• Pohádka

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Moderní verze Přátel. Pro ty z nás, kdo chodíme raději do baru, než do kavárny, určitě vítaná změna. Obzvlášť počátečních několik sérií seriálu. Hrdinové jsou bezprostřednější a obsahově sdílnější než Přátelé. První 3 série, jsem viděla v originále s titulky, když tu seriál ještě vůbec nebyl tak mediálně populární jako teď. Pak ho začali dávat v televizi s českým dabingem a přišlo zklamání. Vůbec se mi nelíbil dabing Barneyho, trvalo mi hodně dlouho, než jsem si zvykla. Teď už mi sice nevadí dabing, ale poslední série mi už nepřijde vůbec tak dobrá, jako ty před tím. Přijde mi to jako pomalé natahování na skřipec a prodlužování utrpení mučeného. Tedy lépe řečeno Teda, který tu svoji vysněnou bábovku ( ehm- ženu) pořád nemůže najít. Pevně doufám, že to scénáristé nepřeženou a já se nedočkám Teda jako chlapíka s plešatící kšticí, maskujícího to přehazovačkou, porculánovým zubem a zbytnělou prostatou, pomateně nahánějícího v baru 20ti leté bábovky na to, že je ten slavný architekt.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Lahůdka mezi seriály. Občas si na Červeném trpaslíkovi doslova,,ulítávám", tím že sleduji všechny díly skoro non stop v kuse, protože s tím prostě nejde přestat. Přesto přiznávám bez mučení, že Červeného trpaslíka- Zpátky na zemi, jsem nikdy neviděla. Třeba jednou přijde čas a podívám se i na novější díly, zatím jsem však nenašla odvahu. Nechci si kazit léty prověřenou klasiku případným zklamáním. Navíc nejsem zastáncem návratů seriálů, nebo dalšího pokračování filmu po XY letech.

Black Books (2000) (seriál)

V současnosti můj nejoblíbenější seriál, přesto chápu, že hodně lidem tento druh humoru nemusí být sympatický. Osobně mám ráda britský humor a mám ráda také ironii. Takže Black Books, je přesně šálek mojí kávy. Nevím, jestli vznikla dabovaná verze. Mám ráda originál s českými titulky, ale docela by mě zajímalo, kdo tomuto trojlístku propůjčí své hlasy. Navíc, koho se dá obdivovat víc než arogantního, krutého, podlého lháře a nejhoršího bastarda Bernarda. Nejoblíbenější díly: 1.) Elephant and Hens 2.) The Big Lockout 3.) Grapes of Wrath 4.) The Entertainer 5.) Travel- writer 6.) Cooking The Books