• Thriller

Čas se zastavil (1959)

Čistota. Krása jednoduchosti. Člověčina. Hory. Těm chlapíkům nejde nedat pět hvězd.

Plamen v mém srdci (1987)

Jedna hvězda M. Mézières za odvahu v jedné scéně, jako pro ne-porno herečku to pro ni asi nebylo úplně lehké. Tím vcítění se do postav v tomto filmu pro mne končí. Téma rozporuplných vztahů žen k "despotickým milencům" podobných tomu, který byl vykreslen tímto filmem, jde naprosto mimo mne.

Maminka a děvka (1973) odpad!

Hlavním představitelům snad byly v průběhu natáčení podávány prostředky utlumující psychickou a fyzickou aktivitu, jinak si pohled, který naskýtali, nedovedu vysvětlit. Abych se vydržel dívat na film dlouhý 219 minut, musí mne pohltit, ne uspat herectvím, které není přirozené.

Moje noc s Maud (1969)

Dialogy F. Fabian s J. L. Trintignantem v podání Erica Rohmera - na ty bych se vydržel dívat hodiny - ani ne tak kvůli jejich obsahu, ale hlavně kvůli jejich vizuálnu - úchvatný zážitek. Maximálnímu hodnocení brání závěr s M. Ch. Barrault, který mne příliš neoslovil. Možná kdyby na místě M. Ch. Barrault byla třeba taková Anouk Aimée, ale to už by asi byl úplně jiný film..:)

Metro (2013)

Hluchých pasáží je v tomto Metru jak bříz na Sibiři.

Vamos a matar, compañeros (1970)

Kdyby ústřední dvojka Nero s Milianem nic zajímavého nevymyslela, bylo by to pro mne hodně velké překvapení, jenže kousku, ze kterého by šla mez mrknutí oka tři čtvrtě hodina vyškrtnout, víc jak dvě hvězdy nemůžu dát. Ten song od E. M. je opravdu chytlavý, člověk by se skoro sebral a jel se podílet na revoluci někam do Latinské Ameriky..:)

McVicar (1980)

Ten reálný John McVicar je asi zajímavá osobnost, bohužel není o něm moc jednoduché najít nějaké rozvinutější info. Určité kouzlo tenhle filmový kousek měl, s textem se distributor opravdu těžce sekl. Zajímavá muzika v podání Rogera Daltreyho z The Who.

Než nastane tma (1970)

Žádné mraky krve (proto asi dvouhvězdy od některých zdejších uživatelů), ale po úvodu, kdy si člověk říká, to bude zase další béčko, nastupuje hutná, napínavá atmosféra, kdy člověk netuší, kdo z těch patoligicky jevících se charakterů, kteří se v průběhu objevují, je právě ten nebezpečný.

Takové milování (1962)

Čekal jsem něco jiného. Čekal jsem drama plné hutných, konfliktních konverzací. Tři hvězdy dám za alespoň náznak vykreslení atmosféry 60. let v UK.

Domů z hor (1960)

Předlouhé dialogy, scény...