Star Trek: Do temnoty (2013)

Taky vám připadlo, že Kirkovi může projít absolutně vše? -1*. Taky vám přijde, že v hlavním městě Federace může kdokoli beztrestně létat v čemkoli, co má děla a kanóny a z dobrého rozmaru vyhodit do povětří "A51" nebo rozmetat brýfink hlavounů? -1*. Jak je možné, že je spodní prádlo pro dámy v této době absolutně identické s tím současným? -1*. Proč musí mít ten nejhlavnější záporák 100x větší loď než mají klingoni? -1*. Proč se vznášedla na Zemi pohybují nad asfaltovou silnicí? -1*. Konečné hodnocení? Serte na to, co jsem říkal, je to Star Trek! 5z5 ***** :-)))

Muži v černém 3 (2012) odpad!

Víte, se ženou jsme byli odpoledne na epochálních bezkonkurenčních Avengers a jako večerní zahřívačku jsme s chtěli střihnout právě MiB3. No nakonec jsme hráli Aktivity, tak moc nás to dostalo. Šit. Šit, šit, šit šit šit. Nebojte se to říct se mnou: Š-I-T-!!! Jděte se bodnout i s tím svým Pitbullem. Kde je jako ten song, kterej hrál 2 m+síce před tím na všech rádiích???? Kde je? Kde jsou muži v černém? Viděl sem bandu buzíků v černejch oblecích, kteří se dostali z burzy cenných papírů pomocí rekvalifikačních kurzů do spešl tajné organizace, kterou svým buzno přístupem totálně rozesrali. O-D-P-A-D-! Nebojte se to říct společně: O-D-P-A-D-!

Prometheus (2012)

Jóó. určitě jóóó. Jsou to takový novodobý Sci-fi perly jako Moon a Tron a podobně. Možná někdo čekal od Ridleyho Scotta něco víc, ale ruku na srdce - copak jde natočit něco víc než Vetřelec? Možná trochu americky připosranej happy závěr, kterej srazil hvězdu. Říct ve filmu "připravte se na dvojku" se dá i lépe a jinak a věřím, že Riddley to umí daleko líp. Třeba bude dvojka ještě větší lekačka, možná na Zemi, kdo ví ;) 3 z 5 ***

Amazing Spider-Man (2012)

Jedna jediná vtipná scéna. Takovej ten film, kterej musíte vidět, abyste potom u pívka mohli tlachat, že jste na tom byli a že to bylo vo hovnu a ták. No ještě, že jsem za to neutratil ani korunu. 3 z 5***

Bourneův odkaz (2012) odpad!

Ale néé, tohle néé. Víte, vyprávěl jsem ženě, že Bourne je opravdu super, opravdu super a že to je docela dobrej tip na oddechovej biják na večer, takže když přišla "čtyřka", přemluvil jsem jí, že se na to půjdeme mrknout. Takový uchcaný drámo bez šťávy, který má s Bournem společnýho asi tolik jako StarWars 1,2,3 s 4,5,6... Odpad. Bez pardónu odpad. Kdyby jste dali aspoň Jeremymu do ruky luk jako v Avengers, řekl bych "prima", aspoň je prdel, ale takhle? Takhle se velectěné osazenstvo ničí Bourneův odkaz...

Klip (2012) odpad!

Levná dalmatská pípšou pro zkrachovalý honibrky, kterejm zahejbaj i jejich vlastní vyleštěný dlaně... Odpad

Hotel Transylvánie (2012)

Je to taková ta pohádka, kde stále čekáte, že vybouchete smíchy, při každé scéně, která tomu nasvědčuje. Vysunete koutky, protože "teď už to musí přijít" a pak je zase stáhnete a najednou koukáte, že jsou už titulky, dopijete svůj džus, dochroupáte nachos a říkáte si, že se dá přeci lépe strávit sobotní večer. 1 z 5*

Nespoutaný Django (2012)

8-))) Výpravněji pojatá banda zfetovanejch negrů s letlampama, kteří si přijeli zablbnout na osmahnutý jih. Pro milovníky Quentinovo děl je toto balzám a i trochu překvapení z chybějících střihů a množství retrospektiv, které zde opravdu nepostrádám. 5in5

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tak tohle nééé. Čekal jsem, že to bude kravina, ale takováhle? Víte, co je nejdůležitější pro hollywůdské kulizáky, když chtějí navodit atmošku středověkýho městečka uprostřed Evropy? Roubenky! To je vončo. Dostatek roubenek, slámy, špíny s davem tupých středověkých výrazů "heil *itler" a máte podle Amíků ideální temnej a špatnej středověk. Nejkrásnější zbraňí je jistě těžký sovětský kalibr DShK1938 na 12.7 mm silné šípy, který v rukou Běloskvoucí éterické bílé čarodějky (Pihla Viitala) rozmetávající Emo třikrát špatné a temné čarodějky dělá "opravdový a realistický obrázek" středověkých zbraní. Ponaučení? Nečumte na všechno, co má na čsfd 70%!!! S pocitem studu z filmového znásilnění 1 hvězdu z 5 a jdu volat tísňovou linku. Doufám, že jí nezvedne citově vyspělý Troll...

Válka Bohů (2011)

Obával jsem se, že Immortals bude tragické zakončení série mytologických témat. A taky jo. Krásná plastová zbroj, které chyběl již jen nápis made in China, blýskavé oblečky bohů, za které by se nemusel stydět žádný pornofilm a nechutné Tarsemovo pojetí řecké mystiky v duchu Rámajány, to vše skvěle zapadá do reklamních kulis, které si jistě přinesl ze svých televizních zkušeností. Snad nejvíce dechberoucí scéna je příchod Freidy Pinto s kámoškama do solné pevnůstky až vlezle připomínající Taj Mahal z indické telenovelky. Koho by to kdy napadlo, že věštka a její rajcovní doprovod se oblékají podle poslední Bombay módy ve stylu Teletubbies? Jediné plus, díky kterému nepošlu tenhle snímek do odpadu je konečně splněný sen, že alespoň v jednom fantasy filmu neuvidím kameru alá 300. Aby ale film svojí ubohost napravil, děj se vyvíjí tak precizně černobíle, že kdyby sešili tvůrci konec a začátek, tak i moje babča by dokázala převyprávět zbytek scénaře a nesekla by se, jelikož je seriálovka jako poleno. Ne, ne, tenhle film opět na mě neudělal dojem a pokud pan Singh něco prorokuje, tak jedině zrychlující se degradaci tak skvělých bájných témat na copyprint mainstream. Držte se raději dokumentárních snímků a reklam, to Vám šlo dobře. 1 hvězda je veliký výkon i od mojí babičky.