• Fantasy

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Já si nemůžu pomoct, ale mě ten Ritchie baví. Občana Kainea asi nikdy nenatočí, ale jeho filmy jsou zábavný, chvilkama vtipný, herce si taky umí vybrat a celý je to taková pohodová, oddychová zábava na vypnutí mozku, když po celým dni studování kvantový mechaniky v práci zaparkujete na gauči před televizí. To se týká většiny jeho filmů a tohle není výjimka. Takže jestli nutně netoužíte po psychologickém dramatu s přesahem, ale zároveň si dokážete užít přirozený a svižný dialogy a líbí se Vám Vikanderka, tak se na to mrkněte. Je to v pohodě.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Si připadám, jako Eva Holubová v Pelíškách, "učitelka, ale naprosto nepoučitelná". Vím, že je to píčovina, ale stejně se na to podívám. Naštěstí nedělám kariéru ani nezachraňuju hladovějící v Africe, takže si nemusím rvát vlasy nad dvěma promarněnýma hodinama svýho života, kdy bych se mohl věnovat důležitějším věcem. Fanoušci Star Wars možná budou čůrat mogul v národních barvách, ale my ostatní si budeme opět dělat uzlíky na uších z příšernejch dialogů. To je totiž obligátně nejslabší článek celýho filmu. Nevadí mi ta naivita, ani jednoduchá zápletka, dokonce přežiju i tu pipinu v hlavní roli (emancipace zasraná), ale ty hovna, co jim padaj celej film z huby, to je k nevydržení. Jedna z mála pozitivních věcí je, bacha spoiler......., že tam komplet všichni zařvou, takže si můžeme u dalšího dílu vytvořit averzi k někomu jinýmu.

Captain America: Občanská válka (2016)

Sem se zase nechal nachytat. Tak jsme se celej večer těšili na novoroční překvapení HBO a dostali jsme další komiksovou sračku. Pokusil jsem se oprostit od toho, že kapitán Amerika je naprosto spolehlivě nejnesympatičtější Mirek Dušín, kterej se kdy navlíknul do upnutýho trikotu i že Chris Evans je naprosto spolehlivě nejnesympatičtější Mirek Dušín, kterej se kdy navlíknul do upnutýho trikotu. Fakt jsem se snažil. Dokonce jsem to dokoukal do konce. Ale bohužel. Byl tam naprosto spolehlivě ten nejnesympatičtější Mirek Dušín, kterej se kdy navlíknul do upnutýho trikotu. Sorry, Mirku.

Poslední skaut (1991)

Nikdo tě nemá rád. Každej tě nenávidí. Stejně to posereš. Usměj se čuráku.

Zúčtování (2016)

Já tomu Eflekovi snad nakonec přijdu na chuť. Herec je to teda pořád příšernej, o tom žádná, ale tady se jeho stoneface jednak hodí a jednak má evidentně dobrýho manažera, protože si zkrátka umí vybrat film. Jakej to rozdíl oproti asi tak stokrát talentovanějšímu depovi, kterej točí jednu sračku za druhou. Každopádně po konci filmu jsem nasadil debilní úsměv a nezbavil se ho až do dalšího dne a to se mi tak často nestává. Pár drobných nedokonalostí s chutí odpustím, a ty více než dvě hodiny kvalitní zábavy si v nejbližší době zopakuju.

Tarbosaurus: Nejmocnější z dinosaurů (2008)

Po pravdě řečeno žádná velká hitparáda to není. Asi jsem zpovykanej dokumentama BBC, ale tohle na to nemá ani náhodou a to je to o dost mladší. Počítačová animace je slabší a vidět je to převážně v pohybu. Taky mi dost vadil český komentář, který používal dost zvláštní výrazivo. Označovat členy stáda jako kamarády, to jsem teda ještě neslyšel. Příběh je okopírovaný podle Balady o Alosaurovi, ale ani v tomto případě nedosahuje kvalit "předlohy". A ačkoliv nejsem odborník, tak mi některé informace v dokumentu přišli poněkud diskutabilní. Celkově je to takový dvě a půl hvězdy, ale že mám dinosaury rád, tak tomu tři napálím. Ať nežeru!

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Velký zklamání, musím říct. Fakt jsem se na dvojku těšil jak malej kluk, ale místo novýho horskýho kola s přehazovačkou a a odpruženou přední vidlicí jsem dostal Sobi 20. Jezdit se na tom dá, ale klukům se s tim chlubit nebudu. Ríčr byl v jedničce tajemnej jako hrad v Karpatech, nebo se o to alespoň snažil. Přišel odnikud v jednom tričku, jedněch gatích, všechno pořešil a ještě u toho vypadal děsně kchůl a pak zase zmizel, nikdo nevěděl kam. No, tak tohle už neplatí. A protože příběh plave dost na vodě, nemá film vlastně moc co nabídnout. A aby toho nebylo málo, opět tam vecpali protivnou puberťačku, hnusnou jako prdel. Já nevim, proč to furt dělaj! To jsou ty emerický týnejdžři opravdu takhle nesnesitelný, že se s tim ztotožněj? Jinak si to neumim vysvětlit. Tři hvězdy tomu dám z nostalgie a protože to neni nuda. Ale jestli udělaj trojku, tak už takhle benevolentní teda nebudu.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Po dlouhý době jsem se nechal strhnout. Většina filmů je jak sinusoida, ale Sicario je spíš jako lineární funkce. Začátek je poměrně standardní. Emilka se tváří drsně a mezi chlapákama z jednotky působí trochu nepatřičně. Jakmile se dostane do akce na pomezí USA a Mexika, její drsňáctví pomalu mizí a střídá jej vyděšený výraz holčičky ztracené uprostřed lesa. Ačkoliv jsem dlouho nechápal, proč a nač tahali nevinné koťátko do kotce mezi pittbuly, časem se všecho vyjasní. A ke konci jsem si blahem vyloženě pochrochtával. Je to správně úsporný, drsný a působí to velmi reálně. Jo a Benicio rulezz.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Uznávám, že jsem to neviděl úplně celý, na takovejch 20-30 minut filmu jsem to šel rozdejchat na velkou stranu, takže mi možná uteklo něco naprosto zásadního, co úplně mění vyznění celýho filmu a ospravedlňuje všechny ty pitomosti. Ale spíš pochybuju. Onehdá jsem mrknul na ten nejstarší díl (chce se mi říct jedničku, ale teď už vim, u Lukase se počítá až od čtyř?), a vzhledem k tomu, že jde o prostou kopii, tak je to skutečně tak přitroublý, jak se mi zdá. Abych nekřivdil, je to lepší než původní verze. Ta je totiž opravdu pitomoučká a dodnes nedokážu pochopit ten kult, který okolo vybudovali jinak docela příčetný lidi. Ale zpět do současnosti. Dal bych tomu hvězdu navíc, už jenom kvůli Harrisonovi, ale zabíjí to ta nesympatická pipina, co se neustále tváří, jak kdyby měla urputnou zácpu a ten mourem ošlehaný skorohlavňohrdina.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Je to lepší než předchozí dva díly, protože se to úplně nesype, když zrovna nic nevybuchuje. Sem tam se objeví i nějakej ten vtípek a po tom, co jsem si přetrpěl Star Wars, tomu musím dát čtyři hvězdy.