• Krátkometrážní

Život je krásný (1946)

Tento film som si v kategórii filmu, ktorý by som chcela, aby bol premietaný na mojom pohrebe vyberala podľa jeho názvu. Život totiž považujem za dar, ktorý ak si vieme vychutnať a užiť napriek tomu, že je obyčajný, môže byť krásny. A presne o tom bol aj tento film. O tom, že život každého z nás je dôležitý aj keď sa nám to možno nezdá a aj keď ho nežijeme podľa svojich predstáv môže byť krásny s tým čo v ňom máme stačí si to len uvedomiť. Je krásnym posolstvom jedinečnosti a ako "pohrebný film" je určite dobrou voľbou...názov nesklamal. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

"Viem, že než som sem prišla bola som niekto. Bola som niekto a žila som život, ktorý som si sama vybrala. A teraz? Teraz sa len snažím prežiť deň bez plaču. A bojím sa. Neustále sa bojím. Bojím sa, že tu nie som sama sebou a zároveň, že som. Najdesivejším na väzení, nie sú ostatní ľudia, ale to stretnutie so svojím pravým ja. Tu nie je kam utekať. Tu ťa pravda dobehne"....Piper vo svojom preslove presne vystihla to o čom tento seriál celý je a zároveň aj to čo ma na ňom tak veľmi baví. Nadhľad a istá dávka humoru vôbec nie sú na škodu a vedľajšie dejové línie sú miestami zaujímavejšie ako tá hlavná, čo seriálu tiež veľmi prospieva. U mňa zatiaľ čistých 5* a už sa veľmi teším na novú sériu !!

Ztracená archa (2015) (seriál)

Malo to svoje chybičky krásy, ale vzhľadom k tomu, že tento žáner konšpiračných drám nie je práve mojím vyhľadávaným a seriál som videla len na základe odporúčania, musím konštatovať, že ma to bavilo a nejaké tie nedostatky som teda ochotná bez problémov prehliadnuť.

Slovensko má talent (2008) (pořad) odpad!

Som nevedela, že stačí navštíviť herecký profil Maroša Kramára a zistím, že hral ale najmä účinkoval takmer vo všetkých slovenských "skvostoch"...no ale aspoň som sa nahodnotila so sýtosti!

Kredenc (2014) (pořad)

Keby to bolo Rakúskej produkcie tak je to určite lepšie, Slovensko je smŕŕŕť! ;-)

Fíha tralala - Farebný svet (2014)

Ja spomínam na Kuka a Drobčeka a moje deti budú spomínať na škriatka Fíha. Bácbác bumbác haťapaťa zumba bácbác bumbác haťapaťa bum...

Přátelé (1994) (seriál)

V časoch premiéry na Markíze som to ako vysokoškoláčka sledovala v spoločenskej miestnosti na internáte a tá vždy praskala v tomto čase vo švíkoch, niektorí čo prišli neskoro si to museli dať aj na stojáka... takže u mňa akékoľvek výhrady neprichádzajú do úvahy.

Strážci Galaxie (2014)

"I´m Groot".....a podtext si domyslite! U mňa je to spokojnosť.

Linda (1984) (seriál)

Tak túto slečnu na babete, ktorá ovládala karate som zbožňovala! Íííííja

Sandokan (1976) (seriál)

Boli časy, keď okrem Angeliky a Sandokana v telke skutočne nešlo nič lepšie. Fakt!