Hornblower II - Vzpoura (2001) (TV film)

V pátém pokračováním, nebo-li v prvním dílu druhé série se vracíme zpět na loď, tentokrát ale pod despotickým vedením starého a trošku šíleného kapitána. Tento díl je možná nejlepší, snad nemám příliš úchylné sklony, když se mi atmosféra tyranie tolik líbí :) Ale taky celá vzpoura byla dobře zpracovaná, určitě doporučuji! 8/10

Hornblower - Rovná šance (1998) (TV film)

První díl osmidílného dobrodružství mladého námořníka Hornblowera se rozjíždí docela zajímavě, dost se mi líbila atmosféra bezmocnosti Hornblowera (šikana) a celkově prostředí a vše okolo působilo sympaticky, třeba, když po dobití a zajmutí nepřátelské lodi si až za nějakou chvíli Hornblower náhodou uvědomil, že do ni vlastně udělal menší díru dělem :) Volba adekvátního ohodnocení byla napínavá, nakonec se kolo zastavilo u 8/10

Hornblower - Vévodkyně (1999) (TV film)

Třetí Hornblower nás zavede zejména do Španělského vězení, kluci jsou v zajetí a ještě k tomu se musí dívat a závidět Horatiovi, že má zvláštní privilegia dělat čas od času společnost pofiderní vévodkyni. Po prvním zhlédnutí jsem byl stejně nadšen jako z předchozích dílů, avšak za nějaký čas po druhé projekci mi to ve srovnání přišlo už o malinko slabší... Po zaokrouhlení však stále zůstává 8/10

Hornblower - Žabáci a Langusty (1999) (TV film)

Velké vylodění, dobývaní souše, kontakt s vesničany a první láska, že by? V tomto duchu se odehrává čtvrtý díl. Zábava zůstává na stejné urovni, hodnocení taky a počet příznivců/odpůrců Hornblowera určitě jakbysmet. 8/10

Horse Camp (2008)

V prvé řadě toto lehce chaotické a obtížně uchopitelné dílo odpověď na otázku: "Proč je fikce často reálnější, než samotá realita?" nedává. Resp. jistě, je možno vytvořit si nějaké subjektivní interpretace, pokud by se o to člověk cíleně snažil, ale já pochybuji, že by to někoho vůbec napadlo, kdyby se ona výše zmíněná pseudointelektuální otázka předem nezdůraňovala. Horse Camp je sice vcelku zajímavý, když se na něj zrovna diváte, jenže po skončení si uvědomíte, že byl vlastně o ničem. Je to jako dobře načrtnutý nápad, u kterého netrpělivě čekáte, co z něj nakonec vypadne, ale ono nic... 3/10

Hořící Mississippi (1988)

Film hodně poplatný své době. Od tématu rasismu až po metody policejního vyšetřování. Tempo však není vůbec špatné a s tím i údernost dějových kliček. Gene Hackman je docela ostrý chlápek s nefalšovanou dávkou charismatu, Willem Dafoe pak svým způsobem zdatný protipól. S myšlenkou, která příliš nestárne, to bylo i po třiceti letech po všech stránkách velmi koukatelné. 7/10

Hoří, má panenko (1967)

Pro mě příjemné překvapení! Rozhodl jsem se podívat na Hoří má panenko spíše z povinnosti, abych znal nějakou tu starší českou klasiku, ale musím uznat, že jsem se skutečně bavil. Nejlepší na filmu bylo to, jak i přes své stáří 40 let je stále docela aktuální. Ukazuje typické české pantáty (nebo pandědy?), jak zvládají, resp. nezvládají organizaci společenské akce, ale hlavně ukazuje typickou čekou povahu jak ji dobře známe :) Zejména pěkný a do jisté míry působivý byl závěr, kde vysloužilý požárník pronese pár pěkných slov a přijme prázdný kufřík, jakoby v něm onen dar skutečně byl... A kdo si nenakrad, to musí chápat tak, jakože nic nevyhrál. ... 8/10

Hořký měsíc (1992)

Zpočátku romantické, povznášející a se zvířecí sexualitou přebíjející něhu - jako rozjezd je to pěkné, avšak pravý Hořký měsíc přichází o něco později. Stejně jako poet, kterého přestanou bavit naivní eufemismy, i tento film projde svým zlomem a přestane si s vykreslováním vnitřních pocitů a dynamikou vztahu brát servítky. Je to drsné, kruté, ohromující, ale přesto ne vyumělkované, ba naopak hluboce lidské, jen ne v tom vysněném, růžovém slova smyslu. PS: Ač je film skvělý, kniha je ještě o chlup lepší a pozor, oba mají rozdílné, avšak stejně působivé závěry! 9/10

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Seminář mi pro změnu tentokrát nepřišel příliš vyvážený, na jednu stranu pár úseků bylo vskutku vynikajících, ovšem momenty se našly i slabší, holt nejde přednášet 45 minut vkuse a stále zábavně... Hra na tom byla podobně, na Svěráka je vždy radost pohledět a Miloň Čepelka se také nenechal zahambit, práve naopak ("Děvka!"), jenže zábava to nebyla vždy z třídy nejvyšší, po skončení jsem měl poněkud lhostejné pocity. 7/10

Hostel (2005)

Snad mě to nedělá hloupým a lacinným, když řeknu, že na mě Hostel docela zapůsobil. Totiž velice důležité bylo, že jsem o Hostelu předem nevěděl zhola nic, prostě jsem si jeden večer pustil náhodně vybraný film a po chvíli jsem málem nevěřil vlastním očím. První polovina byla skutečně o ničem, debilní nejen scénář, ale téměř všechno, avšak když se rozjely všechny brutální nechutné praktiky zámožných úchylů byl jsem skutečně zděšen, protože to jsem nečekal ani v nejmenším. Nakonec mě ještě dorazila závěrečná scéna na nádraží a já zapomněl na první polovinu nudy, na celé dosti špatné provedení a říkal si jen, že to bylo fakt působivé. Ve srovnání s ostatními filmy bohužel nemůžu Hostel nijak vyzvednout, neboť já osobně jsem byl ohromen jen díky faktu, že Hostel byl pro mě něco nového, něco extra drsného, co jsem vůbec nečekal... Jinak je to šílená blbost :) 3/10