Moon (2009)

Ano připouštím, že to bylo docela předvídatelné, ale jinak naprosto ultimátní scifi zážitek. Hlavně ta atmosféra mě maximálně dostala. Jenom víc takovýchhle scifi snímků jsem otiž ohromen.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Mezi všemi těmi letošními Terminatory, Transformery a Wolveriny se objevi tenhle nenápadný snímek a prakticy tyto vysokorozpočtové filmy srazí na kolena. Tohle je opravdu jemný film s humorným nádechem a životním moudrem, který člověka musí vždy aspoň trochu oslovit. Na nic si nehraje a vše vypráví v pozvolném tempu které ději jenom prospívá, přičemž film opravdu nenudí a dokáže udržet divákovu pozornost stále ve střehu. Pro mě letošní letní jednička.

Proboha! (2008)

Opravdu výborné a všeříkající, Bill Maher naprosto vystihl můj názor na problematiku náboženství, které podle mě jako jediné může za veškeré války, "teroristické" činy a kdo ví co ještě. Bill Maher prostě dokonale vystihl podstatu. Souhlasím s tím, že je to v podstatě strašně jednostranné a kontroverzní, ale přesto s tím naprosto souhlasím. Mimochodem vrcholný moment tohoto dokumentu byl vatikánský kněz, ten byl prostě naprosto dokonalý, racionálně uvažující člověk o kterém by nikdo nikdy neřekl, že může být knězem. Každopádně bravo.

Věříme v Boha (2000)

Tak kraťasy od Jasona Reitmana jsem si dal pěkně popořadě od nejnovějšího po nejstarší. Mno a musím říci, že po tomhle kraťasu udělat něco lepšího pro něj asi problém bude. Tohle je fakt úžasný snímek, plný neskutečných nápadů a poměrně originální zápletky. Neskutečně využitých 15 minut. I když by se tohleto téma dalo natáhnout klidně na jeden celovečerák, tak rychlé tempo a pouze krátký čas z něj takhle dělá opravdu nezapomenutelný zážitek.Rickey Martin byl naprosto úžasný.

Vzhůru do oblak (2009)

U mě jasná letošní jednička na poli animovaného filmu. Zábavnější a zároveň dojemnější animák jsem už dlouho neviděl a to mi nevadila ani ta zápletka která originalitou moc nehýřila. Nemám co vytknout a vyloženě chválím celý úvod ten byl naprosto geniální. Jinak musím souhlasit s uživatelem POMO.

District 9 (2009)

Poměrně geniální počin na poli scifi, konečně totiž někdo dostal ten nápad kdy lidstvo nevykreslí jako dokonalou utopickou společnost, ale poměrně reálněji a o to mrazivěji. Dokumentární styl tomuhle snímku jenom přidává na poutavosti, opravdu tleskám Neillu Blomkampovi za to co se mu povedlo. Osobně jsem uchvácen, něco takového a hlavně originálního tady už dlouho nebylo. Připouštím jisté nelogické chyby a občasné opravdu podivne momenty (takzvané WTF), ale za tu atmosféru jakožto nadšence do scifi si to ode mě těch pět právoplatně zaslouží (připouštím tedy jistou neobjektivnost tenhle žánr je prostě můj). Snad jenom dodám, že konec byl poměrně otevřený takže se těším na pokračování které doufám bude.

Daria (1997) (seriál)

Neskutečná komediální seriál, který bych popsal asi jako mic Beverly Hills 90210 a House MD. Připouštím, hodně divný mix a o to je to více kulervoucí. Sarkazmem a hláškama všeho druhu to jenom hýří a za celou dobu jsem se vážně nenudil. Taky jsem vše zkouknul za velice krátkou dobu. Kdo má rád ironický humor tomu je tenhle seriál přímo určen. Osobně nemám co vytknou. Snad na závěr jednu hlášku na konto lobingu módních firem ve školách.Ta módní chátra nemá co strkat svoje kurzy na půdu školy. Jo není to fér vůči drogovejm dealerům. Ti musej stát na parkovišti.

Den cvoka (2002)

Opravdu vyborne utapeni v mysli jednoho cloveka ktery neni az tak uplne normalni. Vse je navic v lehkem satirickem a castecne vtipnem duchu. O hereckem obsazeni kdy se na obrazovce mihnou snad vsechny moderni i starsi hvezdy polskeho filmu nemluve. Musim podekovat snobovi za dobry tip.

Piráti na vlnách (2009)

Ani nevim co me na tom tak zaujalo. Pribehu zde opravdu bylo pomalu takze se to zvrhlo pouze v Rock'n'Roll jizdu od zacatku do konce. Nicmene velice vtipnou jizdu a hlavne strasne netypickou. Kdyz si k tomu prictete skvele herecke vykony zvlaste teda trojice Bill Nighy, Nick Frost a Philip Seymour Hoffman dostavam z toho naprostou komedialni pecku. Bavil jsem se opravdu vyborne, protoze tohle byla opravdu potrestena podivana. Vic k tomu nemam co rici a ani vytknout. Mno abych nebyl tak stoprocentni snad bych vytkl neco k zaveru ktery mi prisel az nadmiru sentimentalni, ze v celem kontextu vyzniva tak nejak do prazdna. Ale kdyz film nebudete brat prilis vazne je to komedie prave pro vas.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Jedna z nejlepsich her Miroslava Donutila a to i v televizni podobe. Ja osobne jsem se neskutecne bavil pri kazdem shlednuti.