Přežít! (2008) (seriál)

Tak jsem zhltnul prvni serii a musim rici, ze jde o skvely serial plny zvratu a neuveritelnych situaci. Clovek se dokaze vzit do postav prezivsich a to upevnuje pocit z kazdeho dilu. Samotne dily jsou natoceny velice nezvyklym zpusobem ktery neni pro serialy uplne typicky, ale v celku vsechno vyzni realisticteji cimz jenom vice podkresli atmosferu. Co je ale opravdu vyborne jsou postavy. Je zdu cela sorta ruznych odlisnych lidi od naprostych srabu, kteri by pro sve dobro prodali i nejlepsiho pritele, az po chladnokrevne zabijaky. Postavy opravdu tvori cely serial jsou tak odlisne a precijenom nakonec vsichni chteji to same. Samotne charaktery jsou napsany velice dobre a povetsinou vyborne zahrany. Nelze rici kdo z hlavni party je mym oblibencem Greg, Tom, Al, Abby, Anya, Najid nebo Sarah (no ta oblibencem nebude tu prestanete mit radi hodne brzy). Nejlepe je ovsem ztvarnena postava Toma coz je sice opravdovy zlocinec a hlavne totalni magor, ale presto cloveka upouta pozornost protoze jeho charakter neni uplne jednoznacny. Podobne je to ovsem se vsema. Jeste bych zminil zaporaky at uz takovou polovicni Samanthu ktera evidentne nevi co chce a nebo opravdu odporneho Dextera ke kteremu si clovek vytvori negativni vztah uz velice zahy (opravdu odporny hajzlik). Pro me osobne velice dobry serial, ktery me prvni serii velice navnadil. Trosku mi vadi to pozadi tajne organizace bez ktere by se to taky obeslo, ale to je proste asi nutne pro stale udrzeni zajmu a touze rozlousknuti velkeho tajemstvi, ktere upouta divaky na vic nez jednu serii. Co bych snad jeste vyzdvihl jsou neuveritelne natocene lokace a pohledy do krajiny, ktere vyzni tak prazdne az to cloveka nejednou zamrazi na zadech. Je to me 1000 ohodnocene dilo na CSFD a jsem tomu rad, ze jubilejnim dilem je neco skvostneho. A ted jsem si jeste vsiml ze reziserem je i reziser Life On Mars takze uz vim proc tenhle serial zase vynika. EDIT: Tak i druha serie si udrzela svou kvalitu, smutne je ovsem to, ze serial byl zrusen, skoda.

Byl jednou jeden... člověk (1978) (seriál)

Naucne a velice zabavne v jednom, takhle se ma delat serial ktery cloveka jednak pobavi a jednak ho i necemu priuci.

Modrý samet (1986)

Jedno z vrcholnych Lynchovych del. Nejde nemilovat.

Trumfové eso (1968)

Paradni a asi nejlepsi western dvojice Hill Spencer ktere neskutecne doplnuje sympatak Wallach a ke konci jeste Peters. Jo jo kdyby tyhle S & H westerny vsechny vypadaly jako tenhle bylo by to opravdu fajn, ja to porad tvrdim, ze by tehle dvojici lehka vaznost a mirna nadsazka slusela vice nez ciste komedialni duch. Nemuzu nez doporucit a za to, ze jde o opravdu nejlepsi western pro me docela oblibenych hercu (zvlaste pak westernove eso Eli Wallach) tak davam nejvyssi hodnoceni. Mimochodem koukal jsem to v ceskem zneni, ale original by byl asi lepsi.

Země nikoho (2001)

Oplne jiny pohled na valku nez jsem cekal. Od prvnich minut me to upoutalo a ackoli jsem si celou dobu rikal, ze pohoda nese se to v poklidnem duchu tak zaver je teda pekne drsny. Vlastne ono kvuli tomu zavero to u me dostava nejvyssiho hodnoceni. Jako myslenka, ze radeji budeme lhat a zachranime si politickou karieru nez abychom zachranili vojaka me teda uzemnila dokonale.

Survive Style 5+ (2004)

Scenarista si asi slehnul hortice protoze opravdu nevim na cem by musel jet aby vymyslel takovouhle silenost. A reziser ten v tom jede s nim protoze jak to pojal je proste neuveritelne. Nic originalnejsiho jsem opravdu dlouho nevidel ale je to koneckoncu opravdu vyborne. Nejlepsi je ale pribeh prvni o neustale vrazdicim manzelovi ten je neskutecny primo. A potom dvojka zabijaku ta me dostavala hned jako druha. A zaver? No o tom muzu rici opravdu cokoli jenom ne to ze jsem cekal neco takoveho. Suma sumarum genialni silenost. So , what is your function in life?

Pohraniční pásmo (2000)

Po dlouhe dobe snimek o kterem nevim co napsat. Proste dechberouci skvele natocene drama.

Dobrý voják Švejk (1956)

Jeden z nejlepsich ceskych "valecnych" filmu si nezaslouzi nic jineho nez plny pocet.