Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Zaujímavé spracovanie klasickej rozprávky o Janičkovi a Marienka. Miestami trochu prehnane, no v konečnom dôsledku veľmi svižne natočené, dobre zostrihane bez zbytočných bla-bla scén. Dobrodružno-akčny horor s prvkami komédie. Lepší priemer

Godzilla (2014)

Za vizuálne efekty 2* inak nič výnimočné, raz stačilo a už nikdy viac.

Wind River (2017)

Vynikajúce dielo, ktoré vtiahne diváka do deja od prvej minúty. Temný krimi-thriller, ktorý si zaslúži všetkých 5*.

Top Gun: Maverick (2022)

Nič výnimočné, okopirovana jednotka. Starý dedek lieta v najmodernejšej stihačke, mladý piloti pri preťaženiu odpadavaju, no on to v pohode zvláda s kľudom Angličana. :D :D :D. Koniec bol tak predvídateľny ako to že zajtra ráno opäť vyjde slnko a večer opäť zapadne. Tri hviezdy za dokonale spracovanie leteckých súbojov a sprievodnou hudbu.

NON-STOP (2014)

neako si neviem pomôcť, no bolo to také nemastne, neslane a skôr take nudné ako napínavé.

Sedm (1995)

Jeden z najlepších filmov 90 rokov. Námet a spracovanie plus herecké výkony 3 hlavných protagonistov spĺňajú najprísnejšie kritériá kvality.

Zmizelá (2014)

Normálne by som dal 3*, no Rosamunde Pike to zahrala tak bravúrne, že si tu jednu hviezdu navyše zaslúžila.

Vetřelec ³ (1992)

Na jednotku a dvojku sa to nechytá, no oproti štyrke je to majstrovské dielo. Námet je dobrý aj ta atmosféra jedine čo mi vadí je ten hybrid na konci. Tým to riadne posrali škoda, urobili z toho šaškarnu preto len 3*

Za čárou (2021)

Vyzeralo to ako film zlepený zo 6-7 kratkometraznych filmov alebo jednej série nejakého seriálu.