Expendables: Postradatelní (2010)

Chtěl jsem vidět show testosteronových legend - a viděl jsem ji. Film naplnil všechna má očekávání, jako např. akce, hlášky, vtípky... Jen mi nebylo jasný, proč nezavřel ty nádrže hned po přeletu nad molem, když je nad slunce jasný, že takhle jemně rozprášenej leteckej benzín by se vznítil ve vzduchu a plamen by dohnal letadlo.... ale budiž ;)

Mechanik (2004)

Uf, nejsem jedinej, kdo má mizernej život :)

Loď duchů (2002)

Za ten naprosto GENIÁLNÍ sestřih "little girl´s story" dávám relativně vysoké hodnocení. A ten masakr ocelovým lanem taky neni špatnej :)

Chobotnice (1998)

Ujde to. Sice u toho člověk musí vypnout mozek, protože je to plné nesmyslů a nelogičností, ale jako zábava dobré. Nejlepší je "americký tatík" Williams s polovojenskou lodí za hudebního doprovodu Finnegan´s theme :)

Ožralý Štědrý večer (2011)

Vskutku podivný počin. Ani neznám měřítka, podle kterých bych to měl hodnotit. A tak tedy v měřítku vskutku podivných počinů tomu dávám tři hvězdy.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Ty skoro dvě hodiny mi uběhly převelice rychle. A to i když se děj posouval vskutku jen tou rychlostí 8 km/h. Záběry na americký venkov - úchvatné. Herecký výkon - ten snad ani není možný (vzhledem k tomu, že Farnsworth již léta před natáčením trpěl několika nemocemi, mezi kterými nechyběla rakovina, a celé natáčení ho provázely hrozné bolesti) a nedlouho po uvedení filmu se zastřelil... Děj - jednoduchý, ale o ten tu přece vůbec nejde... A ani mi nepřišlo, že by to byl road movie, to nějak ustoupilo do pozadí díky emotivní zápletce. Jinak 100% mír, tohle musí být nutně nejoblíbenější film všech pacifistů.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

I když tomu říkají přehlídka "six packů" , nebo "rozostřený gay modeling" , nemohu hodnotit jinak, než za pět. Vždyť proboha, jak často vidíte takovýhle film? Je tam láska, ale ani zdaleka to není přeslazené, je tam hrdinství, ale dá se tomu věřit, jsou tam digitální efekty (jako když vyšije), ale rád si budu představovat, že to ve starověku takhle vypadalo.... Akce je tam víc než dost, na to si doopravdy NIKDO nemůže stěžovat, a v 95% je i důvěryhodná - ono, když si cvičíte armádu těch nejlepších, jejichž jedinou povinností je válka, věřím tomu, že by to takhle mohlo vypadat. A asi zdejší hodnotící absolutně nechápou, že tohle je FILM, navíc podle bájnýho příběhu - k čemuž mohu konstatovat jen jedno, a sic, že je mi líto lidí, kteří mají omezenou fantazii a co jste probůh čekali, dokument?

Věc (1982)

Bylo to takové... no, neříkám, že bych to natočil lépe, ale na pět hvězd bych tam pár věcí změnil... Kromě toho triky už jsou přeci jen zastaralé, což sice nemá na moje hodnocení vliv, ale často to kazí atmosféru, která je jinak perfektní.

Americké psycho 2 (2002) odpad!

No to je snad vtip! Já se omlouvám, vím že bych neměl hodnotit, když jsem nebyl schopen film dokoukat, ale tohle prostě nejde! Takový... podivný... nepovedený... stupidní... neštěstí. Takhle zprznit pověst American Psycho! Po 45 minutách jsem to musel vypnout, odstranit do koše a ten hned vysypat. A budu dělat, že jsem to nikdy neviděl.

Americké psycho (2000)

Řekl bych hodně nepochopený film. Těch 80% by si zasloužil, dávám pět hvězd. Nehledá žádný problém, neřeší žádnou záhadu, nesděluje žádné ponaučení, a příběh je poněkud - vlastně žádný. Ale celý ten koncept, ta idea toho, že když má člověk všechno, po čem touží, tak začne hledat zábavu jinde, je tu znázorněn dokonale. A v závěru vyvstává velké množství otázek. Film, na který se budu muset podívat ještě několikrát, abych ho správně pochopil. P.S.: myslel jsem, že American Psycho II přinese trochu vysvětlení, ale tento filmový zvratek s původním filmem kromě názvu nemá nic společného. Nedoporučuji. A teď už půjdu, musím vrátit nějaké videokazety.