Zataženo, občas trakaře (2009)

Zajímavý nápad, ale příběhově je to opravdu tuctovka. Jinak souhlasím s tím, že první půlka se nesla v lehce volnějším rytmu a druhou už jenom přežíváte.

Glee (2009) (seriál)

Tak viděl jsem první sérii a připouštím, že špatné to nebylo Bohužel na druhou sérii už koukat nebudu páč si myslím, že téma je vyčerpáno.

Panna nebo orel (2010)

Hodně příjemná teen komedie, která se tak trochu veze na vlnách klišé, ale komu by to vadilo. Nocméně Emma Stone je fakt kost a hlášky kterými vás zasype jsou neskutečně trefné. U mě palec nahoru a všem doporučuji.

Pohřben zaživa (2010)

Nic pro klaustrofobiky, tu atmosféru ztísněnosti a jisté beznaděje de cítit na metry daleko. Ryan Reynold si to dává hodně dobře a je neskutečně přesvědčivý. A samotný závěr mě skutečně dostal to jsem nečekal. Jedinou výtku bych měl k scéně s hadem, to si scénáristi mohli ušetřit.

Saw 3D (2010)

Mno nevím, příběhová linka a motivy jsou mi opět nejasné. Bohužel i některé pasti jsem nepochopil. Třeba u scény s trháním zubů absolutně nechápu jak se mu podařilo vyrýt ty čísla na ty zuby a potom u toho krvácí asi jako by si podřezal žíly. Jinak se to veze na stejné vlně jako předešlých 6 dílů. Mimochodem ono 3D je u tohodle snímku naprosto zbytečné.

Benga v záloze (2010)

Je to taková hovadina, až je to neskutečně zábavné.

Blázinec na koleji (2003)

Je to strašná nuda podpořená špatným herectvím. Nejhorší na tom je, že scénáristi evidentně nevědí kde skončit páč celý příběh neskutečně zkomplikovali až to přestalo být úplně vtipné a zajímavé. Mimochodem po prvním dílu budu hodně zvažovat nad tím jestli kouknu na dvojku.

Andromeda (2000) (seriál)

Zaprvé bych rád zmínil, že celý seriál jsem skutečně viděl a ani jsem se k tomu nemusel moc nutit. Zadruhé souhlasím s tím, že hodnoceni na CSFD je občas strašně vyhypované a když už to má tolik odpadu tak je strašně jednoduché se k tomu přidat. Andromedá není po všech stránkách zrovna nejlepší sci-fi které jsem kdy viděl, to teda ani náhodou. Stejně tak to ale není úplná odpad, znám mnohem větší zhovadilosti na které lidi koukají a nakonec to označí za kult, ale budiž. Nebudu ani komentovat herecký um Kevina Sorbo, řekněme si upřímně, že tenhle típek do tohohle nepatří a od prvních až do posledních dílů bude u mě prostě Herculesem než vrchním velitelem vrchní stráže. To jsou bohuže fakta. Příběhově to je někde mezi Star Trekem a Babylonem 5, rozhodně ne kvalitou to je úplně jiná úroveň. Přesto si dovoliji říct, že ten příběh není úplně špatný, i když s vyjímkou páté sériem, která byla tak trochu mimo universum (o to víc ale potěšila), ale závěr byl poněkud vycucaný z prstu. Dobrá třetina příběhů je neskutečně nudných a některé jsou zase tak předvídatelné protože se některé děje dost opakují. Každopádně koukat se na to dá a když tomu dá člověk šanci tak ho začne i příběh zajímat. Největší problém vidím ale v tom, že jde o dosti nizkorozpočtovou podívanou a je to sakra cítit. Nebylo na dobré scenaristy tak se oprášila stará myšlenka, digitální efekty taky nic moc. Taky mě strašně štvalo to, že prakticky děj naznačený v první sérii se táhne až do samotného konce aniž by se tento dlouhodobý příběh nějak výrazně vyvíjel. Nebo třeba ko znovuobnovení společenství se z našeho hrdiny stane odpadlík a je na něho hozeno, že se snaží společenství naopak rozvrátit, to bylo jednoznačně WTF. Nebo nakonec když už doplní celou posádku tak celá loď je stále stejně prázdná a nějaká postava v pozadí se mihne jenom málokdy. Z tohoto výčtu jde jednoznačně cítit, že nejde o dokonalé dílo ani náhodou a přesto mě dostatečně zaujalo na tolik abych u něj zůstal. Celkový příběh většinou stojí za prd ale epizodické příběhy jsou fajn, nicméně celá 5. série se mi líbila hodně (až na závěr) protože pojala tématiku jinak. Jak říkám dejte tomu šanci, moc toho neočekávejte a dostanete rozumnou porci zábavy.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Není to taková pohroma jako díl třetí, ale super taky ne. Nevím už jsem na to asi strarý nebo nevím, ale kouzlo tohoto zelenáče už jednoznačně vypršelo. První dva díly OK zbytek vznikat nemusel. Nevím chyběl mi v tom humor a nebo aspoň nějaké narážky na popkulturu, ale tenhle čtvrtá díl hraj na poměrně vážnější notu. Jednoznačně řečeno Shreka už bych prostě dál neždímal.

Zrcadla 2 (2010)

(Může obsahovat spoilery) Mirrors 1 byla vcelku povedena oddychovka se zajímavým závěrem, ale druhy díl nenavazuje, jak by se dalo ze závěru prvního očekávat, ale jde svou vlastní cestou. A musím říct, že jsem ten film nepochopil vůbec. Topí se to v totálním klišé, přehrávání herců, špatném příběhu a neskutečné nelogičnosti. Po shlédnutí si říkám o co té Eleanor vůbec šlo? O odplatu asi ne, pac proč chtěla zmrzačit Maxova otce jsem v tom případě vůbec nepochopil, ten s ní neměl naprosto nic společného. Na závěr když se sám hlídač udá tak pokud o ničem nevěděl tak to byl dostatečný trest, tak proč ten dovětek, nehledě na to proč ho tedy nezabila už na začátku. Potom celé to vysvětlení proč ji Max vidí v zrcadle jsem taky jako nějak nepobral, bylo to vysvětleno tak, že byl v kómatu a tím získal nějakou speciální vlastnost mluvit s mrtvými, což je wtf páč evidentně Eleanor viděli i všichni ostatní a nakonec i její ségra, tak co tohle je za hrozný bullshit. A vůbec proč ten mini příběh o Maxově snoubence vůbec ve filmu je, nemá absolutně žádný význam. K tomu se na plátně objeví ještě dvojice totálně dementních poldů, kteří by nevyřešili vraždu ani kdyby jste ji spáchali před jejíma očima. Jo a mimochodem, pokud jsem to pochopil dobře tak se vám nemůže nic stát když se do zrcadla nedíváte, tak kde je do háje problém to za prvé, za druhé ani tohle pravidlo scénáristé jaksi nedodržují, tak já vážně nevím. Po příběhové stránce je to na minimálně kopanec do zadku. Mno a jak jsem zmínil na začátku přehrávání herců je neuvěřitelné a charakterově jsou naprosto nesympatičtí. Takhle se prostě horor dělat nemá, dávám jednu hvězdu za počáteční scénu jedení střepů, jinak je to shit neskutečný. P.S. Proč musí být v každém novém hororu nějaká nahá scéna, ne, že by mi to vadilo, ovšem to je asi tak jako by tvůrci sami řekli: Ten film stojí sice za hovno, ale ta erotická scéna diváky přiláká.