• Krátkometrážní

Mistři okamžiku (2001) (TV film)

Doba, kdy náš hokej byl na absolutním vrcholu. V té době mi bylo 11 let a myslel jsem, že tahle éra nikdy neskončí. 3x za sebou mistři světa. Byl jsem to ale naivka. No, kde jsou ty časy.

Blikající světla (2000)

Černá komedie, která působí místama velmi bizarně a úsměvně. Není to pro každého, ale troufnu si říct, že milovník severské kinematografie si přijde na své...hlavní postavy si člověk musí okamžitě zamilovat. Hlavně Madse Mikkelsena, který opět perlí:) pro mě film u kterého si odpočinu a zasměju se. Jak proběhlo na konci, "i když to bylo nejhorší jídlo jaké jsem kdy jedla, musím dát 4 hvězdy - jednu pro Stefana, jednu pro Petera, jednu pro Arna a jednu pro Torkilda. No a já přidávám tu pátou za sebe!

Ožehavé peníze (2000)

Mám rád nezávislé, nebo festivalové filmy, dokonce velmi rád, ale tohle na mě nefungovalo. Ani tak nešlo o to, že tam byli pánové milenci, ale spíše o zbytečně dlouhé, nic neříkající pasáže. Příběh nezajímavý, ani hlavní postavy mě nijak neoslovili. No taky to vlastně byli zfetovaní vrazi.

Rodinná oslava (1998)

Další skvělý kousek z Dánské kinematografie. Film založen na dialozích u kterých nevíte zda se máte smát, nebo brečet. Rodinka jak se patří...

Rváčův deník (1995)

Celkem slušný drogový film. Leo zahrál feťáka naprosto důvěryhodně a přesvědčivě. Ani nemá smysl psát o něčem jiném, protože to bylo hlavně o něm. Je vidět, že stát se velkým hercem mu bylo předurčeno už od útlého mládí. Ukázal to, v co žere Gilberta Grape a i v tomto snímku. Většina lidí ho zná až od Titanicu a to je velká škoda. No a nakonec dostane Oscara za chrochtání v Revenantu, no budiž. Snad jedině dodat, že mladej Wahlberg byl hroznej a div že to dotáhnul celkem daleko ve své herecké kariéře.

Sedm (1995)

Viděno dnes podruhé asi tak po 10 letech, naštěstí jsem si to vůbec nepamatoval. Ve svém žánru bezkonkurenční film, naprosto brilantní po všech stránkách. O herectví není třeba diskutovat. Scénář naprosto skvělý. Zlatá léta devadesátá pro americký film. Takový emoce ve mě dlouho nic tak nezanechalo. Spacey ač tam hrál chvíli, tak ten tomu dodal na dokonalosti. Znám málo herců, kteří hrají záporáky i klaďase s takovou grácií. Depresivní skvost, tleskám.

Forrest Gump (1994)

Co k němu říct? viděno "tisíckrát". A nikdy se nekoukal ani neokouká. Skvělý výkon T.Hankse. Žádný film nemůže být u mě právě před Forrestem.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kultovní snímek od mého nejoblíbenějšího režiséra. Skvělý příběh, skvělé prolínání děje, v neposlední řadě skvělé výkony herců.

Noc na Zemi (1991)

Nádherných 5 příběhů o taxikářích z různých koutů Země. Každý příběh je originální a nepředvídatelný. Skvělé dialogy...hlavně povídka z Říma nemá chybu. Los Angeles 4/5, New York 5/5, Paříž 5/5, Řím 5/5, Helsinky 4/5.