Stalo se (2008)

Perfektní guilty pleasure. Toporný Walhberg a několik wtf momentů, ale super atmosféra, nezapomenutelné scény a výborná hudba.

Reportér (2012)

Nepříjemně zvláštní. Já vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo...

Vyvolený (2000)

Po dalších zhlédnutích dám možná plné hodnocení, ale zatím to nejde. Rozhodně film s působivou atmosférou, výbornou ústřední dvojicí a super pointou. Ale na pět to zatím nevidím, i když si to nedokážu odůvodnit.

Úžasňákovi (2004)

Můj oblíbený animák. Zábavné, originální, nezapomenutelné. Vlastně to nemá chybu.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Takhle to má vypadat! Nevím, kde se Lucas flákal, ale konečně přivedl k životu ty Star Wars, které mám rád. Osudovost, zábava a rozkaz 66 je nejtemnější moment celé ságy. Milé ospravedlnění nové trilogie.

Hadi v letadle (2006)

Strašně zábavná hovadina. Jacksonovi nahláškovaný hrdina jde a zapamatovatelné scény film taky má, takže nemám potřebu si stěžovat na tupý scénář a radši si to užiju jako guilty pleasure.

Spirit (2008)

Vizuál okopírovaný ze Sin City pořád funguje a Jackson si svojí roli užívá, ale jinak je to, místy nudný, průměr, který nemá čím zaujmout, překvapit a zapomenu ho za hodinu.

Thor (2011)

Nejméně sympatický hrdina a jeden z nejnudnějších Marvel filmů.

Pokoj 1408 (2007)

Chytlo mě to. Je to úplně jinde než povídka, a těžko se porovnává, které zpracování tématu je lepší. Jisté ale je, že to má dobrou atmosféru, slušný scénář, který umí překvapit, a výborného Cusaka. Palec nahoru.

Děsivé dědictví (2018)

Je to jeden z nejlepších hororů posledních let. Vlastně ne, je to jeden z nejlepších hororů všech dob! Zapomeňte na krev, násilí, lekačky. Vlastně jsem se ani tolik nebál. Jsou to nervy! To je to správné slovo. Je to zatraceně nepříjemný zážitek. Nemá cenu rozebírat zápletku. Kdybych vám jí převyprávěl, moc by nezaujala. Ale buďte rádi, že víte málo. Kampaň neprozradila nic. Z traileru vyčtete první půlhodinu a uvidíte pár záběrů z druhé poloviny, ale nezjistíte o co přesně jde, ani kam se děj bude ubírat. Proto když v první třetině přišla naprosto nečekaná událost, následujících pět minut jsem se nemohl pohnout a po zbytek filmu jsem byl přimontovaný k sedadlu. A děj se stupňoval. Kousek po kousku, pomalým tempem. Od rodinného dramatu k psychologickému hororu, který nedá vydechnout. A když přišlo finále, opět jsem se nemohl hnout. Někteří si na něj stěžují. Mně tam sedlo dokonale. Jako ta nejlepší možnost, jak to mohlo dopadnout. Jako dokonalé rozuzlení. Děsivé dědictví rozhodně není pro každého. Vyžaduje pozornost a trpělivost. Postavy jednají jinak, než v obvyklých hororech. Zdařile se vyhýbá všem klišé a na konci do sebe vše dokonale zapadne. Film stojí na pomalé, ale naprosto brilantní režii a úžasných hereckých výkonech. V celém filmu jsou dohromady tak dvě lekačky a minimum krve. Ale oboje zakomponované jako nezbytná součást filmu. Divák zvyklý na filmy jako V zajetí démonů se bude nudit a nadávat, že to není rychlejší a nehraje se na efekt. Ale komu se líbilo například Osvícení bude nadšený. Pro někoho, kdo snese náročný horor a má slabou psychiku, může být film jako mlýnek na maso. Osobně jsem měl pocit, že se z toho budu vzpamatovávat ještě dva dny. Ne, tohle se opravdu nevidí každý den.