matka! (2017)

Asi som ten film nepochopil, ale stále som čakal, že sa bude niečo diať a nič. Jediné čo môžem pochváliť sú scény na konci keď sa do domu nahrnú ľudia, nie herecké výkony ale to spracovanie, každý z toho kvanta ľudí čo boli na scéne robil svoju robotu, nestáli tam ako štatisti , ale likvidovaly , demolovali dom , ale nikto si nevšímal toho vedľa seba. To by som vyzdvihol ale inak strata času. 2* za to spracovanie, vyobrazenie brutality , bezmocnosti, strachu, bolesti a hnevu.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Celkom dobrá ducharina, po sklamani Insidious 4 a SAW 8 som ostal prekvapený, keďže jednotka ma veľmi nezaujala.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Dosť pomalý rozbeh a dá sa povedať, že sa to ani poriadne nerozbehlo. Človek čakal, že už to bude ale nakoniec ostal sklamaný. Tento film bol poňatý ako nejaká prelínacia časť medzi prvými 3 dielmi a ďalšími, ktoré budú pokračovať. Tvorcovia chceli diváka zoznámiť z hrdinami, ktorý budú pokračovať v sérii Insidious. Dosť veľa času sa venuje Elie a jej životu v detstvu. Tu sa mohli tvorcovia pekne vybúriť a urobiť z toho mrazivý horor, no nestalo sa. Potom rýchle ukončenie zápletky ( ešte aj tu bol priestor, no neskorý rozbeh ) a zoznámenie sa s vnučkou Elie , ktorá má tie isté schopnosti + prečo démoni vyšli ( Elie nezavrela dvere, ktoré otvorila a pustila ich do nášho sveta.) Celkovo sklamanie, ale aspoň dobrá príprava na ďalšie pokračovanie, dúfam že tvorcovia ďalších dielov nebudú rozpitvávať kto je kto ale budú sa venovať príbehu.

Jigsaw (2017) odpad!

Prečo nenechajú mrtvých odpočívať. Čakal som, nejaký príbeh, ktorý budú obete zdielať spolu ich nejako spájať a postupne odhaľovať aby sa napätie stupňovalo a potom prekvapivé rozuzlenie, alebo aj nie , ale toto nemalo okrem zabíjania nič spoločne so sériou SAW, akurát obrazy mrtvého Kramera a hudby nakoniec. Opäť tu máme skorumpovaného policajta, ktorý si to na konci odskáče a pomstiteľa, ktorý sa už chystá na ďalšie pokračovanie SAW 9, 10 ...Táto séria určite bude mať aj svoj 13 diel, lebo američania sú fascinovaný týmto číslom a to bude asi finále tejto série. SAW 13 - final chapter a odvysielajú ho piatok 13 v roku 2013.

Dunkerk (2017)

Čudujem sa niektorým, ktorý tento film tak ospevujú. Vôbec výnimočne tento film na mňa nepôsobí, a všetky dejove línie sú spojené s jedným zbabelým vojakom, ktorý celý film uteká a zachráni sa s troch potápajúcich lodí aby sa napokon zachránil. Nechápem, prečo liezol pod mólo, keď odovzdal raneného a musel z lode preč, čo tam akože chcel robiť? Asi bol jasnovidec, lebo vedel, že loď pri mólu sa potopí a jeho zoberú na druhú.

Čára (2017)

po filme Únos, Špina a Pirko , konečne niečo lepšie. Mohlo sa to dostať na ešte vyššiu úroveň a urobiť to v rýchlejšom tempe, a viac akčnejšie, no asi režisér nechcel. Nechápem prečo všetci slovenský režiséri/-ky si tak zakladajú na sexe a vulgárnych slovách vo filmoch, nech konečné pochopia, že film nebude lepší ak ukážu 3x šukačku a holé kozy alebo 15-krát. ( prvých 5min. filmu 2x hompajúce kúzlatka ). Jedno ma veľmi mrzí, že dej sa odohráva na východe slovenska a vo filme nieje použité nárečie. Všetci pekne čisto rozprávajú po slovensky so smiešnym cigánskym prízvukom - trápne. Tvorcovia sa neprišli opýtať sem na východ ľudí ako to vlastne bolo a je tu na východe s pašovaním a prevádzačstvom. Tento film je len slabý odvar toho čo sa dialo a niekde ešte aj deje na východe slovenska.

Únos (2017) odpad!

Niektoré scény boli zaujímavé aj celkom dobre podané divákovi, ale po tej bombastickej reklamnej kampani čo tu bola tak v kine nastalo obrovské rozčarovanie. Polovicu postáv som ani nevedel kto to je a čo tam robí, ukázal sa v dvoch - troch scénach a koniec, a poďme na ďalšiu postavu a na ďalšiu až bol z toho človek taký domotaný , že už sa ani netrápil , kto to je a len čakal na záverečné titulky.

Špína (2017) odpad!

Priateľka ma vytiahla do kina na tento film , lebo že treba podporiť slovenský film a po obrovskom sklamaní z filmu Únos , si myslela, že už ani nič horšie nemôže byť a krivka kvallity bude mať stúpajúcu tendenciu - mýlila sa. Hodinu a pol sme pozerali ako dvaja klienti psychiatrickej liečebne, sem - tam sa na seba pozreli, či sme tu správne a čudovali sa, sponzorom čo dali na toto peniaze. Herecké výkony 0 bodov, dej ani hlavu ani pätu, tempo 0 bodov. Slovenský režiséri si myslia, že keď dajú do filmu čim viac nadávok tak bude film drsnejší. Nemám slov

Zvířátko (2016)

Skvelý psychologický film kde sa z väzniteľa stáva väzeň. Chlap unesie ženu a myslí si, že on je ten , ktorý je pánom situácie, no ona sa mu postupne dostane do hlavy a začne ho ovládať - stane sa jej poslušným šteniatkom, aj keď sama je zavretá v klietke.

Jezero smrti (2008)

po 9. rokoch od vydania sa dostal ku mne tento film. Nemám rád vyvražďovačky, lebo je veľmi predvídateľný dej, no tu vďaka skvelému hereckému obsadeniu som si to pustil a ostal som prekvapení. Počas celého filmu som bol v napätí a už keď sa kvázi blížil happy end tak všetko bolo inak. Je len málo filmov , kde hlavný hrdina aj pri maximálnej snahe ostať naživu zomiera a nieje mu postavený pomník.