Kingsman: První mise (2021)

Pacifistická procházka zhuštěnou historií s komiksovou bezstarostností, kdy se dle libosti využije historické události jako velkolepé kulisy. Ralph Fiennes je solidní, ale proti je poněkud unavený. Ostatní hrají solidní průměr a nijak nevyčnívají. Zpracování je velmi dobré filmařské a efektové řemeslo. Chybí mi tam ale elegantní důvtipný švih. Ten se místy snaží doplnit Gemma Arterton, ale moc se jí to nevede. Navíc kam se poděla její okouzlující krása?

Chléb, láska a ..... (1955)

Dobrá bžunda s nadhledem. Sophia je tam skvosná a De Sica švandu taky nezkazí. Ovšem vše korunuje ta nejupjatěšjí žena v příběhu. Srovnávat tento nádherně barevný film  s předešlými dvěma černobílými nemá smysl. Každý je svého druhu klenot a v každém jsou skvělý herecký výkony a to i ve vedlejších rolích. Sophia je jiná šelma než Lolobrigida a sledovat jak obě hrají svou roli je pastva pro oči. Opravdu jsem se tak bavil až, jsem se místy řechtal jak moc povedný tam byly scénky. Rozkošné. Naprostá oddychovka, kdy ani na chvíli nemáte pocit že byl z filmu vyprchala původní energie.

Tiché místo: Část II (2020)

Dobře zrežírovaný, super muzika, nebo spíš zvuk, pěkný herecký výkony i psychologie událostí. Akorát tam zůstali nevysvětlený některý věci, respektive působili samoúčelné jako deux ex machina a to je zrovna v tomhle story na škodu. viz recenze Večerníčka (pozor je to mega spojler) ;) Oškliváci se mi furt stejně nelíběj jako v prvním díle, protože jsou spíš výplodem lidských děsů než skutečnejma evolučníma živočichama z jinejch světů. Asi jako srovnání mořskejch příšer ze starejch map, zatímco když vidíte ty příšery dnes v dokumentárních filmech, jako třeba velké žraloky, chobotnice či velryby v reálu, tak vypadaj a fungujou úplně jinak. No prostě už mě ta šablonovitost těch holywůdskejch samoůčelnejch příšer věčně cenícých zuby na jedno brdo sere protože je prvoplánově tupá. No nevím, natočej další díl nebo už to ukončili? Na můj vkus se tam toho událo málo.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

7. díl byla naprostá šaškárna. Takhle mizerně zrežírovanou akci už jsem dlouho neviděl. To fakt napsal Faverau? To bylo někde na úrovni televizních pohádek. Děs běs. To fakt Rodriguez podělal.

Andor (2022) (seriál)

Konečně solidní seriál Star wars od Dizneje. Ty předešlý byl dost průměrný až mizerný, nebo vyloženě nepovedený. Zde je nesmírně chytře napsanej scénář a postavy maj skvělý dialogy, které mě vyloženě baví. Herec co hraje Andora je mi nesympatickej, ale celkem to zvládá. Skarsgård má skvělou postavu a ještě lépe ji hraje. Vizuální efekty jsou místy pastva pro oči ale bohužel jich zas tolik není. Boba Fett proti Andoru působí jak chudej příbuznej, tedy po scénáristický i režijní stránce. Dialogy má vyloženě mizerné. Z mě Andor jedno velké plus.

Bullet Train (2022)

Zábavná melodramatická samoůčelná akční hříčka, kterou slušně posunul Pittův talent od béčka do naleštěnejší áčkový kategorie. Bohužel přitom musel vyslechnout pár melodramtickejch osudů a historek až to ve finále přestalo bejt zábavný a ztratilo to švih skrze nezáživné vysvětlovačky.  Zpatlaná Sandra Bullock z toho trčela, jak kdyby tam vůbec nepatřila a ještě u to vypadala příšerně. To už byla jen křeč.

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Trošku nepříjemná americká realita toho jak tabákovej průmysl nahání whisteblowera a jakej dopad to mělo na televizní stanici, která si o tom dovolila natočit reportáž, kterou ani neodvysílala.

Roming (2007)

Fáákt slabota.

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Dokud je to detektivka tak je to skvělá dobovka s atmosférou, ale jakmile už je to sociální drama nebo se to snaží o špionážní či historickej akčňák tak je to naprd. Škoda.

Vzbuďte se, vojáci! (1994)

Kupodivu jsem to náhodou viděl. Jeden z těch scénářů když rejža dostane ntavděpodbnou situace a ukaž z co toho dokážeš udělat. No výsledkem bylo koukatelný řemeslo o sblížení nesblížitelných, ale žádnou větší emoci to ve mně nezanechalo.