• Fantasy

Řím - Vzestup a pád impéria (2008) (seriál)

Už jsem viděl lépe natočené historické dokumenty. Ovšem co mě vyloženě nadzvedávalo, byly nepřesnosti a podivná hodnocení. Typickým příkladem byl hned ve třetím díle Caesar, jehož schopnosti státníka se plně vyrovnali jeho schopnostem vojevůdcovským a za osm měsíců samovlády vykonal obdivuhodné reformátorské dílo. To a řadu dalších věcí se bohužel nedovíme.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Stejně jako mi nepřirost k srdci Star Trek, tak mě nijak zvlášť nabaví ani tohle. Kdyby tam nebyl Harrison, kterej to umí v příhodný chvíli zlehčit, tak je to úplně pitomý. Mark Hamill je ultra nudná hlavní postava a princeznu Leiu jsem za sex symbol taky nikdy nepovažoval. Asi se to dalo udělat líp. // Tak jsem se na to podíval asi tak po pětadvaceti letech a musím dát hvězdu dolu. Už tenkrát jsem z toho nesral magi v kostkách, ale dnes po mnoha odkoukaných scífkách, můžu naprosto fundovaně říct, že je to fakt kokotina.

Česká soda (1998)

Občas trochu žumpa humor, ale už jen za tu údernost musím dát plný počet. V dnešní době až absurdní korektnosti je něco podobného již nenatočitelné. Co se týče televizní tvorby, tak je to asi vrchol pánů Čtvrtníčka a spol.

Vikingové (2013) (seriál)

Výborně obsazený seriál, se kterým si tvůrci i přes nižší rozpočet poradili velmi dobře. Příběh je relativně jednoduchý a přehledný, což ovšem vůbec nepovažuju za vadu. Nějak si prostě nedokážu představit vikingy, jak rafinovaně manipulují v politice, jak to můžeme vidět třeba ve Hře o trůny. Tihle týpci jdou na všechno přímo a bez skrupulí. Atmosféra je parádní, původnímu příběhu se to celkem blíží a hlavním postavám budete držet palce i když jsou to přímo ukázkoví hrdlořezové. Dávám čtyři a půl hvězdy. S rezervou, poněvadž čekám, že druhá série bude ještě lepší.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Nevím jak to hodnotit. Jsem seriálem naprosto nepolíben a na film jsem se podíval v TV jen díky hodnocení zde na ČSFD. Osobně si myslím, že téma není dostatečně nosné na film. V podstatě to nemá žádný děj, stojí to jen na hláškách hlavních postav a kdyby to bylo o hodinu kratší, tak se vůbec nic nestalo. Jako seriál to bude asi dobrý, ale po shlédnutí filmu by mi tam nejspíš chyběl vynikající Krobot, takže já se k zástupu fanoušků nejspíš nepřipojím. Na druhou stranu jsem se u filmu rozhodně nenudil, takže suma sumárum 3 a půl hvězdičky.

Nespoutaný Django (2012)

Klasický Tarantino, nic víc, nic míň. A mě to prostě baví. Ovšem po prvním shlédnutí to zatím hodnotím níž než Hanebný pancharty. Stopáž by mohla být krapet kratší a první hodinu vynikající Waltz je ku škodě filmu poté odsunut do pozadí. I těch vypiplanejch scén mi přišlo míň. Ale to mi asi dojde standardně až po několikerém shlédnutí.

Temný rytíř (2008)

Já tomu možná nerozumím, ale za sebe bych řek, že tu nic tak extrovního nevidím. Když to srovnám s tím předchozím dílem.... A ten konec je podle mě vyloženě pitomej a nevěrohodnej. Nad Ledgerovým výkonem taky vyloženě neslintám blahem, už jsem viděl charizmatičtější záporáky. Když to vezmu kolem a kolem, tak je to tak na 70%. Ale protože obecně dávám dost vysoký hodnocení a film to špatnej rozhodně neni, tak tomu ty čtyři hvězdičky dám, no.

Chatova země (1972)

Uznávám, že scénář není zrovna mistrovským dílem. Ale všechno ostatní tady funguje. Díky výborným exteriérům a nemluvnému Bronsonovi to má hustou atmosféru a od druhé poloviny i slušné tempo. Já jsem se bavil na 70%.

Válečná planeta (2008)

... a nyní čelí volbě - dokoukat šestitisícíčtyřicátýpátý díl ulice nebo zachránit lidstvo? Tohle je tak pitomý, že by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby to bylo od Asylum. Ale i mizerný filmaři asi musí jíst.

Superžralok (2011) odpad!

Netuším, kdo podobné filmy točí ani kdo na ně cíleně kouká. Obě skupiny mají nejspíš (podobně jako Homer Simpson) v mozku tužku. Z celého filmu jsem nesouvisle viděl asi 30 minut celkem, přesto to bohatě stačilo. Dle komentářů soudím, že jsem viděl nejdůležitější pasáže. Modelku mlátící barevným slunečníkem monstrum velikosti tankeru, létajcího žraloka kterak sestřeluje stíhačky z oblohy i závěrečný boj s chodícím tankem. Větší blbost jsem asi neviděl.