Godzilla VS Destoroyah (1995)

Opět jeden z povedenějších dílů Godzillí série. Ta tentokráte čelí hned dvěma problémům - tělesné teplotě a Destoroyahovi. Ano, díky Oxygen destroyeru z prvního dílu se nám Godzilla trošku přehřívá a zároveň se na scéně objevuje živoucí ztělesnění Oxygen destroyeru - Destoroyah. Monstrum, které se na scéně objevuje jako mikrob, aby během filmu nejen dorostlo velikosti Godzilly, ale zároveň si prošlo i několika vývojovými fázemi. Tento díl Godzillí série hodně odkazuje na poůvodní snímek z roku 1954 ať už "flashbacky" tak i obsazením některých herců z původního filmu. Režisér Takao Okawa se k sérii s milovaným monstrem vrátil již po třetí. Jeho první setkání s Godzillou bylo v roce 1992 ve snímku Gojira tai Mosura / Godzilla vs. Mothra, poté o rok později ve snímku Gojira VS Mekagojira/ Godzilla vs. MechaGodzilla II a naposledy do série zavítal v roce 1999 se snímkem Gojira ni-sen mireniamu / Godzilla Millenium či Godzilla 2000. Godzillu si zahrál Kenpachirô Satsumam který do Godzillího světa patřil od roku 1971 až do roku 1995 (následuje výčet asi deseti filmů_________________________1971 - Hedorah ve filmu Gojira tai Hedorah / Godzilla vs. Hedorah, 1972 Gaigan ve filmu Chikyu kogeki meirei: Gojira tai Gaigan / Godzilla on Monster Island, 1973 opět Gaigan ve filmu Gojira tai Megaro / Godzilla vs. Megallon, 1984 poprvé jako samotná Gojira ve filmu Gojira / The Return of Godzilla, či Godzilla 1985, 1989 Gojira ve filmu Gojira tai Biorante / Godzilla vs. Biollante, 1991 Gojira ve filmu Gojira VS Kingugidora / Godzilla vs. King Ghidorah, 1992 Gojira ve filmu Gojira tai Mosura / Godzilla vs. Mothra, 1993 Gojira ve filmu Gojira VS Mekagojira / Godzilla vs. Mechagodzilla II, 1994 Gojira v kraťasu Kaijû puranetto: Gojira a také ve filmu Gojira VS Supesugojira / Godzilla vs. Space-Godzilla a naposledy v roce 1995 jako Gojira v tomto filmu, neboli Gojira VS Desutoroia / Godzilla vs Destoroyah__________________________a tady končí výčet filmů). Godzillu jr. si zahrál ´Hurricane Ryu´ Hariken, který se po boku Satsumamy (ne)objevil ve čtyřech filmech - 1991 jako King Gidorah, 1992 jako Batora, 1993 jako Bebigojira a nakonec v roce 1995 jako Gojira jr. Jak vidno i na roli, ve které nikdo neuvidí vaši tvář (či cokoliv jiného) lze postavit celkem slušnou kariéru :-)

Gran Torino (2008)

Abych parafrázoval Waltera Kowalskiho: "Ten zasranej zmr* to udělal zase, natočil kurevsky dobrej film a vytřel nám všem obyčejnejm buzíkum zrak." Rozhodně nejlepší snímek roku 2008 (alespoň pro mě), který se mi líbil asi víc, jak Milion Dollar Baby.

Green Lantern (2011)

Takové dvě plus, hlavně protože charakter hlavního hrdiny je úplně mimo oproti předloze a záporák zrovna moc děsivý není (spíše trochu úsměvný. Scénáristická nevyváženost je znát (nejvíc asi ve scéně, kdy se ukáže, že "...každý superhrdina by měl mít holku."). A hlavně, co mě fakt nasralo, byl až nehezky odbytý GL výcvik, fujky :-D

Handsome (2017)

"Zdravím Vás. V tomto filmu hraji vraha." Těmito slovy se ještě před úvodními titulky představí Steven Weber. A stejně tak, jako je bizarní tato úvodní scéna, tak jsou bizarní i většina postav a situací, se kterými se detektiv Handsome potkává. Od jeho parťačky, přes šéfovou až po novou sousedku a její dceru. Nejnormálnější je tady snad jen oběť a to nejspíš jen proto, že ji potkáme jen v jedné scéně. Jasně, film není dokonalý, má sem tam nějaké to hluché místo, ale celkově je příjemně absurdní a s pohodovým Jeffem Garlinem v hlavní roli (a a režisérskou seslí a scénáristickým stolem). A pokud se na film těšíte především kvůli Kaley Cuoco, budete mile překvapeni. Asi nejlepší role, v jaké jsem ji zatím viděl. Lehce nadsazené dada-čtyři.

Hangár 14 (2011)

Guilty Pleasure jaxviň :-D

Hanna (2011)

Tak tohle bylo rozhodně něco... Původně jsem očekával něco jako Hit Girl Movie, ale nakonec jsem dostal něco, jako umělecká verze Hit Girl na tripu. Saoirse Ronan je naprosto skvělá, oproti tomu Eric vypadal líp, jako zarostlý yetti :-D Od Wrighta jsem předtím nic neviděl, takže tohle pro mě bylo rozhodně příjemné překvapení. A navíc výborné OST The Chemical Brothers.... Jediný důvod, proč nedávám plný počet, je kvůli toho zvláštního pocitu nedokončenosti..

Harry Brown (2009)

Michael Caine přestal dělat poskoka Batmanovi, odešel do důchodu a rozjel svou vlastní mstu... Ale teď vážně. Michael Caine v roli důchodce, kterého všichni opouštějí exceluje na celé čáře. Ačkoliv je jeho cesta za pomstou poměrně přímočará, o to je syrovější a uvěřitelnější (pokud je někdo ochoten věřit tomu, že postarší důchodce se nasere, vezme do rukou zbraň a jde na to). A daniel Barber? Klobouk dolů, tenhle chlápek má jo potenciál ")

Heavy Metal (1981)

Tenhle animovaný film splňuje základy béčkového žánru (jestli něco takového existuje :-D). Jsou tam nahé ženské, sex, krev, smrt, násilí. To vše oděno ve sci-fi hávu a za doprovodu řízné metalové hudby. Jedinou vadnou je ona, už zmiňovaná, nevyváženost příběhů. Ale i tak to stálo za to :-)

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Lehce palec nahoru, protože mi to přijde přeci jen o něco snesitelnější, než spousty jiných amerických "bláznivých komedií", které nejsou ani bláznivé, natožpak komedie. U tohohle sem se místy i slušně zasmál (ovšem je fakt že pod vlivem měkkých drog :-D).