• Fantasy

Z Paříže do Paříže (2017)

Nebezpečné dobrodružstvo dvoch chlapcov, nútených dospieť trošku skôr v ťažkom období druhej svetovej vojny. Máme tu kus drámy a zážitku z vojny, ale nechýbajú ani úsmevné situácie. Chalani sú sympatickí herci, nehovoriac o kráse francúzskeho vidieka a historického Paríža, či Nice.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Dve hviezdy za zábery zo sveta, pár pekných zadkov a Diesela. Inak otrepané frázy,nuda..tento typ filmov by sa dnes už nemal natáčať.Dopozeral som ho na tri krát.XXX už dávno stratil čaro.Vždy to bola hovadina, ale v tých rokoch som tie hovadiny aspoň strpel a pozrel na oddychovku. Teraz..NIE !

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Všetko ostatné povedali ľudia za mňa. Navyše Andrew ako obľúbený herec vo filme s témou 2. svetovej vojny, perfektné výkony, útok na city zabral.Jeden z filmov roka.

Velká čínská zeď (2016)

Celý film vlastne u mňa vizuálom zachránili obľúbení herci na čele s Damonom, Čína, efekty a "pekné výhľady" z múru. Bez nich by táto snímka bola strata času. Nudný príbeh s nudnými konverzáciami. Nápad to nebol zlý, mohli sa s tým viac a dlhšie pohrať. Navyše tie príšery nijak neočarili, hodilo by sa tam niečo viac tajomné.Bez napätia. 50 %.

Assassin’s Creed (2016)

Nechápem to nízke hodnotenie. Kostýmy,herci, hudba..a príbeh! Jeho pojatie sa mi tak páčilo, že sa až teším na pokračovanie. Kritika tento film nešetrila,tak som radšej nečakal nič- vlastne čakal som prepadák.A hľa! Srším nadšením!

Snowden (2016)

Toto by si mal pozrieť každý už len z princípu. Skvelý film, názorná ukážka toho, ako nás sledujú. Hlavný predstaviteľ zapadol,nikto iný by sa tam nehodil lepšie. Trošku mi tam chýbalo viac napätia ale tak čo by človek čakal od IT thrilleru. Štyri hviezdy zaslúžene.

Přednosta stanice (1941)

Prvý film, čo som od neho videl, ma totálne dostal. Dnes sa poväčšine slovom komédia vyznačujú trápne dialógy a situácie, pri ktorých len zdvihnem obočie. No pri Vlastovi sa od srdca smejem, vyžaruje z neho pozitívna energia a počet vtipných scén je závratne vysoko. A tá pieseň je skvelá. Přednosta stanice, ten nekouká jen na šíny, přednosta stanice, ten umí prohnat mašiny,přednosta stanice, to prazvláštní je tvor, před ním se klaní semafor..

Na hraně zítřka (2014)

Tom Cruise, Emily Blunt, sci-fi, mimozemšťania a cestovanie v čase. Toto je pre mňa päť opôr tohto filmu. Navyše ak to ešte dáva zmysel a doplní sa skvelý scenár,nemám dôvod neuvažovať o Edge of Tomorrow ako o najlepšom sci-fi posledných rokov. Bavil som sa.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Batman a Superman v jednom filme. O tom som sníval vždy. Lenže nie takto. Muž z ocele (2013) ma bavil,takto som si predstavoval Supermana. A nie, nie som fanúšik klasického komiksu. Viem, že Zack Snyder nie je Christopher Nolan, ale zatiaľ čo Nolanovho Batmana milujem,Snyderovho nie. Nepáči sa mi ani jeho kostým, ani Ben Affleck ako predstaviteľ tejto postavy. Henry Cavill je v poriadku, ale o to horší pocit mám z filmu, kde jeho postavu zabili. Superhrdina,ktorý dokáže pohnúť s ropnou plošinou, prežiť zrážku vlakom, streľbu zo samopalu nemôže umrieť.Superman je moja seriálová srdcovka od detstva. Film som pozeral na trikrát. Okrem Supermana som k žiadnej postave nič necítil. Ale ak si odmyslíme tieto negatíva, malo to slušné súboje, efekty, nechýba sympatická žena Amy Adams.Pre mňa priemerný film, no čakal som od toho srdcovku, ku ktorej sa budem časom vracať. Ale sklamalo ma to.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Moje detstvo od jedenástich rokov formoval magický svet pani Rowlingovej. Blázon do kníh a blázon do filmov.Tretie pokračovanie sa stalo mojím najobľúbenejším spracovaním. Je to ten zlom v príbehu: keď začína do rozprávkového sveta prenikať akási temná aureola, ale stále si zachováva podobu prvých dvoch filmov. Emma, Rupert a Daniel nám rastú ako z vody, čo vidno aj na postavách Harryho, Rona a Hermiony. Viac sa zoznamujeme s okolím Rokfortu- návštevy zasneženej dedinky Rokville, Gary Oldman hrá Siriusa, moju obľúbenú postavu, Alan Rickman strháva Chrabromilu body, Hagrid a jeho záľuba v nebezpečných čarovných tvoroch, dementori sú tak hrozní, ako som si ich predstavoval. Navyše David Thewlis bude navždy pre mňa už len profesor Lupin. Trojku môžem pozeraťaj po dvanástich rokoch stále dookola. Alfonso Cuarón odviedol skvelú robotu, škoda, že neostal aj pri ďalších filmoch zo sveta Harryho Pottera.