Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Zohan je přesně na půli cesty mezi geniální Bláznivou střelou a debilní serii "Movie" filmů (Scary, Epic, Date). Akceleruje hodně svižně, ale do cíle nedojede a zůstává někde uprostřed, kde se střídají výborné forky s těmi ubohými, stejně na tom jsou i některé scény. Osobně jsem se bohužel nezasmál ani jednou, protože mi nesedlo to, jak spojili formu s obsahem, film bohužel nemá vytvořenou zápletku, jen malinký náznak ala pilot k nějakému seriálu. Všechno řeší povrchně a nejde v ničem do hloubky, takže dojem neudělá a když jo, tak na něj zapomenete během hodinky. Vlastně na druhý den nebudete vědět, na čem jsme to včera byli vlastně v kině. Adam Sandler je dobrý, což je samozřejmě průměr, ale tentokrát mi vůbec nevadil, ato je co říct. Někoho jiného bych si vlastně ani představit nedokázal. Sečteno a podtrženo, Zohan mi do dnešní doby moc nezapadá, není ani tolik trapný, aby ho vypatlanci brali a není ani tak dobrý, aby ho brali ostatní. Je točen oldschoolovým způsobem ala Leslie Nielson a to s emi prostě do dnešní doby moc nehodí.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Hitch je romantickou komedii pro muže! I když se to nezdá, tak i akčním typům by e to mohlo líbit, občas budou přivírat oči a zacpávat uši, ale přesto si ji užijí. Will Smith v roli doktora lásky je bezkonkurenční, a to jsem se toho bál, že to nezvládne. Nejlepší je jeho odtažení dívky od skupinky mladíků ala "dvě Corony " :-) Do půlky filmu to šlape hodně dobře, Albert se snaží zaujmout a Hitch taky začíná s novým vztahem, ale potom co Eva Mendes podlehne, sklouzává to do obyčejnosti a průměrnosti. Závěr patetický, ale na chvíli už jsem si myslel, snad i doufal, že odjede s někým jiným. ____ My, Češi taky jednoho Hitche máme, Qarka :-)

Rychlá rota (1989) (seriál)

Infantilni, poucne, dojemne a vsechno, co bohuzel takovy animak obsahuje...

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř je pro mě něco úplně jiného. Je to spíš psychologické drama, laděné do temného příběhu snažící se nastolit anarchii. Jakoby to byly dva filmy. Jeden, kde je hlavní hrdina sám neohrožený Batman v podání výborného Balea, kde prostě nesouhlasím, že byl ze všech nejslabší. Spíš si myslím, žře nepředvádí nic nového, oproti Batman začíná, což na druhou stranu vůbec nevadí, jeho Batman je i tak úplně jiný a rozhodně více hrůzu nahánějící než kterýkoliv jiný, a že jich bylo. Druhý film je o Jokerovi, který se snaží dostat celé městě pod svojí vládu a neváhá použít jakkoukoliv zbraň. Teď si asi přešdstavíte mega teroristu. Ne, stop. Moje pokračování bude úplně zbytečné, protože vystihnout Jokera v Ledgerově podobě je nadlidský výkon. Z mých slo by to vypadalo ohraně až nudně. Nejde se nezmínit o Heathu Ledgerovi, který se bohužel nedožil premiery, ale v očích diváků nezůstane jako někdo, kdo se předávkoval, ale jako výborný herec, kter ztvárnil Jokera úplně jinak, než Jack Nicholson. Ztvárnil ho tak, že mi z jeho hlasu šel mráz po zádech a z jeho činů se zvyšoval tep na 400 :-) On toho Oscara dostane a věřím, že se tam nahoře dívá a směje se. Už né typickým ha, ha, hi, hi, hu, hu, ah, ah, ah, ale s radostí. Aaron Eckhart aka Harvey Dent nic extra, oproti Bruceovi a Jokerovi je to jako sto a jedno. Maggie Gyllenhaal byla v něčem lepší a v něčem horší, než Holmes. Michael Caine je takový zlato, vždyť přece nejde proti němu něco mít, sympaťák. Gary Oldman stejně jako v předchozím dílem skvělý. Morgan Freeman neurazil, ale ani neoslnil. ___ Příběh byl výborně propracovaný, oproti ostatních dilům, si jsou tři protivníci rovnocení.. I když každý čeká v hlavní roli Batmana, neřekl bych, že je to úplně správné tvrzení. Už začátek ukazuje, že to Nolan myslel s HEAT vážně, ale potom jakoby se to celkově vytrácelo a trošičku navazovalo na Begins a šlo vlastní cestou. Scénář se mi líbil mnohem víc, než u Nolanova prvního pokusu a celkově je to o dvě třídy lepší! Begins mě v poslední půlhodince docela nudil, tady to bylo spíš naopak. Rozhodně to považuji za jeden z nejlepších filmů součastnosti, za nejlepší díl z Batmanovské serie a doufám, že si to první místo udrží, protože je to něco nevídaného, aby nějaký film už po oeváracím víkendu předběhl Kmotra nebo Shawshank. PS: Jsem jedině rád, že jsem to poprvé neviděl v kině, protože by mě asi odváželi s majáčkem na Bulovku!! ___ Já za to prostě nemůžu, zase musím něco připsat, pořád a pořád se chodím dívat na ten profil. Takže, chtěl bych říct, že Bale je nejlepší představitel Batmana a nikdy bych nevěřil, že komiksová předloha může takhle dopadnout. Kruci, jak já bych chtěl být alespoň na hodinku temkný rytíř a prohánět se na černé motorcé s Jkerem v zádech., Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... No jo, zpátky do reality. 6 HVĚZDIČEK! _____ Kruci! Pustil jsem si to počtvrté, tentokrát už doma, na počítači, a nejsem si jist tím, co jsem tady napsal. Tentokrát mi to už tak oslvnivé nepřišlo.

Ach ty ženy! (2003)

Romantika jak má být :-) Colin Firth je výborný herec, jeho postavy jsou vždycky pohodové, Heather Graham je opravdu nádherná a v téhle roli bezprostřední a zajímavá Minni Driver se svým super hlasem bodují na plné čáře.

Nikdo neměl diabetes (2001) (TV film) odpad!

Hodlám si tvrdit, že ten scénář bych i JÁ napsal líp, než pan "profesionál". Proště češi thrillery vůbec neumí, vždycky z toho výjde parodická hovadina. Jedinou devizou vidim v ROmanu Zachovi, který je opravdu sympaťák, ale ani přesto se nemůžu dostat přes odpad.

Drzá Jordan (2001) (seriál) odpad!

Svetry napuštěné kokainem :-) Drzá Jordan není vůbec drzá, za to je seriál zbytečně melodramatický. Hlavně mladý detektiv.

Policajti z předměstí (1999) (seriál)

Je to sice mega shit, ale občas je to tak trapný, až vtipný. Olmer na granát!