retroslovak

okres Ružomberok
Vlakvedúci

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 10.10.2020  15:06
    Náladová láska (TV pořad) (1984)

Výborná relácia, ako celok na mňa zapôsobila. Som rád, že reláciou sprevádzal Ivan Krajíček, ktorý tomu dodal celkovo dobrý priebeh. Jediné, čo ma mrzí a mohlo byť lepšia azda viac rozhovoru a debaty s Melániou Olláryovou, Gabrielou Hermélyovou a ich začiatkoch s Andrejom Lieskovským a celkovo viac slova, ale to je môj osobný názor. Vysielané opäť na Trojke - ďakujeme.

• 8.10.2020  21:51
    Priateľka mojej dcéry (TV film) (1977)

Opäť výborná komédia, zasmial som sa z chuti ako vždy. Som veľmi prekvapený Imrem Bencsikom a jeho skvelým humorom. Najviac sa mi páčilo toto a Gizka. Taktiež som nesmierne šťastný a vďačný za reprízu, pretože pri zadávaní týchto snímkov do databázy csfd som pri uvidení zahraničného autora ani nedúfal, že sa niekedy podarí repríza, zrejme bol cenovo dostupný. Vďaka Trojke sme už videli celú jeho tvorbu, ktorú sa podarilo v československej televízii zrealizovať.

• 29.9.2020  10:53
    Astral (TV film) (1989)

Hoci nie som nejakým veľkým milovníkom sci-fi žánru, táto televízna inscenácia ma dostala. Veľmi zaujímavý a pútavý príbeh, ktorý ma hneď zo začiatku zaujal. Začnem postupne, nie je jedinej veci, ktorá sa mi na filme nepáčila. Vynikajúca scéna, ateliéry, kulisy a všetko s tým spojené. Veľmi pôsobivé zobrazovanie minulosti. Dokonalý strih, ba aj kostýmy. Výborný výber hercov, v úlohe astral si dokážem predstaviť možno ešte Ingrid Timkovú, tieto dve herečky majú v sebe niečo veľmi zvláštne, ale pútavé. Potešilo ma veľmi aj to, že vo filme účinkoval aj Štefan Kvietik, ktorý tomu dodal ešte viac umeleckosti a presvedčivosti - uveril som mu každé slovo. Výborným nápadom bolo aj doplnenie dialógov a myšlienok do filmu. V neposlednom rade chcem pochváliť Františka Gomolčáka za skvelý výber hudby. Gábor Presser a jeho album Electromantic sa radia naozaj ku veľkým klenotom a osobne si myslím, že výber hudby tvorí možno až 60 percent celkového dojmu z filmu. Na záver čo dodať, bravo bravo bravo. Pán režisér Opálený to zvládol na výbornú. Keď som zapisoval tento film na csfd databázu, dozvedel som sa len o smutnej veci, že film nie je technicky spôsobilý na jeho zreprízovanie. O čo viac ma potešilo, keď som zazrel v televíznom programe jeho zaradenie do vysielania. Chcem sa poďakovať predovšetkým aj dramaturgii Trojky, technikom, ktorí snímok zdigitalizovali a zrejme ho aj upravili alebo opravíi. Taktiež nezabúdajme ani na skvelú osobu z košického archívu, ktorá je vždy veľmi ochotná s čímkoľvek pomôcť a bez ktorej by sme pravdepodobne o tomto skvoste ani nevedeli a možno by sa ani neodvysielal, ale to je už iná téma. Jedno obrovské ĎAKUJEM RTVS!!

• 24.9.2020  11:01
    To všetko bolo včera (TV film) (1970)

Obrovská vďaka človeku, ktorý siahol po tomto archívnom hudobno-zábavnom skvoste. Neskutočne ma to potešilo, samozrejme najviac Táňa Hubinská, ktorá patrí medzi moje naj speváčky a netušil som, že účinkovala aj v iných reláciách, o ktorých ani neviem. Celá relácia je veľmi dobre spracovaná, zábavnou hravou formou, ktorá pobaví. Veľmi ma to potešilo!!!

• 17.4.2020  21:27
    Úklady a láska (TV film) (1971)

Tak dlho som prosil o túto inscenáciu na dvojke, neúspešne, skúsil som Trojku a podarilo sa, zreprízovali to. Je to naozaj vynikajúca inscenácia, bavila ma od začiatku do konca. Nemôžem si pomôcť, ale najviac ma potešila Elenka Pappová-Zvaríková, ktorú som si prvý krát všimol vo filme Volanie démonov. Bola vynikajúca herečka, čo dokázala aj v tejto inscenácii, svojou neopakovateľnou hĺbkou ako sa vie vžiť do danej role. Veľmi rád by som si aspoň porel všetky snímky, ktoré obohatila svojou prítomnosťou. Žiaľ je to podobný prípad ako u Evičky Polákovej. Elenka nás opustila v roku 1974, mala len 39 rokov. Vďaka archívu si ju môžeme aspoň takto pripomenúť. Samozrejme všetci herci boli úžasní, čo sa tejto inscenácie týka.

• 11.1.2020  11:45
    Starvelská tragédia (TV film) (1967)

Vynikajúce spracovanie, napínavá atmosféra, skvelí herci, výborná hudba čo viac dodať. Kiež by sa tento skvost ešte niekedy objavil na obrazovkách Trojky, no keďže je zahraničný autor predlohy, šanca je veľmi malá. Ale určite odporúčam ku zhliadnutiu.

• 10.1.2020  18:56
    Konzul (TV film) (1987)

Záznam je nepoužiteľný

• 11.12.2019  17:11
    Kvety zla (TV film) (1974)

Záznam neexistuje.

• 8.11.2019  16:19
    Hodina nad cudzím hrobom (TV film) (1969)

Televízny záznam sa nezachoval.

• 30.10.2019  10:51
    To má čas (TV film) (1973)

Televízny záznam sa nezachoval.

• 23.10.2019  11:51
    Smrť Pavla Duchaja (TV film) (1969)

Starý Pavol Duchaj - akoby dávno odpísaný, nepotrebný človek. Nikto ho už nepotrebuje, všetci akoby len čakali na jeho smrť. Z odstupom času som si tento snímok opäť pozrel, tentokrát dôkladne a pozorne, a musím uznať, že od roku 2008, kedy som mal to šťastie a 2. septembra 2008 o 12:40 z vtedajšej Dvojky toto televízne filmové dielo nahrať na VHS kazetu, som svoj názor a postoj ku tomuto filmu zmenil, akoby som dozrel. Dnes po pozretí musím priznať, že ide naozaj o vynikajúce televízne spracovanie poviedky Mila Urbana - Staroba. O tom, že Samko Adamčík bol výborný herec niet pochýb, myslím, že sa mu to veľmi hodilo. Dej sa odohrával viac menej v zime, takže to dodávalo presne takú správnu atmosféru. Samozrejme do toho vynikajúca hudba Iľju Zeljenku, správne zábery kamerou a výborné televízne dielo je na svete. Naozaj som si dnes tento televízny film veľmi vychutnal. Od roku 2008 nešiel, pokúsim sa niekedy o jeho opätovnú reprízu, je naozaj nadčasový.

• 18.10.2019  09:30
    Vizitka (TV film) (1987)

No mňa, na rozdiel od ostatných, tento snímok veľmi ale že veľmi pobavil. Krátke, vtipné, výstižné a pravdivé. Pripomína mi to síce príbehy z bakalárov, ale naozaj tento bol viac než vydarený. Nenudil som sa ani chvíľku aj herecké výkony presvedčivé.

• 13.10.2019  10:05
    Miniatúrny portrét (TV film) (1970)

Záznam sa nedochoval.

• 12.10.2019  12:10
    Prvý deň karnevalu (divadelní záznam) (1974)

Herecký koncert. Fantastická atmosféra, pri zhliadnutí tohoto snímku som sa cítil ako keby som tam bol. Je veľká škoda, že RTVS nezaraďuje do vysielania aj staršie divadelné záznamy.

• 12.10.2019  07:09
    Dutý kameň (TV film) (1985)

Naozaj veľmi pekný televízny film opäť z Košíc. Vynikajúce kostýmy, hudba a samozrejme aj výborní herci. Stále neviem, prečo tak málo reprízujú filmy z Košíc. Inak zaujímavá povesť, teraz mi bude vŕtať hlavou, či na tom je niečo pravdy.

• 10.10.2019  21:36

Musím napísať, že tento dokument ma veľmi zaujal, ba priam pripútal o sedačku v kine. Téma bola veľmi zaujímavá ako aj výber ľudí, ktorí vypovedali pred kamerou. Tiež musím pozdvihnúť aj to, že politiku a tieto veci vôbec nesledujem a teda pre človeka nezasveteného do danej problematiky bolo všetko vysvetlené viac než jasne a to si veľmi cením. Veľmi ma potešila aj skvelá pesnička od skupiny Živé kvety na záver. Zuzka len tak ďalej!!!

• 6.10.2019  19:35
    "...to si ty, Anna?" (TV film) (1986)

Veľmi zaujímavý príbeh. Ľudia s nejakým postihnutím to majú vždy ťažké, často sú terčom posmechu. Tento snímok na mňa pôsobil veľmi emotívne. Možno mi spočiatku vadili tie spomalené zábery, ale časom som si na to zvykol. Vychutnal som si v hlavnej úlohe túto neznámu herečku, veľmi milé, sympatické dievča, ktorá svoju úlohu stvárnila výborne a presvedčivo. Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na ostatných známych hercov, ktorý tam dokonale zapadli. Veľmi silno a emotívne na mňa zapôsobila taktiež hudba - výborný výber. Keď to zhodnotím ako celok, u mňa plný počet.

• 3.10.2019  12:33
    Noc v internáte (TV film) (1965)

Mne sa tento televízny muzikál veľmi páčil. Bavil som sa na pesničkách, na dialógoch, na stvárnení, celé to bolo veľmi príjmené a podarené. Ja osobne som v tom žiadnu chybu neobjavil. Pre mňa naprosto dokonalé. Teším sa, že to pred časom opäť RTVS - Dvojka zreprízovala.

• 1.10.2019  21:33
    Príbuzní ľudia (TV film) (1988)

Tento snímok ma dosť sklamal. Malo to veľmi dobrý námet a potenciál, ale bolo to spravené akosi moc na divoko, skrátka moc dobre tento snímok na mňa nezapôsobil. Napriek tomu to bolo určite netradične spracované, takže menej ako 3 hviezdy dať nemôžem.

• 26.9.2019  22:18
    Vták nociar (1981)

A zasa je to tu. Film, ktorý ma veľmi zaujal ba dá sa povedať, že aj uchvátil. Je to síce zvláštny, miestami netradičný, ale zaujímavý dej v podaní vynikajúceho Vlada Müllera. Nazval by som tento film tak trochu aj filmom poetickým. Keďže som tento film videl dnes, ako posledný z môjho domáceho filmového “maratónu” určite sa ku nemu ešte vrátim. Už to mám overené, že má iný názor ako väčšina a zasa naopak filmy, ktoré všetci dobre hodnotia sa nepáčia mne.

• 25.9.2019  20:58
    Prášky na spanie (TV film) (1996)

Veľmi pekný, výborný ba priam skvelý, vynikajúci film, ktorý vo mne vyvolal príjemný pocit a spomienky na 90-te roky. Hudba sa mi miestami dala taká všelijaká možno až zvláštna, ale to neubere z môjho hodnotenia. Vo filme som cítil, že to písal Dušan Dušek, pretože sa tu zjavili aj “Muchy v zime”, čo patrilo medzi jeho najznámejšiu a veľa oceňovanú rozhlasovú hru. Herecké výkony boli fajn. Skrátka film ako celok na mňa hlboko zapôsobil. Jedine, čo ma nepríjemne zarazilo bolo, že do záverečných tituliek niekto omylom spravil preklep pri mene Oľga Hronská, čo je vlastne Oľga Vronská, smutné, nepotešila sa určite keď to v televízii pozerala.

• 11.9.2019  14:12
    Právom lásky (TV film) (1984)

V skutku vydarené filmové dielo a kvalitný scenár. Citlivé vnímanie každej scény, jednoducho skvost, ktorý bohužiaľ odpočíva v košickom archíve. Vďaka neznámemu dobrodincovi, ktorý si tento film nahral niekedy v 90-tych rokoch na VHS kazetu a sprístupnil ho na internete som to mohol zhliadnuť a ja. Veľké pbrovské ďakujem. Myslím, že reprízy sa nedočkáme.

• 4.9.2019  20:43
    Cesta domov (TV film) (1976)

Musím napísať, že tento film ma veru bavil od začiatku do konca. Poeticky ladený, pre niekoho určite nudný no pre mňa osobne veľmi zaujímavý aj hereckým obsadením, hudbou a taktiež sa mi páčilo svojské zobrazenie minulosti a spomienok ako keby v hmle. Myslím si, že vynikajúco spracované televízne dielo. Emil Kočiš patril skôr ku rozhlasovým autorom a preslávil sa najmä rozhlasovou hrou Záhadný rýchlik, za ktorú získal v roku 1968 hlavnú cenu na 1. ročníku festivalu pôvodných slovenských rozhlasových hier na Táloch.

• 4.9.2019  13:08
    Kraj sveta Istanbul (TV film) (1979)

Vynikajúce, bravúrne!!! Bravooo. Presne takéto televízne filmy a inscenácie milujem. Čo iného sa dá čakať od vynikajúceho dramatika Štefana Králika. Strhujúce herecké výkony Dibarbora-Chudík. Výborný prestrih na spomienky z detstva, do toho vhodná hudba. Priznám sa tento skvost som uzrel až dnes prvý krát a ešte sa ku nemu vrátim. Neviem čo viac dodať, neviem a ani sa mi to nedá inak hodnotiť ako plným počtom hviezd.

• 4.9.2019  11:29
    Oddychový čas pre sudcu (TV film) (1982)

Celkom vydarený scenár. Dej sa pomaly rozvíjal a zamotával. Výborné herecké obsadenie tomu pridalo tú správnu atmosféru a presvedčivosť.

• 24.8.2019  21:21
    Marcové Ídy (TV film) (1986)

Vynikajúce, bravúrne priam dychberúce!!!! Dôležitým predpokladom kvalitného televízneho filmu / inscenácie je v prvom rade predloha, ktorá bola viac než výborná. Potom skvelí herci Grúberová, ale samozrejme aj Štefan Kvietik sa svojich hereckých úloh zmocnili naozaj bravúrne. Ani ostatní herci nezaostávali. Musím vyzdvihnúť aj naozaj vynikajúce kostýmy a scénu, ktorá dokonale priblížila časy rimanov. Zaujímavé bolo aj poňatie toho celého, rozprával to ako keby Elo Romančík, veľmi pekný úvod a záver. Zaujímavé boli aj prestrihy. Nemalú zásluhu má na tom aj Jozef Bednárik, túto televíznu inscenáciu by som rozhodne ja osobne zaradil do Zlatého fondu. Je veľká škoda, že reprízy sa pravdepodobne nedočkáme, pretože Thornton Wilder je pridrahý, bohužiaľ veľa podobných kvalitných televíznych filmocých skvostov odpočíva v archíve práve z toho dôvodu, že veľa krát sa jedná o zahraničného autora predlohy a je to jednoducho pridrahé. Ostáva len dúfať, že sa to niekedy azda zmení a bude viac peňazí. Ja osobne by som tento snímok zaradil určite medzi prvé, ktoré by sa mali zreprízovať. Väčšinou sa kupujú práva na 3 reprízy v priebehu niekoľkých rokov, tu by naozaj veľmi potešila aspoň jedna repríza.

• 24.8.2019  19:36
    Odhalenie (TV film) (1973)

Vynikajúca psychologická komorná dráma. Hneď som vedel, že pôjde o výbornú inscenáciu nakoľko ma v tomto utvrdila Magda Szabó v Staroružovej dráme. Musím vyzdvihnúť vynikajúce herecké obsadenie a samozrejme prvotriedne špičkové herecké výkony. Prišlo mi ľúto jedine toho, že toto bola posledná televízna inscenácia Evičky Polákovej, ak sú údaje pravdivé premiéry v televízii sa už nedožila, bola to vynikajúca herečka.

• 24.8.2019  18:07
    Hra o láske a smrti (TV film) (1994)

Bohužiaľ čakal som od tohoto televízneho filmu niečo iné. Vynikajúce herecké výkony, erotický nádych, ale inak vôbec nie moja šálka kávy, nebavilo ma to veru vôbec, tri hviezdy dávam z úcty ku hercom.

• 30.7.2019  22:16
    Dioráma / Litánie pro XXI (TV film) (1999)

Vcelku citlivá téma diagnostického centra a výchovy problematických detí. V dokumente účinkoval doktor Javorka z Ružomberka, čo mi je veru srdcu blízke. Čo sa týka celkového spracovania dokumentu, tentokrát tam bolo menej "Ivaškovských" prvkov, ale to mu na svojej výpovednej a umeleckej hodnote neubralo z krásy.

• 30.7.2019  13:19
    Kroky v dlažbe (TV film) (1981)

Opäť pozoruhodné dokumentárno-umelecké dielo majstra Ivašku z cyklu Albatros tentokrát o Banskej Štiavnici a záchrane kultúrnych pamiatok. Plné zaujímavých záberov, doplnené o skvelú hudbu. Dokonca spravil dokument tak, že aj keď je skoro celý čiernobiely, sem tam sa objaví farba, čo na mňa zapôsobilo hlbokým dojmom. Nedá sa inak hodnotiť len zas a znovu - vynikajúce. Ivaškove dokumenty sú nadčasové. Pri ich pozeraní človek prestáva vnímať okolitý svet a ponorí sa hlboko hlboko do umeleckej krásy a hĺbky toho ktorého dokumentu/filmu majstra Ivašku.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6