La maschera del demonio (1989)

Tento film mě utvrdil v tom, co jsem už dávno tušil - Bava je duší spíše choreograf než režisér. Kulisy a lokace zajímavé, pobíhání herců působí až skoro baletně. ovšem to jejich "hraní" je hodně retro. Opravdu mi to někdy přišlo spíš nechtěně směšné... Soulož s čarodejnicí to pak už jen dorazila, záběr na ňadra měnivší se v seschlé vaky byl opravdu něco...nadpozemského :D

Ženy v nesnázích (2009)

Tak trochu infantilní...ale v podstatě milé a úsměvné. Jen na mě asi až moc "holčičí" :c)

Zakletý v čase (2009)

Ono by to bylo jinak celkem fajn, ale myšlenka "genetické poruchy", díky níž hlavní hrdina skáče v čase, to je na mě trochu moc. Navíc kdyby se takto v různých datech někde náhle vyskytoval a jinde zase náhle mizel stejný člověk, pokaždé vypadající na jiný věk, asi by to už někomu trochu divné být časem muselo, zvlášť když se to málokdy obešlo bez incidentu... Ten už skákal spíš i v jiných dimenzích. Za tohle bych dal nejraději jen ** a půl.

Český sen (2004)

Celé fajn, až na ten konec. Páni režiséři asi byli připraveni na to, že budou muset utíkat před rozběsněným stádem napálených Čechů, tak nejspíš trénovali více běh než argumentaci. Ta mi tam chyběla, a to dosti výrazně. Rozhodně zajímavé ale bylo, jak si protiřečili páni z reklamní agentury nebo ti, co zjišťovali funkčnost letáku. Řvát cosi o etice a morálce, ale přitom až s prachama za objednávku v kapse...typické. A při pohledu na rodinky, jejichž největším bodem blaha jsou plné nákupní vozíky....to mi běhal mráz po zádech. "Jako kdyby celý den pršelo, a najednou vysvitlo sluníčko...", tak popisuje mladá dívka pocit, když ji po procházce v přírodě konečně vzala maminka do Teska. Děsivé. Ale Systému to tak vyhovuje...a může si zatleskat. Vychovává si úspěšně své dojné kravky.

Metropie (2009)

Skvělé výtvarné zpracování, ale ohraný, a přesto jaksi naplno nerozehraný příběh. Tak trochu neobyčejný den v obyčejném životě jednoho obyčejného úředníka z budoucnosti.

Dorian Gray (2009)

Taková efektní jednohubka. S knižní předlohou raději nesrovnávat, na to je konkrétně toto zpracování až moc zkratkovité, celkem povrchní a vyumělkované. A to chrčení obrazu...no pardon, ale kdejaký zombie ze 60. let uměl teda vydávat mnohem lepší zvuky, takže rádoby hororový nádech ke konci mě spíše pobavil. Atmosférou se to lehce blíží adaptaci Jekylla & Hydea, a to snímku Mary Reilly, ale opravdu jen lehce.

Předčítač (2008)

Bohužel, nemůžu se ubránit srovnání s knihou. A ta mě zasáhla podstatně silněji.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Film je sice historickým dramatem, ale milostné scény a vrkání v něm trvají někdy delší dobu než dějově významné události, což mi moc nesedlo a občas jsem se docela nudil. Takže ty tři hvězdy víceméně hlavně za výpravu, kostýmy byly úúúžasné :c)

Happy Tree Friends 1 - První krev (2002) (video kompilace)

Jak rychle zaujmou, tak rychle pustí...to byl alespoň můj případ. Chvilku jsem tento seriál docela hltal, ale po nějaké době už mi začalo být celkem jedno, jestli si králíček vypíchne oko nebo vyrazí mozek z hlavy, z těch variací na smrt se asi až tak dlouho vařit holt nedá. K těm třem hvězdičkám ale ještě půlka navrch.

30 dní dlouhá noc (2007)

Jak jsem se na tento film těšil, tak mě nakonec zklamal. Upíři mi připomínali něco mezi figurínama z výlohy a hřebenem na borůvky, navíc jejich hlavní "macho" postrádal jakékoliv charisma, klipový roztěkaný střih už taky není žádná novinka a že se zrovna u tohoto hororu budu smát, jsem nečekal vůbec... Co se občas povedlo, byla komixová atmosféra, hlavně v honičkách a hromadných vyvražďovačkách. (Jinak teda že má ta holčička na ruce kérku, jsem považoval za nějakou haluz...ale pohled do zdejší galerie mě přesvědčil o opaku...že by fanynka Einsturzende Neubauten? :c))