Černé moře (2014)

Black Sea je pro mě zatím v roce 2015 jeden z nejpodařenějších snímku i když má rok vydání 2014.Film nás zavede do života kapitána Robinsona,který je po mnoho letech vyhozen ze služeb námořní společnosti kde měl na starosti ponorky a jelikož se už údajně ponorky nevyužívají tak jak by si přál nejspíš i sám Robinson tak musí od válu.Jeho život ponorky ovlivnily natolik,že kvůli neustálému pobytu na moři přišel o ženu a dnes již 12 letého syna.Proto rád přijme nabídku bývalého kolegy ,aby dal dohromady tým a vyzvedl ze dna černého moře nacistickou ponorku,která měla převážet zlato jako půjčku od SSSR.Je si jist,že takovým bohatstvím získá rodinu zpět.Vyzvednutí zlata,ale není tak snadné jak se zdá a když k tomu připočtete ,že posádku tvoří Rusové,Angličané a 18 letý kluk ,který ani neví,že ponorka nemá okna tak máte o zábavu postaráno.Ano filmů z tohoto prostředí je natočených už dost,ale zde mě dostala opravdu věrohodná atmosféra,která je místy tak hustá,že se dá krájet,dále jsem měl pocit,že pořád nemám tušení jak to celé dopadne a tím mě film držel v napětí téměř dokonce.Takže pokud máte rádi filmy z tohoto prostředí a nebo jen máte rádi výborné výkony Juda Lawa tak budete jistě spokojeni tak jako já.Za mě celkově 85 % a pět hvězd.

Pokoření (2014)

The Humbling byl pro spíš než film tak taková divadelní hra nahraná na kameru.Pro Al Pacino to bylo asi silné téma a myslím,že je to i z filmu a jeho výkonu častokrát znát.Příběh o herci co ztrácí jak sám říká talent a zkouší se rehabilitovat o více jak dvě generace mladší dívka,která se stane jeho milenkou a i vzpruhou v tom pokračovat v divadelních rolích i když konec není zrovna z kolonky šťastných.Mě to moc nechytlo a tak za mě celkově 60 % a tři hvězd.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Třetí pokračovaní v noci v muzeu nenadchne,ale ani neurazí.Originalita je pryč od prvního dílu a zde nic převratně nového nečekejte.Trikové scény jsou udělány dobře,humor je tak akorát a nějaká trapnost se tu vyloženě taky neodehrála.Malé role mají i herci jako Ben Kingsley a sebe sama hraje Hugh Jackman.Jako dětský film to není špatné a pokud přemýšlíte na co vzít vaše ratolesti tak to v klidu doporučuji ,neuděláte špatně.Za mě celkově 60 % a tři hvězdy.Škoda Robina Williamse...

Tajný agent (1996)

Film o revolucionářích pro které nebyl kapitalismus vrchol jako pro většinu lidí dnes,ale bohužel pro svůj boj za jiný svět používali i teroristické metody,aby si druzí uvědomily o co jim jde.Tento příběh se odehrává právě po jednu takové události při které zahyne nic netušící pomocník jednoho z aktivistu zrovna při nesení bomby ke známému Greenwich.Roli trochu pomalejšího pomocníka/nevlastního syna sehrál výborně Christian Bale.Objeví se zde i dost jiných známých tváří.Film sice nemá moc záživné tempo,ale pro mě jako pro kritika dnešní doby se myšlenka zamlouvala a proto za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.

Nezapomenutelné dětství (2004)

Příjemný film o dospívání a nalezení cesty životem a je jedno jaká je ta cesta jen musí mít člověk odvaha se na ní vydat.Skvělý Robin Williams.Za mě 75% a čtyři hvězdy.

Mechanik zabiják (2011)

Jeden z nejlepších akčních filmu s Jasonem Stathamem ne li ten nejlepší.Mechanik zabiják nešetří dobrou akcí,příběh nájemného vraha vás taky vtáhne bez problému a když přidáte stále nabručený výraz Jasona tak je to míchanice ,která vám bude chutnat.Mě navíc už po několikáté hodně sednul výkon Bena Foster.Doporučuji všem bez ohledu jestli jste fanda Jasona,Bena či akce.Simon West umí.Za mě celkově 85% a pět hvězd.

Kmeny - Hooligans (2015) (epizoda) odpad!

Jsem opravdu rád,že se už radši vyhýbám lide(ale jestli se tomuhle dá vůbec říct lidi...) rád zkoumám lidské chování a tihle pralidi jsou dobrý objekt zkoumání.Za mě 1% a odpad.

Michael Collins (1996)

Irové jsou drsný národ a tento příběh je zachycuje v období po první světové válce kde jejich vůdce či spíš nejaktivnější z aktivních Michael Collins usiluje o samostatnou republiku Irsko,ale když už se mu podaří po cestě plné krvi vyjednat s Británii dohodu,kde Irové musí přísahat věrnost koruně tak se mu stane osudné to co sám nepředpokládal a to vlastní lid,který chtěl víc než jen kompromis.Dobrý herecký výkon Liam Neesona (jak už je jeho zvykem) a menší role ,ale do významná docela velká pro Julii Roberts.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.

God's Pocket (2014)

Jeden z posledních počinu Philipa Seymour Hoffmana mě moc neoslovil.Příběh z jednoho města,kde každý zná každého a je to taková uzavření skupina co zrovna řeší smrt syna přítelkyně Mickyho (Phillip Seymour Hoffman)Film ubíha dobře,ale moc záživný není.Za mě celkově tedy 50 % a tři hvězdy.

Moje borůvkové noci (2007)

Film o vyrovnání se se ztrátou v jakýmkoliv slova smyslu.Dobré herecké výkony kde vyčnívá pro mě Jude Law co by chlápek co má kavárnu a hráčka pokeru Natalie Portman.Kdo někdy zažil nějakou ztrátu tak si myslím,že si ve snímku najde to své.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.

Časové pásmo bylo změněno