Srážka s mimozemšťanem (2011)

Opulentní nerdí sci-fi hostina, kterou jsem si neskonale užil a od které bych si dal okamžitě druhý chod. Navíc ústřední trio Pegg-Frost-Rogen si skvěle káplo do noty, mohli by toho udělat víc, protože tahle anglo-americká spolupráce je parádní.

Star Trek (1966) (seriál)

Všechny výtky, které zde zazněly mají pravdu. Je to staré, kulisy jsou prehistorické, herecké výkony... no... skoro nulové. Ale na ničem z toho seriál nestaví. Seriál staví na příběhu, filozofické rovině a originalitě a to jej dělá jedinečným. A také první důstojník Spock (Leonard Nimoy) ale o tom netřeba se zmiňovat. Ale přeci jen, nepřišlo vám divné, že jediný, kdo si vždycky roztrhne uniformu (na levém rameni) je jen a pouze kapitán James Tiberius Kirk? .)

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Přestože původně jsem hodnotil čtyřmi, protože některé díly byly docela slabé (absolutní minimum!!!), nakonec zvedám na pět, protože pár týdnů po posledním dílu mi tahle posádka strašně chybí. Přece jen mě asi dostali víc, než jsem si myslel :-)

Star Trek: Nová generace - Střetnutí na Farpointu (1987) (epizoda)

První setkání s Jean-Lucem Picardem a jeho posádkou hodně připomělo původní sérii (hlavně díky kulisám a filosofickému přesahu episody) což bylo velké plus :-) A následná cesta tam, kam se dosud člověk nevydal byla je a bude úžasným zážitkem :-)

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Trvalo to jednu sérii a pět dílů, než jsem se konečně "dostal" do posádky Voyageru :-) Rozhodně to není TNG, ale definitivně mají něco do sebe. Možná, až podstoupím kompletní trip s kapitánkou Janeway, tak přidám i tu jednu hvězdičku navrch ;-) P.S.: Když vezmu kolikrát posádka Voyageru změnila čas a zapoměla, co se vlastně stalo, tak to vlastně musela být docela nudná cesta domů :-D

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Nemůžu si pomoct, první ST film, který jsem kdysi viděl na dvojce. Normálně bych dal 3, ale z nostalgie jedna na vrch :)

Star Wars: Impérium útočí (2012) (TV film)

Awesomnesh herself :-D Dacet minut tak nabitých vtípky, parodiemi a odkazy nejen na Star Wars, ale na většinu známé Lucasovy tvorby (snad kromě Jaws), že jejich vyjmenovávání by zabralo dvakrát víc času, než má tato komedie :-D