2 zbraně (2013)

Zprvu jsem si myslel, že to bude nuda, ale po shlédnutí můžu říct, že film nepostrádal vtip, napětí, překvapení, a celkově to vůbec nenudilo a bylo spíše zábavné. Denzel s Markem dobře váleli. Pecka to sice není, ale když člověk potřebuje vypnout, tak v tu chvíli to stojí za vidění.

Zločin (2011) (seriál)

Viděny čtyři série. Jak se dalo očekávat, co do kvality, tak pro mě měly sestupnou tendenci. První řada člověka navnadí, plno zvratů, oba vyšetřovatelé zajímavé osobnosti (jejich cool hlášky, "lidské" nedokonalé chování), i když to politikaření v první sérii bylo občas dost nudné a hlavní herec-politik navíc těžky nesympaťák, naštěstí se politika postupně vytratila. Líbila se mi série, v níž se pokoušeli o sondu mezi děti ulice, zajímavé. Poslední série, nejkratší, dokoukána už jen z povinnosti zjistit, jak to s hrdiny dopadne. Celkově lehké zklamání. Na Dextera to v žádném případě nemá.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Viděny první dva díly a dále již nekoukatelné. Přihlouplé, nudné, opět se řeší sociální klima namísto mysteriózní kopule. Škoda, těšil jsem se na podobný kus, jako je třeba Revolution (sice taky ne pecka, ale alespoň se tam něco dělo).

John Wick (2014)

Tentokrát ne asijská, ale hollywoodská gangsterka à la jeden proti všem, a povedlo se! Bavil jsem se od začátku do konce: napětí, oldschool vychytávky (!), gun-fu v akci by Keanu Reeves a taky překvapivě dobé herecké obsazení.

The Guest (2014)

Celkově podprůměr. Myšlenka dobrá, její převedení na plátno však horší. Dost naivních a přihlouplých scén ve filmu (matka na neurčito přijme cizího vojáka, aniž by si o něm cokoli zjistila, zčista jasna akční scény supr komanda) - béčko jak vyšité. A mimochodem, takhle šílený Halloween pro středoškoláky jsem ještě neviděl.

Co děláme v temnotách (2014)

Neotřelé, vtipné. Sice mi trochu vadil dokument-styl, ale dalo se to přežít. "Hrané" by se mi to asi líbilo mnohem více, každopádně skvělý nápad. Teď by mohli podobně navázat se zombíky a kdoví s čím ještě.

Lucy (2014)

Buď sci-fi, nebo China gangsterka - v tomto případě ne oboje dohromady, tady to nefunguje.

Next (2007)

O vlásek lepší béčko. Ale tím koncem to totálně zazdili, jinak by šly i **.