• Krátkometrážní

Roztříštění (2019)

Ou shit musím říct na začátek. Dobrej, moc dobrej thriller pro mě:) nejdřív si říkám, no dobrý, tak to je jasný, ale pak postupem času se pochybnosti dostavovaly a už sem si vlastně nebyl tak jistý. Depresivní nemocniční atmosféra kdesi v prdelákově celkem fungovala. Nízkorozpočťák, jak má být. Slabší pětihvězda, ale mě to dnes sedlo jako prdel na hrnec:)

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Bezesporu zajímavý seriál, postavy dobře zahrané obzvlášť Gillian Anderson a Emma Mackey se mi velice líbily. Za to hlavnímu hrdinovi Asovi Butterfieldovi jsem nějak nemohl přijít na chuť. Překvapily mě dost otevřené sexuální situace, nad kterými se člověk musel pousmát. Ale nebyl to ten typicky trapný americký humor, na který jsou všichni zvyklí v pubertálních "komediích". Tady to mělo místy hloubku i úroveň to tomu nemůžu upřít. Ale tady je cílovka jasná, no být mi o 13-14 let méně asi bych to bral jinak než teď. Potvrdilo se, že komedie není opravdu můj šálek kávy.

Undercover (2019) (seriál)

Velmi příjemné a nečekané překvapení od Belgičano-Nizozemců:) filmy/seriály z drogového prostředí mám rád. Tady to ale není o nikom profláklém jako byl třeba Escobar, nýbrž o pro mě nenápadném drogovém dealerovi extošky, jménem Ferry, kterého jsem si celkem oblíbil. Hlavní postavy, ale i vedlejší moc dobře zahrané, každý díl skončil napínavě což bylo další plus. No, šílená práce v utajení co si budeme. Slabší pětička, ale musel jsem.

Výjimeční (2019)

Krásnej, příjemnej a lidskej film u kterého si člověk (já) říká, že to s lidmi ještě není tak úplně ztracené. Film, který má smysl a hloubku. Pánové mají můj obrovský obdiv a vlastně všichni okolo takové organizace. Ruku na srdce, na tohle bych prostě neměl. Režisérské duo točí opravdu kvalitní snímky a díky za ně. A Vincent Cassel mě velice mile překvapil, pěkný výkon.

Berlínští psi (2018) (seriál)

Tak tohle bylo velmi milé nečekané překvapení od sousedů z Turecka, teda pardon z Německa samozřejmě. Od prvního dílu si to drželo velice slušnou úroveň, ještě teď se ve mě mísí emoce a v hlavě mi proudí spousta myšlenek, takže než tohle sesmolím...akční a napínavé jako prase, hlavní postava Grimmer, to je teda sakra pořádnej hajzl...no ale stejně jsem mu svým způsobem fandil, nesouhlasil jsem zdaleka se vším, ale myslel to dobře, účel světí prostředky. Turecká mafie, Srbská mafie do toho nasraní náckové o korupci ve vrcholových kruzích a institucích nemluvě. No nemají to lehké v tom multi-kulti Německu. Pár much to mělo, pro někoho možná i víc, ale to nebudu řešit.

Pásky z Nagana (2018)

Uf, jsem zase neskutečně dojat, i po 20 letech to má prostě neskutečnou váhu. A tohle vítězství bylo mnohem víc než jenom sport. A kdo říká něco jiného, neví o čem mluví. Sice jsem hokejový fanatik a hokej neskutečně miluju, ale tohle znamenalo i pro lidi, kteří dosud nesledovali hokej a nepřikládali tomu velkou váhu strašně moc. Spojilo to celý národ a bylo to něco neskutečného. Emoce, obrovské emoce. Kéž by se tohle někdy opakovalo:)

Pátrání (2018)

No tak já vám nevím, styl natáčení mi lezl na nervy už od začátku, ale budiž. Příběh mě tak nějak i bavil ale vůbec mi nebylo líto otce, ani dcery( nemá si každý hovno natáčet a dávat na net). A když mě to emočně nijak nedostane tak je něco špatně. Závěrečný zvrat to sice zachránil ale i tak mě to nijak bohužel nenadchlo.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Jako zajímavá žánrovka, tento film se podle mě stane kultovním. Doslova vizuální orgie. I když mám radši filmy s kvalitním příběhem, než s efekty, ale tady to u mě fungovalo celkem dobře. Příběh jednoduchý, bylo jasné jak to dopadne (to u většiny amerických filmů), ale důležitá byla cesta a ne cíl. Co se mi líbilo a zvedlo hodnocení na plný počet, byly odkazy na filmy z 80-90 let na kterých jsem vyrůstal a vyloudilo to úsměv na mé tváři. Nečekal bych, že Spielberg natočí něco takového. Slabších 5.

The Haunting (2018) (seriál)

Přes pomalý, ale přesto velice poutavý začátek se postupem času začalo rozklíčovávat něco z čeho jsem byl nadšený. Takové rodinné hororové drámo. Emocionální, mrazivý, depresivní a vlastně i celkem psychologický a skvěle natočený seriál. Nečekejte laciné lekačky, tady je to úplně o něčem jiném. Nemyslel jsem si, že mě duchařina může takhle zaujmout, protože jsem viděl spoustu hororů na toto téma, ale tady bylo něco navíc. No, takovej dům nechcete.

Upgrade (2018)

Akční masakr z Austrálie, který mě neskutečně mile překvapil. Vtipné, originální i celkem brutální. Hlavní herec, dvojník Toma Hardyho mě taktéž bavil. Asi takhle nějak ta budoucnost bude vypadat. Což je úžasné a děsivé zároveň a to nemluvím o čipu STEM, to už je hodně vzdálené podle mě. Nenudil jsem se ani na minutu takže paráda.