Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Čekal jsem trochu větší pozemní akci, ale nevadí. Jinak staronová garda to opět rozjela - Rey, Poe, Finn, Skywalker, Leia, Severus Snape junior, BB-8 a další. Zajímavé bylo zpracování kasina.

Smrtihlav (2017)

První polovina je celkem zajímavý pohled z druhé strany. Což v Anthropoidu zcela chybělo. Poté je děj soustředěn na parašutisty a zde je opravdu značné množství chyb. Nemá smysl, abych je všechny vypisoval, jsou zde již v ostatních komentářích. Snad tedy ještě to, že je tam titulek s rokem 1941, Praha a u toho Československo. Nebo to, že se celou dobu mluví o Heydrichovi jako o protektorovi, byť byl jen zastupujícím. Jinak mě ale nejvíce dostal ten Bren a Thompson.

Masaryk (2016)

Skvělá hudba. Z historického hlediska je to již skvělé méně.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Skvělá městská akce a také závěrečná, byť je pravda, že akce celkově mohlo být celkově trochu více. Nové tváře také nebyly špatné, přičemž uvidíme i ty známé. Celkově zajímavý počin.

Inferno (2016)

Až na pár odlišností od knihy se mi to celkem líbilo. Kniha je samozřejmě lepší, nicméně zfilmování je na důstojné úrovni.

Anthropoid (2016)

Oceňuji snahu zahraniční produkce pustit se do tohohle tématu. Pár věcí by se vytknout dalo, nicméně rád bych zmínil některé věci. Napětí. Před atentátem bylo napětí takřka hmatatelné. A závěrečná scéna...tam bylo cítit úplná beznadějnost situace, ale také neskutečné odhodlání.

Už je tady zas (2015)

Knihu jsem četl, nicméně mi přišlo, že ke konci lehce ztrácela na atraktivitě. Na film jsem byl zvědavý. Během filmu bylo ovšem promítání na nějakou dobu přerušeno. Kdo v onom jednom brněnském kině byl, určitě ví. PČR v kině, kdo z vás to zažil? :)

Prokletý ostrov (2010)

Své "roční" působení na csfd.cz "oslavím" krátkým komentářem filmu, který jsem viděl už před dobou. Film dělí diváky na zastánce odlišných verzí. Zastávám tu, kterou zastává o něco méně lidí. Nicméně i v odlišné verzi lze najít argumenty, se kterými lze souhlasit. Líbilo se mi opuštěné prostředí na pokraji moře s majákem. Majáky mám rád, navíc mí umístění léčebny na takové místo přijde originální, ale logické - být co nejdále od civilizace. Leonardo DiCaprio tradičné skvělý, gratuluji k Oscarovi, kterého včera získal. Jediné co se mi na Prokletém ostrovu nelíbí, je ta nejistota...

Creed (2015)

Pěkná nostalgie. Opět v ulicích Filadelfie. Rocky se snaží ještě jednou naposledy něco předvést, byť již jen jako trenér (opět) a daří se mu to. Hudba taktéž skvělá, uslyšíme nové písně i starou známou klasiku. Závěrečný boj mohl být možná trochu delší, ale tak nevadí. Zároveň jsem zažil promítání s nejmenším počtem diváků, který jsem zažil. I se mnou tři. Tímto se ještě jednou omlouvám jednomu páru, kterému jsem kazil intimčo svou přítomností. :)