na to podívám znovu a znovu.

Střihoruký Edward (1990)

Skloubení moderního světa se světem klasických hororů z počátku filmu, k tomu extrémně nepravděpodobné frankenštejnské skloubení člověka s nůžkami a noži. Tomu všemu vdechuje život nesmírně křehký Johnny Depp a pitoreskní Tim Burton jenž vám vykouzlí úžasnou atmosféru. Výsledkem je citlivý lidský příběh na který hned tak nezapomenete. Dal bych pět hvězd, ale nemám moc rád tydle samoúčelné sentimentální bolestínské emo postavy, utápějící se samy v sobě v jejichž osudech se lidi tak rádi nimraj, které dojí z lidí emoce a taky peníze z kapes.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Vůbec nic jsem od toho nečekal a o to fajnovější to bylo. Syn Jason se dobře potatil a režisérské řemeslo mu jde skvěle a smysl pro humor mu taky nechybí. Ve výsledku to není taková pecka jako první Lovci duchů, kde to Murray s Aykroydem a Sigourney skvěle rozjeli. Todle působí to spíš jako dětský televizní film ze zapadákova a ne klasická duchařská jízda. Zapadlé městečko je na můj vkus až moc vylidněné a tím mu chybí život. Ale jelikož si to na nic nehraje a herci to slušně dávaj, tak to nakonec fajn dospěje až ke zdárnému konci a divák si něco užije. Ve scénáři by mohli lehounce přidat a taky trošku i v hudebním doprovodu. Ten mi připadal nejslabší.

Vikingové (1999)

Do tý doby než to sklouzlo do fantasmagorie, poněkud mimo realitu, to bylo celkem slušný, ale pak se to zkazilo. Taky mám pochybnosti o dobový autentičnosti. Škoda.

Hon na ponorku (1990)

Fantastickej biják od á do z. Super napětí až do konce, super herci. Pokaždý když na to koukám, tak mě to úplně vtáhne a pokaždý žasnu. Conneryho doceňuju čím dál tím víc. Nádherná filmařina. Úplně bych si přál aby každej film byl takhle kvalitní a nemusel bych se dívat na všelijaký ty sračky co se produkujou.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Mel natočil další křesťanskej film. Ale to je dobře, amíci takovej film potřebujou. Pěkně si u toho zapláčou a posílej hrdost. Akorát se to už začínalo blížit sovětským propagandistickým hrdinným filmům, ale naštestí to odlehčili trochou melodramatičnosti a super akčníma scénama, kterých bylo až poněkud obsesivně přehršle. Jinak zbytečnost masakru na Okinawě je úděsná a vůbec celýho toho válčení… Jako pocta vojáku Desmondu Dossovi je to super film.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Milá rodiná pohoda, kde všichni pěkně hrají. Naštěstí to není taková ta americká vypulírovaná rodinná pohodaz umělý hmoty která otravuje. Je to fajn filmeček a Favreau je velkej sympaťák, ještě to režíroval a ještě mu v tom zahráli prvotřídní hvězdy. Z filmu je cítit že byl vyrobenej na pohodu a ne jako nějakej stresovej holywůdskej kšeft. Ze záběrů na žrádlo jsem začal ukrutnět slintat a všechno jsem to chtěl sežrat. Já blbec jsem na to koukal úplně hladovej. :)

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

No to byla zase über přaplácanost. Inflace kouzel a efktů až došlo k přesycení hned v první čtvrtině. Bohužel to bylo na úkor přiběhu. Prostě to bylo jako manýristický obraz. první díl měl aspoň nějaký kloudný příběh a dalo se doktorvi fandit, ale tady už to byal čistá fantasmagórie kde tvůrci jen postrkovali figurky, aby se mezi sebou midlili bez nějakejch hlubších motivací.

Manželská rána (2013)

A todle má bejt co? Někde vyhrabali scénář ze 60. kdy stačilo se jen zašklebit, něco plácnout, nemotorně upadnout a komedie byla hotová? To možná platilo tehdy, ale ne teď. U naivností jako Četníci s Lui de Funesem to bylo možná roztomilé, ale dnešní doba potřebuje trochu víc dúvtipu než tehdy. Dva dobří herci se propůjčili k dosti průměrné zápletce s režiji které chybí do komediálnosti minimálně tak 50 %. Humorné situaci na úrovni dětskýho ochotnickýho divadla, které se s ubývající stopáží stávají čím dál tím víc prostoduché. Asi bych to pouštěl studentům filmu, aby viděli jak to vypadá když si se scénářem naprosto vůbec nelámete hlavu až je z toho skoro průjem. Až budete trpět stařeckou demencí, tak takový film možná neopak oceníte. Už ten plakát je příšerný. :)))