Hlava státu (2003)

Trochu přefackováno, ale jinak dost dobrá prdel.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Ale jo, po pár pivech docela dívatelné, ale přiznám se, že bez účasti Adrianne Palicki bych to asi brzo vzdal. Beru zpět: po jejím odchodu je to spíš lepší.

Den patriotů (2016)

Musím se smát některým zdejším komentařům, které přímo zuřivě vytýkají filmu přílišný patos a patriotismus. Podle nich by jeho tvůrci měli zřejmě všechny tyhle vypjaté scény (včetně projevů přímých účastníků atentátu na konci filmu) vynechat, i když se ve skutečnosti nějak takhle odehrály a ti lidé to tak prožívali a cítili. To je asi jako kdyby tvůrci nějakého českého filmu, natočeného podle skutečných událostí, vynechali zlobu, závist, zášť, strach a svár a chlastání piva.

Kočky (1964)

Lehce nadprůměrný film se svižným rozjezdem a zajímavým závěrem.

Jan Výrava (1937)

Úroveň filmu sráží až moc divadelní provedení jednotlivých scén a teatrální herecké výkony. Nemluvě o perfektním kosmetickém vzhledu utlačovaných žen z lidu.

Čtrnáctý v řadě (1975) (TV film)

Ukázky z měně známých pamětnických filmů byly úsměvné a zajímavé (hlavně pro stoleté nostalgiky), ale spojovací scénky ze soudní síně neměly daleko k trapnosti, proto si myslím, že víc než 2* by pro tvůrce tohoto dílka byly nezasloužené.

Kvočna (1937)

Takový lepší prvorepublikový průměr. Akorát mě při sledování trochu rozptylovalo, že Růžena Nasková vypadala jako obtloustlý John Wayne.

Westward the Women (1951)

To jsem teda fakt nečekal, že po těch stovkách zhlédnutých westernů ještě narazím na takovou zapomenutou perlu. Na padesátá léta nezvykle realistická oslava lidské (ženské) odvahy, která po dlouhé době zatřásla prvním místem mého soukromého westernového žebříčku.

Na úrovni (1973)

Nuda v Londýně a v Malaze s nudným Georgem a nudnou Glendou.